Kasulik info

Iganädalane info üliõpilastelt üliõpilastele, viited toimuvatele sündmustele, põnevatele ettevõtmistele, mitmesugustele võimalustele.

22. jaanuar – 26. jaanuar

Loovus tärkab kevadel! Kunstide keskus ootab tudengeid kevadsemestri kursustele

Sel sügisel uksed avanud kunstide keskus pakub pea nelikümmend kursust, millest seitseteist on ingliskeelsed või kakskeelse juhendamisega. Praktilisi kui ka teoreetilisi kursuseid leiab kujutava kunsti, muusika, filmikunsti, tantsu, eneseväljenduse, multimeedia kui käistöö ja disaini vallas. Samuti jätkub kevadel selle õppeaasta vabade kunstide professor Peeter Lauritsa loengusari „Metsik esteetika“. Lühitutvustused kõikidest kursustest leiab kodulehelt: kunstidekeskus.ut.ee.

International Student Scientific-Practical Conference "Economics. Business. Management – 2018" – 11 April 2018, Vilnius, Lithuania

15. jaanuar – 19. jaanuar

Student Startup Camp

Garage48, TÜ arvutiteaduste instituut ja IT akadeemia korraldavad iga-aastase ettevõtjate laagri (toimub 5.– 9.02.2018), mille eesmärgiks on muuta äriideed töötavaks prototüübiks ning õppida startupi loomise algtõdesid. Viiepäevasel kursusel toimuvad töötoad, kohtumised mentoritega, Tartu startup ettevõtete külastused ja inspiratsioonikõned. Tudengid saavad laagri läbimisel 3 EAP'd. Osalemine on tasuta ja kõigile avatud, kuid palume eelnevalt end registreerida!

Ideede Raju IV. 100 ideed, mis muudavad maailma!

Avatud on registreerumine 22. veebruaril toimuvale suurejoonelisele inspiratsiooniüritusele „Ideede Raju“. Sündmus toob kokku üle 20 rahvusvahelise kogemusega ettevõtja ja 300 noore, et koos suurelt mõelda, hulljulgeid ideid genereerida, mõttekaaslasi leida ja maailma muuta. Maailmakohviku stiilis arutelusid juhivad Eesti parimate startupide loojad. Sel aastal pühendame ürituse Eesti 100 auks- kingime Eestile 100 ettevõtlikku ideed. Osalemine on tasuta ja kõigile avatud, kuid palume eelnevalt end registreerida!

Loovus tärkab kevadel! Kunstide keskus ootab tudengeid kevadsemestri kursustele

Sel sügisel uksed avanud kunstide keskus ootab kõiki TÜ tudengeid osa saama eri kunstide valdkonna kursustest. Kevadsemestril pakume pea nelikümmend kursust, millest seitseteist on ingliskeelsed või kakskeelse juhendamisega. Praktilisi kui ka teoreetilisi kursuseid leiab kujutava kunsti, muusika, filmikunsti, tantsu, eneseväljenduse, multimeedia kui käistöö ja disaini vallas. Samuti jätkub kevadel selle õppeaasta vabade kunstide professor Peeter Lauritsa loengusari „Metsik esteetika“. Lühitutvustused kõikidest kursustest leiab kodulehelt: kunstidekeskus.ut.ee. Jooksvad uudised Facebookis: https://www.facebook.com/kunstidekeskus/ Registreerumine 11. veebruarini või kuni kursuse alguseni kui kohti jätkub.

8. jaanuar – 12. jaanuar

Rice Ülikooli äriplaanide konkurss

Baltic-American Freedom Foundation kutsub üles osalema Rice Ülikooli äriplaanide konkursil ning annab teada, et on nõus katma logistikakulusid neil Baltikumi ülikoolide meeskondadel, kes kandideerivad ja keda kutsutakse USA-sse võistluse finaalis osalema. Tegemist on ülemaailmselt väga hinnatud ja tuntud tudengite start-up-ide võistlusega. Täpsemalt https://rbpc.rice.edu/

Avanes registreerumine Garage48 Hardware & Arts 2018 arendusnädalavahetusele

2-4. märtsil toimub juba viies Garage48 Hardware & Arts häkaton Tartus! Tegu on füüsiliste prototüüpide ehitamisele suunatud arendusnädalavahetusega, kus saab kõigest 48 tunni jooksul arendada käega katsutavaid innovaatilisi leiutisi. Osalema on oodatud elektroonikainsenerid, mehaanikainsenerid, serveriprogrammeerijad, mobiiliarendajad, UI/UX disainerid, tootedisainerid, turundusjuhid ja kaitsetööstuse spetsialistid.
Registreerimine on avatud veebilehel: https://fienta.com/garage48-hardware-arts
Soodushind 15 eurot osavõtupiletile kehtib kuni 1. veebruar.
Rohkem infot üritusest leiad veebilehelt: http://garage48.ee/events/garage48-ha-2018

18. detsember – 22. detsember

Hariduse tulevikutegijad
Programmi „Hariduse tulevikutegijad” ootab julgeid ja avatud noori, kes on valmis kaaluma õpetajaametit kui üht võimalikku karjäärivalikut. Programmi saavad kandideerida bakalaureuse II - III kursuse üliõpilased, kes ei ole õpetajakoolituse üliõpilased. Rohkem infot veebilehel. Kandideerimise tähtaeg 29. detsember.

Noored Otsustajad küsitlus – auhinnamäng noortesõbralikuma ühiskonna nimel
Oled 13-30 aastane? Soovid võita ägedaid auhindu? Soovid avaldada arvamust noorte positsiooni kohta ühiskonnas? See on sinu võimalus! Osale noorteküsitluses, kus on võimalik võita lahedaid auhindu uuest iPhones't kuni langevarjuhüppeni. Küsitluse täitmine ei võta kaua aega ning seda täites võtad osa üleeuroopalisest otsustusprotsessist. Eestikeelse küsitluse leiad siit ja venekeelse siit. Küsitlusega edastatakse SINU arvamus Euroopa ja Eesti otsustajatele, et liikuda noortesõbralikuma ühiskonna poole! Küsitluse lõpus jäta meile oma e-posti aadress, et saaksime võidu korral sinuga ühendust võtta! Auhindade võitjad selguvad 5. jaanuaril loosi teel Noored Otsustajad Facebooki seinal. Küsitlust viib läbi Eesti Noorteühenduste Liit. Rohkem infot leiad Facebooki lehelt.

Jõulud Eesti peredes
Osale projektis "Christmas with Estonian family"! Projekti idee on pakkuda välistudengitele võimalust tähistada jõule koos Eesti peredega, et saada aimu siinsest kultuurist ja traditsioonidest. Kui soovid projektis osaleda ja pakkuda mõnele välistudengile võimalust saada osa tüüpilisest Eesti jõulupeost, siis registreeri ennast siin. Rohkem infot leiad Facebookist.

Tule Üliõpilaste Suusaorienteerumise Maailmameistrivõistluse vabatahtlikuks

19.-25. veebruarini toimuvad esmakordselt Tartus Üliõpilaste Suusaorienteerumise Maailmameistrivõistlused. Terve nädala jooksul võistlevad parimad suusaorienteerumise tudengid maailmameistritiitli nimel ning just Sina võid sellest osa saada. Tule appi võistlust korraldama ning registreeru vabatahtlikuks.

11. detsember – 15. detsember

Osale toidulisandite alasel uuringul

Vasta uurimistöö „Bioloogilise aktiivained“ toidulisandite alasele küsimustikule (eesti keeles ja vene keeles). Vastanutele edastatakse uuringu tulemused.

Raamatu „Suur inimkeha atlas“ esitlus biomeedikumis

12. detsembril kell 9-14 toimub biomeedikumi fuajees (Ravila 19, Tartu) sel aastal ilmunud raamatu „Suur inimkeha atlas“ esitlus ja müük. Võimalus osta raamatut otse kirjastuselt hulgihinnaga 17 eurot (sularahas). Lisainfo info@trakpen.ee, 5397 6617, pood.trakpen.ee.

Vabade kunstide professor Peeter Lauritsa viimane loeng

13. detsembril kell 16.15 peab vabade kunstide professor Peeter Laurits Jakobi 2 (Tartu) ringauditooriumis loengu „Tudengite iseseisva töö analüüs ja kirjeldus loometee algusest“.

Tule Üliõpilaste Suusaorienteerumise Maailmameistrivõistluse vabatahtlikuks

19.-25. veebruarini toimuvad esmakordselt Tartus Üliõpilaste Suusaorienteerumise Maailmameistrivõistlused. Terve nädala jooksul võistlevad parimad suusaorienteerumise tudengid maailmameistritiitli nimel ning just Sina võid sellest osa saada. Tule appi võistlust korraldama ning registreeru vabatahtlikuks.

Peak Time 2018 returns!

Being the biggest international business competition for bachelor students in Eastern Europe, Peak Time attracts up to 1000 applicants from around 50 countries each year. These students compete in CESIM simulations and case studies and the most successful 16 teams and 16 individuals are selected for the 3-day finals in Riga, Latvia, where the best and most motivated students in the world can network among themselves, see amazing guest lectures by respected speakers and compete in intense simulations and case studies based on real problems. This year Peak Time 2018 finals will take place from April 27 to April 29 in Stockholm School of Economics in Riga. Registration deadline: December 20, 23:59. Facebook: https://FB.com/ThePeakTime

4. detsember – 8. detsember

Tartu Ülikooli Sümfooniaorkestri advendikontsert
4. detsembril kell 19:00 toimub Tartu Ülikooli peahoone aulas advendikontsert. Solist Indrek Leivategija, dirigent Taavi Kull. Rohkem infot Facebookist. Kontsert on kuulajale tasuta!

Loeng ning arutelu teemal „Democracy, Truth and the Perils of Information Age“
6. detsembril toimub Tartu Ülikooli aulas kell 12.15–14.00 loeng ning arutelul teemal „Democracy, Truth and the Perils of Information Age“. Loengul jagavad oma seisukohti Jakub Kalensky, kes töötab Euroopa Liidu poolt loodud üksuses East StratCom Task Force, mille ülesandeks on paljastada erinevat EL-i kohta levitatavat desinformatsiooni; ning Marju Lauristin, TÜ sotsiaalse kommunikatsiooni professor ning endine Riigikogu ning Euroopa Parlamendi saadik. Arutelu modereerib Johan Skytte poliitikauuringute instituudi vanemteadur Piret Ehin. Arutelu toimub inglise keeles.

Ylispordi võistlused KERGEJÕUSTIKUS
9. detsembril algusega kell 14.00 toimuvad TÜ spordihoones (Ujula 4, Tartu) Ylispordi võistlused KERGEJÕUSTIKUS! Osalema on oodatud kõik ülikooli tudengid, kuid väljaspool arvestust saavad osaleda ka kõik teised spordihuvilised, kes tudengite hulka enam ei kuulu.
Võistlusalad: 60 m, 200 m tõkkejooks, 1000 m, kaugushüpe ja kuulitõuge.
Registreerimine kohapeal 30 minutit enne ala algust, osavõtutasu 3 eurot.
Iga ala esikolmikut auhinnatakse meene ja diplomiga, võitjale omistatakse Tartu Ülikooli Ülisportlase tiitel! Lisainfo: http://sport.ut.ee ja http://fb.com/ulikoolisport

Tartu Ülikooli muuseumi aastakonverents keskendub loodus- ja täppisteadlaste Pühadele Graalidele
Ülikooli muuseumi aastakonverents toimub 6.detsembril algusega kell 10 muuseumi valges saalis ning  kannab sel aastal pealkirja “Tartu loodus- ja täppisteadlaste Pühad Graalid enne ja nüüd”.  Sündmus on tasuta nind kõik huvilised on oodatud. Lisainfo ja täpsem ajakava on leitav siit.

TalveAkadeemia korraldab teaduslike lühiartiklite konkurssi
Oled teinud huvitava uurimuse mõnes õppeaines, kaitsnud hiljuti lõputöö või koguni avaldanud artikli? Jaga enda avastusi ja saadud tulemusi ning osale! Konkursist on oodatud osa võtma nii bakalaureusetudengid, magistrandid, doktorandid ning vilistlased, kes on lõpetanud ülikooli vähem kui kaks aastat tagasi - töid hinnatakse kahel tasemel! Osalemiseks esita lühike eestikeelne kokkuvõte (abstrakt) oma uurimistööst enne 10.12.17 ning kuni kaheksa leheküljeline artikkel 4. veebruariks. Abstrakti saatjad saavad võimaluse osaleda kirjutamis- ja esinemiskoolitusel ning posterettekande koostamise koolitusel täiesti tasuta! Esita oma abstrakt siin.

Rahvusvaheline festival Tudengijazz ootab bändide esinemistaotlusi!
Eesti vanima traditsiooniga, kuid alati nooruslikust energiast pakatav festival Tudengijazz toimub 6.-10. märtsil 2018 juba 36. korda. Avatud on festivalile pürgivate bändide veebipõhine eelvoor. Festival on pühendatud muusikat õppivatele noortele ning nende värsketele ideedele. Kuna need ideed pole kaugeltki mitte otsa lõppemas, siis ootame põnevaid bände Tudengijazzi eelvoorust osa võtma. Festival toimub seekord lausa viies Eesti linnas - Tartus, Viljandis, Haapsalus, Sillamäel ja Tallinnas. Veebipõhine eelvoor on avatud kuni 18. detsembrini. Ankeedi kandideerimiseks leiad SIIT.

Kuni 15. detsembrini saab osaleda teadusfotode konkursil.
Osale teadusfoto võistlusel ja aita tuua aasta teadusfotograafi tiitel Tartu Ülikooli.

"Ring otsib moosekante!"
7. detsembril kell 20 on Sisevete Saatkonnas TÜ Looduskaitseringil 60. juubeli puhul tulemas bändide lahing! Lahingu käigus valitakse parim bänd esinema Ringi aastapäevale. Otsige välja oma kitarrid, trummid ja muud instrumendid ning laulge hääl soojaks, sest võistlema võivad tulla kõik, kellel heliseb muusika hinges. Anna oma osavõtu soovist teada: epp.valdaru@gmail.com. Tähtaeg 6. detsember. Ürituse leiad Facebookist SIIT.

Tule Üliõpilaste Suusaorienteerumise Maailmameistrivõistluse vabatahtlikuks
19.-25. veebruarini toimuvad esmakordselt Tartus Üliõpilaste Suusaorienteerumise Maailmameistrivõistlused. Terve nädala jooksul võistlevad parimad suusaorienteerumise tudengid maailmameistritiitli nimel ning just Sina võid sellest osa saada. Tule appi võistlust korraldama ning registreeru vabatahtlikuks.

27. november – 1. detsember

Tartu Ülikool tähistab 1. detsembril rahvusülikooli 98. aastapäeva. Päevaga seotud sündmused leiab ülikooli kodulehelt.

Tartu Ülikooli 98. aastapäeva ball

98. aastapäeva ball toimub Vanemuise kontserdimajas 1. detsembril algusega 19.00, uksed avatakse 18.00. Oodatud on kõik tudengid. Rohkem infot Facebookis. Osta pilet Piletilevist.

Rahvusülikooli 98. aastapäeva tõrvikrongkäik

Rahvusülikooli 98. aastapäeva sündmuste raames toimub reedel, 1. detsembril traditsiooniline tõrvikrongkäik, mis algab kell 17.00 Vanemuise 46 õppehoone eest ja lõpeb ülikooli peahoone ees. Tõrvikuid hakatakse jagama kell 16.30 Vanemuise 46 fuajees.

Erasmus Student Network (ESN) korraldab Sotsiaalse Kaasatuse Päevad

27. novembrist 10. detsembrini toimuvad ESN eestvedamisel Sotsiaalse Kaasatuse Päevad, mille jooksul korraldavad 40 riigis üle 500 ESNi kohaliku organisatsiooni heategevuslikke, teadvust tõstvaid, vabatahtlikkusele ja erivajadustele keskenduvaid üritusi.
ESN Tartu korraldab nende kahe nädala jooksul vanadekodu külastuse, heategevusliku poissmeeste oksjoni, loomavarjupaiga külastuse, õhtusöögi pimedas, vaimse tervise teavitusõhtu. Kõik on teretulnud! Rohkem infot leiab Facebookist või kirjutades aadressile tartu@esn.ee.
Poissmeeste oksjoni tulu läheb Tartu Koduta Loomade Varjupaigale ning leiab aset 30. novembril Genialistide klubis.

Vabade kunstide professor Peeter Lauritsa eelviimane loeng

29. novembril kell 16.15 peab vabade kunstide professor Peeter Laurits Jakobi 2 (Tartu) ringauditooriumis loengu „Jumalik geomeetria. Kuldsed lõiked ja fraktaalsed kaosed.“.

Viljandi kultuuriakadeemia korraldab taas rahvusvahelist talveakadeemiat

9.-11. veebruarini korraldab Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia teist aastat Viljandi lähistel Männiku metsatalus kolmepäevase kohalikku kultuuri tutvustava kursuse Eestis äsja elama asunud välismaalastele. Rohkem infot talveakadeemiast leiab ja registreeruda kuni 20. detsembrini saab aadressil: http://www.kultuur.ut.ee/en/international/international-winter-academy

RSU International Student Conference 2018

Riga Stradins University is organising RSU International Student Conference which gathers students from all over the world and unites everyone who are interested in science. Participate in “RSU International Student Conference 2018” (registration here)! Feel free to ask questions by sending email to  info.isc@rsu.lv.

20. november – 24. november

Interneti üks loojatest Louis Pouzini peab avaliku loengu

22. novembril kell 16 toimub Paabelis (Ülikooli 17, Tartu) interneti ühe looja Louis Pouzini avalik ingliskeelne loeng „From First Networks to Future Internets”. 45-minutilisele loengule järgneb küsimuste ja vastuste voor ning arutelu. Korraldajad pakuvad osalejatele pitsat. Loengule registreerumine: https://goo.gl/forms/gBkx2YcLHu8haGWK2

Kas ettevõtlusõpe peaks ülikoolis olema kohustuslik?

23. novembril, kell 15-17 toimub ülikooli peahoones, auditooriumis 139 arutelu „Kas ettevõtlusõpe peaks ülikoolis olema kohustuslik?“. Sõna võtavad ülikooli juhid, õppejõud, üliõpilased ja vilistlased-ettevõtjad.