Kasulik info

Iganädalane info üliõpilastelt üliõpilastele, viited toimuvatele sündmustele, põnevatele ettevõtmistele, mitmesugustele võimalustele.

23. oktoober – 27. oktoober

TalveAkadeemia korraldab 16. korda teaduslike lühiartiklite konkursi

TalveAkadeemia konkursist on oodatud osa võtma nii bakalaureusetudengid, magistrandid, doktorandid. Osalemiseks tuleb esitada lühike eestikeelne kokkuvõte (abstrakt) oma uurimistööst enne 13. novembrit ning kuni kaheksa leheküljeline artikkel 4. veebruariks. Abstraktide esitamine: http://talveakadeemia.ee/esita-abstrakt/

Summer University Namibia 2018

VAEA will bring you from the 29.7.2018 to the 25.8.2018 to an unforgettable student experience to Namibia. More detailed information on homepage www.vaea.at

16. oktoober – 20. oktoober

Osta soodushinnaga pilet sTARTUp Day ärifestivalile

8. detsembril toimub Tartus Ahhaa teaduskeskuses Baltimaade suurim ärifestival sTARTUp Day. Ligi 100 inspireeriva esineja hulgas on nt Louis Zezeran, Rick Rasmussen, Peter Kentie, Kristjan Korjus, Kristel Kruustük ja Martin Villig. Oktoobri lõpuni on TÜ tudengitel võimalik soetada endale soodushinnaga pääse kasutades salasõna "UTstudent". Pileti hinna sees on ka järelpidu Eesti populaarseimate muusikute ning rohkete üllatustega.

Rändav bioklass otsib uusi liikmeid!

Rändav bioklass on projekt, mille raames mobiilne labor külastab eri koole ümber Eesti ning tutvustab gümnaasiumiõpilastele laborivahendeid ning metoodikaid. Koolitus toimub 20. oktoobril TÜMRis, kell 12:15. Rohkem infot Facebookis.

Loodus- ja Täppisteaduste Sügiskool

3.-5. novembrini toimub Voore Puhkekeskuses Jõgevamaal järjekordne EFS Loodus- ja Täppisteaduste Sügiskool. Sel korral on sügiskooli teemaks „Kuidas olla parem kui eilne mina“, soovides näidata, mida võimsat suudavad inimesed ära teha. Nagu ikka on kavas haaravad loengud, vahvad vahepalad, mälumäng. Õhtuseks lõõgastumiseks on osalejate päralt suitsusaun, soome saun ja kümblustünn. Rohkem infot sügiskooli kohta on leitav SIIN.

9. oktoober – 13. oktoober

Orientalistika seminaris Gyu-chan Jeon korea kunstist

11. oktoobril kell 18.15 algab ülikooli peahoones (Ülikooli 18-228, Tartu) ingliskeelne seminar korea kunstist. Rohkem infot kodulehelt.

E-õppe päev teeb tagasivaate e-õppe ajaloole

11. oktoobril on võimalik osaleda e-õppe päeval. Päeva jaoks loodud veebilehestikul http://epaev.ut.ee vaadatakse ajajoonel tagasi toimunud e-õppe arengule alates esimese arvuti jõudmisest  ülikooli.

Ajujaht ootab ideid 29. oktoobriks

Ajujaht alustab XI hooaega ning kutsub võistlema 60 000 euro suuruse auhinnafondi nimel. Ideid oodatakse 29. oktoobrini. Ideid saab esitada siin.

2. oktoober – 6. oktoober

Ametisse valiti TÜÜE uus juhatus

Ametisse valiti TÜ üliõpilasesinduse uus juhatus. Eelneva juhatuse ametivolituste lõppedes, astub esimehe kohale Taavi Vanaveski. Aseesimeestena alustavad peagi tööd Eleri Pilliroog ja Sven Anderson.

Kandideeri programmi "Hariduse tulevikutegijad"
Programmis osaledes avaneb Sulle õpetajatöö tänapäevane sisu, saad proovile panna oma juhioskused ning tutvuda inspireerivate haridusmaastikul tegutsevate inimestega. Lisaks näed ja koged õpetaja igapäevatööd ning uuenduslikke koolikeskkondi, külastades nii Eesti kui ka Hollandi koole. Rohkem infot veebilehelt.

Osta soodushinnaga pilet sTARTUp Day ärifestivalile
Oktoobri lõpuni on TÜ tudengitel võimalik soetada endale soodushinnaga pääse (49 eurot) kasutades salasõna "UTstudent" (täishind viimasel hetkel ostjatele 179 eurot). Pileti hinna sees on ka järelpidu Eesti populaarseimate muusikute ning rohkete üllatustega. Uuri programmi lähemalt ja osta pilet juba täna: startupday.ee

USA magistriastme õppimisvõimaluste tutvustamine
4. oktoobril algusega kell 17.00 tutvustab Brenna Nye Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledžis (Lossi 3-307, Tartu), kuidas jätkata õpinguid magistriastmes USA-s. Kohtumisele järgneb Ameerika Klubi filmiõhtu. Kavas film „Chinatown”, mida kommenteerib amerikanistika dotsent Raili Marling. Vaata Tartu Põhja-Ameerika Ülikoolide Teabekeskuse kodulehekülge.

Üliõpilasseltside Liit kutsub tudengiteaduse konverentsile
7. oktoobril algusega kell 11.00 Hugo Treffneri Gümnaasiumis (Munga 12, Tartu) tutvustavad Üliõpilasseltside Liidu konverentsil parimad noorteadlased oma uurimistöid ja ühtlasi selgitatakse välja „Kaarna“ konkursi võitjad. Täpsem info www.kaaren.ee

Osale nutitelefonide kasutamise uuringus
Psühholoogia bakalaureuseõppe tudengid kutsuvad osalema nutitelefonide kasutamise uuringus, kus uuritakse nutitelefonide kasutuse seoseid psühholoogiliste aspektidega. Osalejateks oodatakse kõiki, kellel on Androidi operatsioonisüsteemiga telefon. Registreeri end uuringusse aadressil http://goo.gl/zX8z3C. Lisainfo nutitelefoniuuring@gmail.com

25. september – 29. september

TÜÜE juhatidaatide debatt

27. septembril toimub senati saalis TÜ üliõpilasesinduse juhatuse kandidaatide avalik debatt. Üritus algab kell 18.15 ja oodatud on kõik huvilised. Kandidaatide kohta saab rohkem infot TÜÜE kodulehelt.

Praktikale, õppima, teadustööle USA-sse

27. septembril algusega kell 16.00 räägitakse Tartu Ülikooli raamatukogu pop-up lugemissaalis (Veski 32), kuidas osaleda praktikal, õppida või teha teadustööd USA-s Baltic-American Freedom Foundation-i (BAFF) rahastuse toel. Vaata Tartu Põhja-Ameerika Ülikoolide Teabekeskuse kodulehekülge.

STARTER Advanced avaüritus Narvas

29. septembril kell 15 toimub Narva kolledžis Ideelabori STARTER @ Virumaa ärimudeli töötuba. Võta ühendust  Denis.Larchenko@ut.ee

Tartu ettevõtlusnädal 2017

2. oktoobril algab Tartu ettevõtlusnädal, mille eesmärk on tõsta ettevõtlusteadlikkust ning innustada ettevõtlust noorte seas. Lähemalt saab nädalal pakutavaga tutvuda kodulehel: http://ettevotlusnadal.ee/tartu/

Kui oled koorimuusikast natuke sügavamalt huvitatud TENOR ja soovid projekti korras laulda Tormist, Debussyd, Raveli, Stanfordi jt, siis ootame Sind Tartu uue kammerkoori Kolm Lindu ettelaulmisele. Võta ühendust kolmlindu@gmail.com kuni 26. septembrini.

Teatrifestival Kuldne Mask Eestis balletietendus

 Teatrifestival Kuldne Mask Eestis pakub Tartu Ülikooli tudengitele 30% soodsamalt balletietenduse Café Idiot külastamist 9. oktoobril algusega kell 19 Vanemuise teatri väikeses majas (Vanemuise 45a). Soodustuse kasutamiseks kasutage märksõna TANTSUAGENTUUR piletilevis.

 Noored Kooli programm ootab kandidaate

 Noored Kooli alustab 12. kandideerimishooaega. Täpsem info www.nooredkooli.ee

18. september – 22. september

Kandideeri TÜÜE juhatusse

Kuni 19. septembrini on võimalik kandideerida TÜ üliõpilasesinduse juhatusse. Rohkem infot TÜÜE kodulehelt ja Facebookist.

Tartu Ülikool otsib ballikorraldajaid

Tartu ülikool otsib projektijuhti, turundusspetsialisti, tantsukursuste korraldajat/müügijuhti korraldama üht Tartu Ülikooli kõige võimsamat ja rahvarohkemat üritust - Tartu Ülikooli aastapäeva balli. Üritus toimub traditsiooniliselt 01.12 Vanemuise kontserdimajas. Kandideerimise tähtajaks on 19. september. Rohkem infot veebilehelt.

Tudengiinfo listi iganädalane infokiri

Teavet tudengitele suunatud ja muudest üritustest, tudengiorganisatsioonidest ning ägedatest töö- ja praktikapakkumistest saad liitudes listiga tudengiinfo@lists.ut.ee.

STARTER Advanced avaüritus Pärnus

20. septembril kell 16 toimub Pärnu Keskraamatukogus Ideelabori STARTER@Pärnumaa avaüritus "100 ideed, mis muudavad maailma". Programm on mõeldud õppijatele, kes tahavad julgeid ideid arendada ja ellu viia. Uuri lisa: http://ideelabor.ut.ee/parnu

STARTER Advanced avaüritus Tartus

21. septembril kell 16 toimub Paabeli majas STARTER Advanced avaüritus. Tule esitle oma äriideed, osutu valituks ning võta osa semestripikkusest äriarendusprogrammist. Uuri lisa http://ideelabor.ut.ee/projektid/starter-advanced

Volinik Tibor Navracsicsi ja rektor Volli Kalmu arutelu EL noortest

22. septembril algusega kell 13 toimub haridus- ja teadusministeeriumi saalis (Munga 18, Tartu). Euroopa Komisjoni noortevolinik Tibor Navracsicsi ning Tartu Ülikooli rektori Volli Kalmu arutelu Euroopa Liidu noorte ning hariduse teemadel. Vestlust modereerib Dr Piret Ehin ja see toimub inglise keeles. Osalemisest teatada 18. septembriks aadressil https://tinyurl.com/2017-09-22-youthdiscussion

Tartu tudengipäevad 2017

18. – 24. septembril toimuva festivali programmiga tutvu aadressil http://studentdays.ee/programm

20. septembril tähistatake ülemaailmselt Rahvusvahelist Üliõpilasspordi Päeva (IDUS)

Seoses Euroopa Spordinädal 2017 avaüritustega Tartus, tähistatakse IDUS päeva eriti suurejooneliselt just ülikoolilinnas, toimub lahtiste uste päev mahuka spordiprogrammi ja koolitustega viies erinevas spordirajatises, mis on kõikidele tudengitele tasuta!
IDUS päev kulmineerub õhtuse TUDENGIRONGKÄIGUGA, mis saab alguse TÜ Spordihoone parklast algusega kell 19:30. Päevast teeb ülekannet ka Eurosport. Täpsem info ja ajakava Facebookis.

11. september – 15. september

Kandideeri TÜÜE juhatusse

Kuni 19. septembrini on võimalik kandideerida TÜ üliõpilasesinduse juhatusse. Rohkem infot TÜÜE kodulehelt ja Facebookist.

Tudengiinfo listi iganädalane infokiri

Teavet tudengitele suunatud ja muudest üritustest, tudengiorganisatsioonidest ning ägedatest töö- ja praktikapakkumistest saad liitudes listiga tudengiinfo@lists.ut.ee.

Õppimise hea tava

Õppimise hea tava on Tartu Ülikooli üliõpilaskonna omavaheline kokkulepe selle kohta, mis on hea õppimine ja kuidas see peaks toimuma. Ühelt poolt on tava arusaam sellest, kuidas ülikoolis hästi toime tulla. Teiselt poolt väljendab see põhimõtteid, mida Tartu Ülikooli üliõpilased peaksid järgima.

Eesti Rahvuskultuuri Fondi arvamuslugude konkurss

Tudengeid oodatakse osalema Tiina Tammani arvamuslugude konkursile, mis toimub Eesti Rahvuskultuuri Fondi vahendusel igal sügisel. Taotlusi võetakse vastu 1. septembrist kuni 16. oktoobrini.

Rahvusvahelisel sümpoosionil räägitakse islamist Euroopas

13.–14. septembril toimub Tartu Ülikoolis rahvusvaheline sümpoosion: “Islam in Europe: Challenges of Diversity and Ways to Co-existence”. Rohkem infot sümpoosioni kodulehelt.

Ideede häkaton

15. septembril kell 14.00 – 21.00 toimub Sparkis (Narva mnt 3, Tartu) Ideede häkaton, mille käigus saavad tudengid oma äriideed intensiivselt arendada. Uuri lisa http://ideelabor.ut.ee/kalender/hakaton

Algab Tartu Ülikooli 3 minuti loengute konkurss doktorantidele
Tartu Ülikool ootab doktoreid esitama enda doktoritööd tutvustavat kolmeminutilist videoloengut 1. oktoobriks aadressile novaator@ut.ee. Loe lähemalt kodulehelt.

Tartu Ülikool ootab tagasisidet hea teadustava dokumendile.

4. september – 8. september

Veebinar "Kuidas rebasena ülikoolis ellu jääda?"

Ühiskonnateaduste instituut korraldab igal kuul veebiseminare. Seekord on teemaks esmakursuslased ja erinevad ellujäämise viisid.

Vaata esmakursuslastele suunatud veebinari Youtube'ist juba 5. septembril kell 16.00.

Tudengiinfo listi iganädalane infokiri

Teavet tudengitele suunatud ja muudest üritustest, tudengiorganisatsioonidest ning ägedatest töö- ja praktikapakkumistest saad liitudes listiga tudengiinfo@lists.ut.ee.

Õppimise hea tava

Õppimise hea tava on Tartu Ülikooli üliõpilaskonna omavaheline kokkulepe selle kohta, mis on hea õppimine ja kuidas see peaks toimuma. Ühelt poolt on tava arusaam sellest, kuidas ülikoolis hästi toime tulla. Teiselt poolt väljendab see põhimõtteid, mida Tartu Ülikooli üliõpilased peaksid järgima.

Kandideeri TÜÜE juhatusse

Kuni 19. septembrini on võimalik kandideerida TÜ üliõpilasesinduse juhatusse. Rohkem infot TÜÜE kodulehelt ja Facebookist.

TÜ Aasia teemalised kursused sügisel 2017

Vaata Tartu Ülikooli Aasia teemalisi loenguid ja seminare. Nimekiri täieneb jooksvalt.

Infoseminar õppimisvõimalustest USA-s

Kolmapäeval, 6. septembril toimub kell 17.00 – 18.00 Tartu Ülikooli raamatukogu pop-up lugemissaalis (Veski 32) infoseminar õppimisvõimalustest USA-s bakalaureusetasemel. Seminaril antakse ülevaate Ameerika Ühendriikide haridussüsteemist, kuidas leida endale sobiv ülikool ja programm, mis teste peab sooritama, kuidas õpinguid finantseerida ning kuidas ülikoolis asuv Tartu Põhja-Ameerika Ülikoolide Teabekeskus saab selle protsessi juures abiks olla.

Üliõpilased on oodatud liituma TÜ vilistlasvõrgustikuga

Tartu Ülikooli vilistlasvõrgustikuga UTalumni on oodatud liituma kõik viimase aasta bakalaureuse- ja magistritudengid, kes soovivad juba õpingute ajal ühendust võtta erinevatel erialadel praktiseerivate TÜ vilistlastega. Selleks tuleb liituda üliõpilase profiili all aadressil www.utalumni.ee ja liitumise kinnitamisel saadki asuda vilistlaste otsingutele.


28. august – 1. september

Üleülikoolilised õppeained karjääri kujunemisest ja juhtimise praktikast

2017/2018. õppeaasta sügissemestril on üliõpilased oodatud õppima õppeainetele „Karjääri kujunemine ja kujundamine“ ja „Juhtimise ja esindamise praktika“.

„Esimese koolikella jooks“

31. augustil toimub Tartu kesklinnas „Esimese koolikella jooks“, millega saavad nii suured kui väikesed jooksusõbrad toetada liikumispuudega lapsi ja noori. Lisainfot jagab Tarbatu Tervisepark.

Kandideeri TÜÜE juhatusse

Kuni 19. septembrini on võimalik kandideerida TÜ üliõpilasesinduse juhatusse. Rohkem infot TÜÜE kodulehelt ja Facebookist.

Üliõpilaste teadustööde konkurss

Eesti Teadusagentuur kutsub üliõpilasi esitama teadustöid riiklikule konkursile. Konkursi tööde esitamise tähtaeg 15. september ja konkursi preemiafond on 70877,79 eurot. Rohkem infot veebilehelt.

Eesti eesistumise rändekonverents

21.-22. septembril toimub Tallinna Ülikoolis konverents “EL ja üleilmne talendijaht: väljakutsed ja võimalikud lahendused”. Konverentsil vaadeldakse seoseid sisserände ja majanduskasvu vahel, samuti käsitletakse erinevaid strateegiaid, mille abil ELi konkurentsivõimet tõsta.  Rohkem infot veebilehelt.