Kasulik info

Iganädalane info üliõpilastelt üliõpilastele, viited toimuvatele sündmustele, põnevatele ettevõtmistele, mitmesugustele võimalustele.

6. juuli – 21. august

Tartu Ülikooli kunstide keskus ootab kõiki üliõpilasi osalema oma kursustele

Tartu Ülikooli kunstide keskus ootab kõiki tudengeid osalema kujutava kunsti, digi ja foto, muusika, filmikunsti, käsitöö ja disaini, eneseväljenduse ja tantsukunsti kursustele, et omandada kunstidega seotud oskusi ja teadmisi, mida loovalt rakendada oma põhierialal.
Algaval sügissemestril pakub kunstide keskus kõigile üliõpilastele võimalust osaleda ligi 40 ainekursusel, millest 23 toimuvad ka inglise keeles või paralleelselt kakskeelsena.
Kõikide kursuste täpsemad kirjeldused koos viitega õppeinfosüsteemi leiab keskuse veebilehelt: kunstidekeskus.ut.ee.
Valikus on nii aineid, kus rõhk on loometööl (nt kunstnike Maarja Nõmmiku „Autoportree“, Rauno Thomas Mossi „Skulptuur“, Veiko Klemmeri „Digitaalne maalimine“) ja/või praktilistel oskustel (nt digipädevusi arendavad arvutigraafika ained), kui kursusi, mis keskenduvad kunstide analüüsile (nt Soome kunstnik Matti Vainio „Kunsti vaadeldes“, Lauri Kärgi filmiajaloo kursused). Täiesti uute ainetena lisanduvad „Kultuuri ja kunstide ajalugu“, „Ida-Aasia filmilugu“ ja „Värviõpetus“.
Muusikahuvilistel on sügisel võimalik tutvuda aasia klassikalise muusikakultuuri ajaloo ja kaasajaga („Aken aasia muusikasse“). Samuti on soovi korral võimalik saada ainepunkte osalemise eest TÜ Üliõpilasmaja kollektiivide töös (TÜ Akadeemiline Naiskoor, Tartu Akadeemiline Meeskoor, Puhkpilliorkester Popsid, TÜ Sümfooniaorkester, TÜ Rahvakunstiansambel).
Viljandi kultuuriakadeemiast vahendatakse Tartusse mitmeid käsitöökursusi, mis keskenduvad nii pärimusele, jätkusuutlikkusele kui ka disainile, lõimides traditsioonilisi käsitöötehnikaid kaasaegsesse tarbekeskkonda. Kirivöö kudumise või luutöötlusoskuste õppimise kõrval avatakse näiteks moe- ja tekstiilitööstuse telgitaguseid ja probleeme ning otsitakse neile lahendusi (nt õpitakse looma tööstusjääkidest).
Sügisel alustab ka vabade kunstide professorite Olga ja Priit Pärna loengusari „Animatsioon: seest ja väljast“. Kursusel tutvustavad Pärnad animatsiooni olemust ja ajalugu endi kui praktikute subjektiivsest vaatenurgast, selgitades ja näidates, millistest osistest koosneb animafilm, milliseid vahendeid soovitud tulemuse saavutamiseks kasutatakse, mis toimub, kui liikuv pilt ja heli kokku pannakse ning kuidas valmib lõpptulemus – film. Loenguid ilmestab filmiprogramm Tartu Elektriteatris.
Tudengid saavad kursustele registreeruda õppeinfosüsteemis kuni 14. septembrini.
Kunstide keskuse kursused arendavad loomingulist mõtlemist, eneseväljendus- ja eksperimenteerimisjulgust, seoste ja nüansside märkamist, tunnetuslikku tajumeelt. Kunstid ja kunstidega tegelemine hoiab vaimu värske ja hääles.
Jälgi kunstide keskust ka Facebookis.
Kohtumiseni kunstide keskuses Uppsala 10, Tartu (vana anatoomikum)!

STARTER programm tugevdab startup mõtteviisi

Enne tööellu suubumist tasub juba ülikooli õpingute ajal kogeda, mil määral suudad rakendada startup mõtteviisi ja koostöös teistega midagi päriselt ära teha. Kõik ei ole loomupäraselt riskialtid leiutajad ja mitte kõigile ei pruugi sobida töötamine pinge ja ebamäärasuse situatsioonis. Igas organisatsioonis oodatakse aga avatud mõtlemisega inimesi, kel on omane välja pakkuda uuenduslikke ideid ja nende teostusi.
Paari kuu jooksul koges iga STARTER programmiga liitunu omal moel alustava ettevõtte loomise võlu ja valu tervikpaketti ning seda kõike eriolukorra tingimustes. Loe täpsemalt kuidas arendati oma startup mõtteviisi sTARTUp Labi kodulehelt.

Külasta Tartu Ülikooli veebipoodi!

Kas oled näinud USA filmides noori, kellel on seljas oma kolledži sümboolikaga pusad, ja mõelnud, et ka Sinul võiks selline olla? See võimalus on Sul olemas – veebipoest saad osta meie armsa alma mater’i pusa. Lisaks oleme hoole ja armastusega loonud teisigi TÜ sümboolikaga tooteid: kruuse, märkmikke, helkureid, kommikarpe, pastakaid ja palju muud vahvat. Rahvusülikooli 100. aastapäev jäi küll möödunud aastasse, kuid see ei tähenda, et seda ei peaks enam tähistama. Meil on veebipoes veel loetud hulk aastapäevameeneid. Tule veebipoodi: shop.ut.ee

Küsitlus Koolio e-õpiabi platvormi kohta

Koolio e-õpiabi platvorm palub täita küsitluse kui olete huvitatud jagamast oma teadmisi platvormi kaudu õppijatele või soovite panustada selle arendamisse.