Kasulik info

Iganädalane info üliõpilastelt üliõpilastele, viited toimuvatele sündmustele, põnevatele ettevõtmistele, mitmesugustele võimalustele.

23. aprill – 27. aprill

Tartu Tudengipäevad: kevad 2018

Festival toimub 28. aprillist 5. maini. Kogu programmiga tutvu SIIN.

Tartu Ülikooli rektorikandidaadid ETV väitlussaates „Foorum“

24. aprillil kohtuvad Tartu Ülikooli rektoriks kandideerivad professor Toomas Asser ja professor Margit Sutrop ETV väitlussaates „Foorum“. Seekordne saade läheb otse-eetrisse Tartu Ülikooli peahoone aulast.

Peeter Lauritsa loengus otsitakse loovuse lätet

25. aprillil kell 16.15 peab vabade kunstide professor Peeter Laurits Tartu Ülikooli peahoones (Ülikooli 18-140) loengu „Labürindid ja mandalad“ loengusarja „Metsik esteetika ehk kuidas kirjeldada metsa digitaalsetele jänestele” raames. Loengust otsitakse mh üheskoos professoriga loovuse lätet.

Pane näpud mulda – kandideeri oma instituudi üliõpilaskogusse

Kandideeri IÜKi ehk oma instituudi esinduskogusse. Kandideerimine kestab kuni 4. maini. 8. mail avalikustame kõik kandidaadid ja juba vahemikus 14.–25. mai toimub hääletus ÕISis. Valimiste tulemused kuulutame välja 28. mail. Kandideerimiseks tuleb täita kandideerimisvorm ja edastada meile allkirjastatud avaldus. Avalduse näidis on toodud kandideerimisvormi ülaosas. Rohkem infot veebilehelt.

Bioinnovation Days hackathon

Bioinnovation Days hackathon toimub 27. – 28. aprillil 2018, SPARK-is, Narva mnt. 3, Tartu, Eesti. Rohkem informatsiooni ja registreerimine kodulehel www.bioinnovationdays.ee

Videomängufestival PlayFair 2018

27. – 28. aprillil toimub Tallinna Lauluväljakul Eesti suurim tehnoloogia- ja videomängumess PlayFair 2018. Kahe päeva vältel mahub lauluväljaku katuse alla nii tehnoloogiamess, võrgupidu kui ka kuhjaga harivat ja meelelahutuslikku programmi. Rohkem infot üritusest leiab kodulehelt.

Tule SELL mängudele appi vabatahtlikuks!

SELL mängud tulevad taas ja võimsamana kui kunagi varem. 18.–20. maiks seavad sammud Tartusse Baltikumi ja Soome üliõpilased, et võtta mõõtu kõikvõimalikel spordialadel, mille hulka kuuluvad erinevad pallimängud, kergejõustik ning võistlustelt ei puudu isegi male. Saa osa mängudest ning registreeri ennast vabatahtlikuks! Suvehõngulisel nädalavahetusel toimub nii mõndagi ägedat ning lisaks kolmele menukale päevale ootavad sind uued sõbrad ja kaaslased kogu eluks. Registreeri ennast kohe, sest kohti jätkub vaid kiirematele! Registreerimisankeed leiad SIIT. Rohkem infot leiad veebilehelt.

Ansambel MANDOTRIO kutsub kontserdile

Täna, esmaspäeval, 23. aprillil astub Genialistide klubis üles oma debüütplaadiga Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiast välja sirgunud MANDOTRIO. Neid soojendab nende õpetaja ja mentor VILLU TALSI ansamblist CURLY STRINGS. Pilet: 5 € / 3 € (õpilane, üliõpilane, pensionär), müügil kohapeal. Algus kell 20:00. Rohkem infot siin.

Discussion Time: Boxing For Life 

Join the ISA as we watch on 29 April “Boxing for Freedom”, a Spanish movie about Sadaf Rahimi, the best female boxer from Afghanistan. More info from Facebook event.

16. aprill – 20. aprill

Pane näpud mulda – kandideeri oma instituudi üliõpilaskogusse

Kandideeri IÜKi ehk oma instituudi esinduskogusse. Kandideerimine kestab kuni 4. maini. 8. mail avalikustame kõik kandidaadid ja juba vahemikus 14.–25. mai toimub hääletus ÕISis. Valimiste tulemused kuulutame välja 28. mail. Kandideerimiseks tuleb täita kandideerimisvorm ja edastada meile allkirjastatud avaldus. Avalduse näidis on toodud kandideerimisvormi ülaosas. Rohkem infot veebilehelt.

Registreeru publikuks: rektorikandidaatide debatt ETV saates „Foorum“

24. aprillil kohtuvad Tartu Ülikooli rektoriks kandideerivad professor Toomas Asser ja professor Margit Sutrop ETV väitlussaates „Foorum"“. Seekordne saade läheb otse-eetrisse Tartu Ülikooli peahoone aulast. Saatele on pealtvaatajaiks oodatud ülikooli üliõpilased.
Kui soovite debatile kaasa elada ja näha, kuidas valmib üks otse-eetrisse minev telesaade, registreerige end pealtvaatajaks. Registreerimine on avatud 22. aprillini. Erandkorras on seekordses „Foorumis“ pealtvaatajail võimalik esitada saatekülalistele ka küsimusi.
Publik peab aulas kohal olema kell 19.30, saade algab kell 20.

DAAD kevadüritus TTÜ tudengimajas

DAAD (German Academic Exchange Service) kutsub kõiki 16. aprillil kell 15.30 Tallinna Tehnikaülikooli tudengimajja (Ehitajate tee 5, Tallinn) kevadüritusele, millega tähistatakse nii kevade algust kui ka Eesti ja Saksamaa vahelist teadusalast koostööd!
Kuulata saab Saksamaal õppinud ning teadustööd teinud vilistlaste muljeid ja põnevaid kogemusi. Samuti saab täpsemat infot, kuidas ise Saksamaale ülikooliõpinguid jätkama või teadusalast koostööd tegema minna ning kontakte leida. Rohkem infot Saksa Kevade kodulehelt.

Narva Kolledž peab 18. Rahvusvahelist Üliõpilaste Teaduskonverentsi

19.–.21. aprillil 2018 avab Tartu Ülikooli Narva Kolledž oma uksed rahvusvahelistele tudengitele, kes saabuvad Eestisse, et osaleda Rahvusvahelisel Üliõpilaste Teadustööde Konverentsil. Konverentsi ajakava ning lisainfo on leitavad konverentsi veebilehelt. Registreerumislink ÕISis.

UT Idea Lab presents: Marketing and Sales

The workshop is held in English and free for everyone, but for reserving a seat and snacks please register on the IdeaLab's webpage!

Tutvu uute valdkondade üliõpilasesindajatega

9. aprillil selgusid uued valdkondade üliõpilaskogude liikmed. Iga valdkonna üliõpilaskogus on 5 kohta ja nendest moodustub ka üliõpilaskonna volikogu. Ülejäänud kandidaadid moodustavad oma valdkonna asendusliikmete järjekorra. Kokku andis oma hääle 3354 üliõpilast. Valimisaktiivsus oli sel aastal 27%, mis oli kõrgem, kui eelmise aasta valdkondade esinduskogude valimiste ajal. Tutvu uute esindajatega siin!

Liitu TÜ magistriõppe infokirjaga!

Kui soovid olla kursis magistriõppesse sisseastumise olulisemate kuupäevade ja teadaannetega, siis liitu Tartu Ülikooli magistriõppe infokirjaga siin.

Tudeng! Teeme koos Tartus midagi ära?!

Juba 5. mail leiab aset üle-eestiline Teeme Ära talgupäev. Talgupäev on kümnete tuhandete eestimaalaste igakevadine suursündmus, et tulla kokku ja teha üheskoos ära kodupaiga kõige olulisemad tööd. Pane pead kokku koos oma tudengiorganisatsiooni liikmetega või aktiivsete sõpradega, leia vajalik talgutöö ning teeme üheskoos oma Tartu veelgi mõnusamaks! Lisainfo ja registreerimine veebilehel.

Gaudeamus 2018 otsib vabatahtlikke!

Kui Sulle tundub, et oled valmis vähemalt ühe päeva 22.–24. juunist veetma vabatahtlikuna Tartus, siis lubame, et saad vingeima kogemuse tervest suvest. Sul on võimalik näha lähedalt, kuidas laulu- ja tantsupidu, rongkäik, lavastused ja linna melu teoks saavad. Lubame Sul piiluda korraldustöö tagatubadesse, aga ka pidutseda ja jaanipäeva pidada koos 4000 laulja ja tantsijaga. Enam meeleolukamat jaanipäeva annab otsida! Rohkem infot ja registreerimine siin!

15x4 Tartu: Bitcoin, Consciousness, PQ-cryptography, Sexuality

The new event15x4 "Tartu: Bitcoin, Consciousness, PQ-cryptography, Sexuality" will have place on Wednesday, 18th of April, in AHHAA (Sadama 1) at 7pm. We are welcome everyone to come and listen 4 amazing speakers and network with guests. More info from Facebook event.

Share experience about your studies

Hey fellow students! Do you remember the time when you were applying for your studies? All the questions you had and the things you wanted to know but didn’t have anyone to ask? What if you can help future students make a better study choice by simply sharing your study experience? It only takes 2 minutes and gives you the opportunity to win the voucher of 15 euro! Click on the link below, answer our questions and make a difference! The lucky winner of our 3 vouchers will be announced on 20th May 2018.  Good luck to you all! Click to Win

9. aprill – 13. aprill

Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi magistriastme infopäev

Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituut kutsub magistriõpingutest huvitatud tudengeid 13. aprillil kell 14.15 infopäevale, kus tutvustakse nii magistriõpingute võimalusi kui ka võimalusi omandatud erialade rakendamiseks. Täpsemalt instituudi kodulehelt.

Tartu Tudengipäevade üritustele registreerimine on alanud

Tartu Tudengipäevade üritustele registreerimine on alanud, registreeri end Karsummile, Paadirallile, Hitmanile, Songbattle'ile ja Fashion Passionile SIIN. Anna Tudengipäevadele hoogu Hooandjas, lingi leiad SIIT

Seto Instituudi üliõpilastööde konkurss

SA Seto Instituut kuulutab välja 2018. a preemiakonkursi parimate seto-teemaliste bakalaureuse- ja magistritööde leidmiseks. 2015. a jaanuaris lõi SA Seto Instituut fondi parimate seto-teemaliste üliõpilastööde premeerimiseks. Preemia eesmärk on ergutada üliõpilasi ja kraadiõppureid tegelema Setomaad/setosid käsitlevate teemadega. Preemiakonkursile oodatakse 2016–2018 kaitstud seto-teemalisi bakalaureuse- ja magistritöid (sh rakenduslikke), olenemata erialast, valdkonnast või kõrgkoolist. Tööd palume saata digikujul (või lingina töö asukohale) aadressil info@setoinstituut.ee. Tähtaeg: 1. juuli 2018. Seto Instituut kuulutab parimad üliõpilastööd välja 4. augustil 2018 toimuval Seto kuningriigipäeval Lüübnitsas. Mõlemas kategoorias on võidutöödele ette nähtud rahaline preemia. Preemiakonkurssi toetab Setomaa kultuuriprogramm.

Leadership Summer School Saksamaal

Rochus ja Beatrice Mummerti Sihtasutuse Villistlaste Klubi korraldab sel suvel Saksamaal, Stuttgartis suvekooli „Leadership Summer School. Personality Development – Entrepreneurial Thinking and Engagement“ majanduse, ärinduse ning loodus- ja inseneriteaduste erialade magistritudengitele Ida-Euroopa riikidest. 

Peeter Lauritsa loeng

11. aprillil kell 16.15 peab vabade kunstide professor Peeter Laurits Tartu Ülikooli peahoones (Ülikooli 18–140) loengu „Missivõistlus ja oksjonihinnad. Projektikunst. Maniakaal-depressiivne sündroom. Afterparty. Šamanism“ loengusarja „Metsik esteetika ehk kuidas kirjeldada metsa digitaalsetele jänestele” raames. Loengud on avatud kõigile huvilistele sh vabakuulajatele.

„Tagasivaate neljapäev“ 

Spordimuuseumis on neljapäeviti võimalus saada osa eksklusiivsest ajaloorännakust, kus külastajad saavad lähemalt tutvuda ühe kindla teema või isikuga seotud väljapanekuga nii muuseumi püsiekspositsioonis kui ka igapäevaste külastajate eest varjus olevate spordikogudega.
Kava:
12.04 Heino Lipu saaga
19.04 Jõumees Lurich ja tema fenomen (kirst, lava, kangid, seinakaart, Adamson)
26.04 Vähemusrahvused Eesti spordis
„Tagasivaate neljapäev“ leiab aset igal neljapäeval kell 17.15–18 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis (Rüütli 15, Tartu). Üritusel kehtib eripilet 2 €.

Õnne 13 - Kunstide keskuse lahtiste uste päev

13. aprillil kella seitsmeteistkümnest on avatud Õnne 13 - Kunstide keskuse lahtiste uste päev. Kavas on sõrmuste ja ehete töötuba1, märgitöötuba2, krokii töötuba3, tantsu töötuba4 ja pärimusmuusika töötuba5. Huvilisi juhendavad Viljandi kultuuriakadeemia õppejõud ja tudengid. Kõhu saab pirukatest pungile kohvikus ning meele muusikast mõnusaks Silver Jusila kontserti (kell 20) kuulates. Meeleolukas järelpidu toimub kell 21 ARHIIVIS. Täpsem info Facebookis.

Tule magistrandi tudengivarjuks!

Kutsume varjutama meie magistrante! Nii saad oma küsimustele vastused ja teed tuleviku kohta teadliku otsuse.
Kuidas tudengivarjuks saada?
Vali välja sind huvitav eriala ja täida avaldus. Seejärel otsib meie projektijuht sulle magistrandi, keda saad ühe päeva vältel varjutada. Saadame sulle tema kontaktandmed ja te lepite omavahel kokku sobiva päeva.
Loodame tervitada sind peagi ülikooli magistriõppes, kust saad edukaks karjääriks kaasa väärtusliku teadmistepagasi ja konkurentsieelise tööturul!
Tutvu ka magistriõppesse astumise ajakavaga.

Toidu-urbanismi konverents Tartus

Tule konverentsile „Toidu-urbanism – jätkusuutlik linn“. Rahvusvaheline ja interdistsiplinaarne konverents toiduvõrgustike ja -maastikega seotud teemadel toimub 18.–20. aprillil Tartus! 18. ja 19. aprillil toimub Athena keskuses konverentsi paneeldiskussioonid ja loengud ning kohalike mahetootjate toodete degusteerimine.  20. aprillil toimub ekskursioon Tartu produktiivsetel linnamaastikel ja väliruumiaktsioon Tartu taskupargis, kuhu istutatakse üheskoos viljapuid ning hiljem järgneb õhtune pidulik kokkuvõttev üritus. Uuri programmi lähemalt siit. Saadaval sooduspiletid! Lisainfo Facebookis.

Osale bakalaureusetöö „Mahetoidu teadlikkus ja tarbimisharjumused Eestis“ küsitluses

Küsitluse eesmärk on välja selgitada Eesti tarbijate teadlikkus mahetoidust, tarbimisharjumused, põhjused, tarbimissagedus ja lisainformatsiooni vajadus. Küsitlusele saab vastata 20. aprillini ning see võtab aega umbes 10 minutit. Küsitluse link: https://goo.gl/forms/ULg2N1LamR29I4sw2

Tulemas Üliõpilaste XIX Suvemängud

Üliõpilaste XIX Suvemängud on tulemas ning sammud Kääriku suunas seab ka Tartu Ülikooli delegatsioon, et võtta endale taas võidukarikas.
Rohkem infot leiad Facebooki evendist.
Kiirusta, pileteid on piiratud koguses!

Tule SELL mängudele appi vabatahtlikuks!

SELL mängud tulevad taas ja võimsamana kui kunagi varem. 18.–20. maiks seavad sammud Tartusse Baltikumi ja Soome üliõpilased, et võtta mõõtu kõikvõimalikel spordialadel, mille hulka kuuluvad erinevad pallimängud, kergejõustik ning võistlustelt ei puudu isegi male. Saa osa mängudest ning registreeri ennast vabatahtlikuks! Suvehõngulisel nädalavahetusel toimub nii mõndagi ägedat ning lisaks kolmele menukale päevale ootavad sind uued sõbrad ja kaaslased kogu eluks. Registreeri ennast kohe, sest kohti jätkub vaid kiirematele! Registreerimisankeed leiad SIIT. Rohkem infot leiad veebilehelt.

Authorial Acting MA/BA Program in the Czech Republic

 2-year Master (MA) and 3-year Bachelor (BA) Authorial Acting English Program at the Theatre Faculty of the Academy of Performing Arts in Prague (DAMU), the Czech Republic.
Deadline for the second round of applications is 14th May 2018. More info from webpage.

2. aprill – 6. aprill

Selgusid foto- ja videokonkursi „Minu välismaa“ võitjad

 Tartu Ülikooli tudengite poolt konkursile „Minu välismaa“ esitatud fotode ja videote seast selgitati välja võidutööd.

Konkursi võidutööks on üliõpilase Aadam Kaivo foto „Jääkuul“ Kirde-Venemaa Föderaalsest Ülikoolist Jakutskist 2014/2015. õppeaastal.
Publiku lemmikuks valiti Kristiina Kangro foto „Võta kraanist“. Zürii märkis ära veel Jari Matsi foto „Virmalised külmal talveööl“, Silvia Stangarone foto Berliinist, Elizaveta Lebedeva foto Mannheimi Ülikoolist, Lilian Alice Laanepere foto „Ääretu silmaring“. Eraldi toodi žürii poolt välja Laura Maria Kulli pilt kui keskkonnahoiu olulisusele tähelepanu juhtiv töö.
Lisaks fotodele hinnati ka esitatud videoid, mille seast pälvis tunnustuse Liina Malva video Utrechtist.
Konkursi võitjal Aadam Kaivol on võimalus avastada Eestimaad pilvepiirilt ehk osaleda huvilennul Tartu kohal. Lisaks tunnustatakse esiletoodud töid ülikooli ja EV100 meenetega. Võitjatega võetakse ühendust.
Foto- ja videokonkursi eesmärgiks on tutvustada väliskõrgkoolis õpingute või praktika läbimise võimalusi. Tartu Ülikool pakub üliõpilastele arvukalt õppimise võimalusi väljaspool Eestit, vaata täpsemalt vahetusüliõpilaseks välismaale kodulehelt.
Foto- ja videokonkursist „Minu välismaa“: http://etu.ut.ee/minuvalismaa

Milline tudeng hakkab esindama sinu valdkonda?

Kõigil huvilistel võimalik tutvuda Tartu Ülikooli valdkondade üliõpilaskogude kandidaatidega. Kandidaatidele saab anda oma hääle 28. märtsist kuni 6. aprillini ÕISi vahendusel. Valimiste tulemused kuulutatakse välja 9. aprillil. Iga valdkonna tudengeid hakkavad esindama viis enim hääli saanud üliõpilast, kellest moodustub ka TÜ Üliõpilasesinduse 20-liikmeline volikogu. Rohkem infot valimiste ja kandidaatide kohta veebilehel.

Rektorikandidaatide väitluskoosolek

5. aprillil toimub ülikooli aulas rektorikandidaatide avalik väitluskoosolek. Üritus algab kell 16.15.

26. märts – 29. märts

MTÜ Vanem Vend, Vanem Õde infoõhtu

MTÜ Vanem Vend, Vanem Õde võtab sel kevadel oma ridadesse taas uusi vabatahtlikke. Selleks ootame kõiki meie organisatsiooni tegevusest huvitatuid infoõhtule, mis toimub 28. märtsil algusega kell 18.15 Korp! Sakala ruumides (Veski 69, Tartu). Rohkem teavet infoõhtu kohta Facebookis ja lisainfo kandideerimise kohta veebilehel.

Peeter Lauritsa loeng jää- ja kiviaja kunstist

28. märtsil kell 16.15 peab vabade kunstide professor Peeter Laurits Tartu Ülikooli peahoones (Ülikooli 18-140) loengu jää- ja kiviaja kunstist loengusarja „Metsik esteetika ehk kuidas kirjeldada metsa digitaalsetele jänestele” raames. Loengud on avatud kõigile huvilistele sh vabakuulajatele.

Küsimustik õppemeetodite ja tehnoloogia kasutamisest

Täitke KÜSIMUSTIK hiljemalt 29. märtsil, mis uurib erinevate generatsioonide eelistusi õppemeetoditele ja tehnoloogia kasutamisele koolituse kontekstis. Võimaluse korral jagage küsimustikku oma sõprade / sugulaste / kolleegide ja õpingukaaslastega. Küsimuste korral kirjutage e-posti aadressile: marioks@tlu.ee

NULA inspiratsiooniõhtu Tartus

Tule 29. märtsil kell 15 NULA inspiratsiooniõhtule Tartu Loodusmajas ja mõtleme koos, kuidas lahendada keerulisi ühiskondlikke probleeme. Oma ideid jagavad Tõnu Runnel Fraktalist, Katriin Jüriska Uuskasutuskeskusest ja Minna Sild algatusest Käpp ja Käsi. Inspiratsiooniõhtu korraldab NULA inkubaator. Inkubaator kestab kuus kuud. Selle aja jooksul toimub viis koolituspäeva, kuid enamus tööd tuleb teha iseseisvalt mentorite toetusel. Inkubaatori läbinutel on võimalus saada oma idee elluviimiseks ka rahalist tuge, kuna Kodanikuühiskonna Sihtkapital on pannud välja 25 000 euro suuruse starditoetuse kuni kolmele ideele.

Esita rektorikandidaatidele küsimusi

Kõikidele tudengitel on kuni 28. märtsini (k.a) võimalus esitada küsimusi mõlemale rektorikandidaadile siin. Küsimused edastatakse kandidaatidele küsija nimeta. Vastused küsimustele avaldatakse ülikooli veebilehtedel jooksvalt alates 4. aprillist.

Milline tudeng hakkab esindama sinu valdkonda?

Kõigil huvilistel võimalik tutvuda Tartu Ülikooli valdkondade üliõpilaskogude kandidaatidega. Kandidaatidele saab anda oma hääle 28. märtsist kuni 6. aprillini ÕISi vahendusel. Valimiste tulemused kuulutatakse välja 9. aprillil. Iga valdkonna tudengeid hakkavad esindama viis enim hääli saanud üliõpilast, kellest moodustub ka TÜ Üliõpilasesinduse 20-liikmeline volikogu. Rohkem infot valimiste ja kandidaatide kohta veebilehel.

Statistikaülesannete koostamise võistlus üliõpilastele

Tartu Ülikool ja Statistikaamet kuulutavad välja statistikaülesannete koostamise võistluse. Registreerumine võistlusele kuni 31. märtsini siit. Ülesandeid saab esitada kuni 31. maini siin. Registreerunutele (koos juhendajatega) võimaldatakse aprillis võistluseelne koolitus andmebaasidest. Võistluse juhendi, võistlustöö ja hindamise tingimused leiate koolistatistika kodulehelt https://koolistatistika.ut.ee. Täiendav info sirje.pihlap@koolistatistika.ut.ee

Tartu Ülikooli Tallinna nädal 2.–6. aprillini

2.–6. aprillini toimub pealinnas Tartu Ülikooli Tallinna nädal, kus tutvustakse elukestva õppe võimalusi ning pakutakse tasuta eri sihtrühmadele mitmekesist valikut huvitavaid ja innustavaid loenguid ning töötubasid, mida viivad läbi ülikooli õppejõud ja teadlased. Täpsem info ja registreerimine www.ut.ee/tallinn.

Tulemas Üliõpilaste XIX Suvemängud

Üliõpilaste XIX Suvemängud on tulemas ning sammud Kääriku suunas seab ka Tartu Ülikooli delegatsioon, et võtta endale taas võidukarikas.
Registreeri ennast märtsi jooksul ja taga endale soodushinnaga pilet.
Rohkem infot leiad Facebooki evendist.
Kiirusta, sest pileteid on piiratud koguses!

Public Perceptions of Nuclear Arms Proliferation: A contemporary View

Dear students,
My name is Evgenii, I am the International Relations Master's student. I am currently working on my thesis on topic of global nuclear weapons proliferation. A part of my work is based on a survey, so I would greatly appreciate if you could allow few minutes of your time to answer my questions.
Please, follow this link to take my short survey: https://goo.gl/forms/KuJoIpch9e9c1BNx1. Your participation will surely bring a huge contribution to completing my research paper.
Thank you for your responses and for your time. Your help is greatly appreciated!

Student Conference in Maribor

Student Conference in Maribor (SCiM), which will take place from 2nd of July until 11th of July 2018 in Maribor, Slovenia. If you want to join SCiM, you have to fill out online application form. The applications are open until April 1st, midnight, 23:59 CET.

PhD Academy 16–19th April 2018 in Prague

The PhD Academy will allow participants to gain hands-on experience in developing interdisciplinary/intersectoral collaboration and in skills that are useful in their academic career and beyond.

Garage48 SpaceTech Riga Challenge hackathon

Welcome to Garage48 SpaceTech Riga Challenge hackathon, happening on May 11-13 in Riga Technical University Design Factory! Engineers, web developers, designers, marketing experts, data scientists and field experts - REGISTER HERE. More info from webpage.

The SAIL (Sustainability Applied in International Learning) Summer Conference

Call for students for the BUP SAIL Summer Conference for students, 4 -18 September 2018, Szczecin, Poland - Visby, Sweden - Stavanger, Norway. More information here! If you have any questions regarding SAIL do not hesitate to contact: Maria Hejna, Network Manager, SAIL project coordinator, e-mail: Maria.Hejna@csduppsala.uu.se

19. märts – 23. märts

TÜ üliõpilaskonna uus esimees

15. märtsil valiti TÜ üliõpilaskonna uueks esimeheks Allan Aksiim. Juhatuse esimees astub ametisse 16. aprillil, seniks juhib TÜ Üliõpilasesinduse tööd esimehe kohusetäitja Eleri Pilliroog. 

Tartu Ülikooli Tallinna nädal 2.–6. aprillini

2.–6. aprillini toimub pealinnas Tartu Ülikooli Tallinna nädal, kus tutvustakse elukestva õppe võimalusi ning pakutakse tasuta eri sihtrühmadele mitmekesist valikut huvitavaid ja innustavaid loenguid ning töötubasid, mida viivad läbi ülikooli õppejõud ja teadlased. Täpsem info ja registreerimine www.ut.ee/tallinn.

Tulemas Üliõpilaste XIX Suvemängud

Üliõpilaste XIX Suvemängud on tulemas ning sammud Kääriku suunas seab ka Tartu Ülikooli delegatsioon, et võtta endale taas võidukarikas.
Registreeri ennast märtsi jooksul ja taga endale soodushinnaga pilet.
Rohkem infot leiad Facebooki evendist.
Kiirusta, sest pileteid on piiratud koguses!

Vali oma lemmik foto- ja videokonkursilt „Minu välismaa“!

Tudengite poolt konkursile „Minu välismaa“ esitatud fotod ja videod õpingutest välismaal ootavad tagasisidet. Hääletada saab kuni 22. märtsini aadressil http://etu.ut.ee/minuvalismaa

Idea Garage Cyber Security Tallinn Powered by UK

Kolmapäeval, 28. märtsil kell 9 algab Tallinnas üritus „Idea Garage Cyber Security Tallinn Powered by UK“. Lisainfo ja registreerimine http://garage48.org/events/idea-garage-cyber-security-tallinn-powered-by-uk.
Kindlasti soovitame huvilistel ühineda Facebooki üritusega.
Üritus toimub inglise keeles.

Üliõpilaste XIX Suvemängud on jällegi tulemas

Üliõpilaste XIX Suvemängud on jällegi tulemas ning sammud Kääriku suunas seab ka Tartu Ülikooli delegatsioon, et võtta endale taas võidukarikas.
Registreeri ennast märtsi jooksul ja taga endale soodushinnaga pilet.
Rohkem infot leiad Facebooki evendist.
Kiirusta, sest pileteid on piiratud koguses!

12. märts – 16. märts

Kutse emakeelepäeva konverentsile

Meil on hea meel kutsuda 12. märtsil kell 13–17 Eesti juubeliaasta emakeelepäeva konverentsile „Selle maa keel“ ning selle raames toimuvatesse töötubadesse, et ühiselt arutleda eesti keele rolli üle minevikus, olevikus ja tulevikus ning rääkida keel(t)est laiemalt. Olete kõik väga oodatud osalema! Rohkem infot konverentsi kohta leiad siit.

Üliõpilasesinduse volikogu ja valdkondade üliõpilaskogude valimised

Kandideeri VÜKi ehk oma valdkonna esinduskogusse. Kandideerimine kestab kuni 18. märtsini. 20. märtsil avalikustame kõik kandidaadid ja juba 26. märtsist kuni 6. aprillini toimub hääletus ÕISis. Valimiste tulemused kuulutame välja 9. aprillil. Kandideerimiseks tuleb täita kandideerimisvorm ja edastada meile allkirjastatud avaldus. Avalduse näidis on toodud kandideerimisvormi ülaosas. Rohkem infot veebilehelt.

SELL mängud tulevad taas

18.–20. maiks seavad sammud Tartusse Baltikumi ja Soome üliõpilased, et võtta mõõtu kõikvõimalikel spordialadel.
Saa osa mängudest ning registreeri ennast vabatahtlikuks!
Registreeri ennast kohe, sest kohti jätkub vaid kiirematele!
Registreerimisankeedi leiad SIIT.
Rohkem infot leiad veebilehelt.

TTÜ Puhkpilliorkestri kontsert „Mida tähendab Eesti minule?“

Laupäeval, 24. märtsil algusega kell 17 toimub ülikooli aulas TTÜ Puhkpilliorkestri kontsert „Mida tähendab Eesti minule?“, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. juubelile.
Lisainfo puhkpilliorkestri kodulehel.

Enginaator 26.–29. aprill Tallinna Tehnikaülikoolis

Enginaator 2018 on üle-eestiline insenerivõistlus, mis toob kokku 200 tehnikatudengit erinevatest Eesti kõrgkoolidest. Võistluse käigus saavad osalejad meeskondadena lahendada inseneriülesandeid elektroonika, ehituse, infotehnoloogia ja loodusteaduste valdkondades. Uuri lisa siit!

The Smart Logistics Challenge

The Smart Logistics Challenge invites students to submit a case on one of the three topics: e-commerce enablers, cobotics in logistics 4.0, logistics in a sharing economy.
The goal of the competition is to interact with young talent on the realities of the industry and the most important trends that will change logistics over the next years.
You can find more information here: https://www.smartlogisticschallenge.eu/

Latvijas Banka announces a Competition of Student Scientific Research Papers

This year, participation is open to students of Latvia, Estonia and Lithuania, enrolled in Bachelor's and Master's degree programmes.
The purpose of the Competition is promote the research and analysis of macroeconomic issues in Latvia, the Baltic States and the euro area and to facilitate the advancement of the scientific thinking of students.
Detailed requirements for the Competition papers, rules for participation and a full list of suggested topics are available in the Order.
The Competition papers shall be submitted to Latvijas Banka from 18 May to 1 June 2018 in both paper and electronic form.

Announcement: BUP Spring Students' Conference, 28th May - 01st June 2018, in Großschönau /Zittau

Innovation for Sustainable Development: Resource and Energy Efficiency in Production and Transportation
The conference will take place from 28th May to 01st June 2018 in Großschönau /Zittau.
bup_students_conference_application_form_2018.rtf

5. märts – 9. märts

Kandideeri TÜ üliõpilaskonna esimeheks

Tartu Ülikooli Üliõpilasesinduse juhatuse esimeheks kandideerimiseks tuleb saata oma CV, motivatsioonikiri (1–1,5 A4) ja valimisplatvorm  ehk nägemus sellest, mida soovid valituks osutumisel üliõpilasesinduses ellu viia (pikkus kuni 4 A4). Kandideerimisavaldus koos viie üliõpilasesindaja soovitusega tuleb saata hiljemalt 8. märtsiks aadressile uliopilasesindus@gmail.com. Rohkem infot veebilehelt.

Üliõpilasesinduse volikogu ja valdkondade üliõpilaskogude valimised

Kandideeri VÜKi ehk oma valdkonna esinduskogusse. Kandideerimine kestab kuni 18. märtsini. 20. märtsil avalikustame kõik kandidaadid ja juba 26. märtsist kuni 6. aprillini toimub hääletus ÕISis. Valimiste tulemused kuulutame välja 9. aprillil. Kandideerimiseks tuleb täita kandideerimisvorm ja edastada meile allkirjastatud avaldus. Avalduse näidis on toodud kandideerimisvormi ülaosas. Rohkem infot veebilehelt.

AEGEE-Tartu infoõhtu

Neljapäeval, 8. märtsil kell 19 toimub AEGEE-Tartu infoõhtu. Lisainfot saab Facebookist ürituse lehelt ja AEGEE-Tartu kodulehelt.

Raamatukogu ootab vabatahtlikke appi raamatuid puhastama

Tartu Ülikooli raamatukogu kutsub kõiki, kes tahavad raamatukogu peatsele taasavamisele omalt poolt kaasa aidata, appi raamatuid puhastama. Töövahendite (sh. kaitseriietuse, - maski ja –kinnaste) eest hoolitseb raamatukogu.
Kui Sul on vabatahtlikuna aega panustada raamatute puhastamisse korraga 1,5 tundi ja seda kokku vähemalt seitsmel päeval, siis anna oma soovist teada registreerimisvormi kaudu: https://survey.ut.ee/index.php/969481?lang=et

EstLat-Accelerate alustab teise hooajaga

EstLat-Accelerate, eelkiirendi programm Eesti ja Läti alustavatele ettevõtjatele, ootab enne 11. märtsi kõiki huvilisi kandideerima programmi teisele hooajale. Registreerimine ja lisainformatsioon EstLat-Accelerate koduleheküljel.

STARTER Basic on alustanud uut hooaega

STARTER Basic on alustanud uut hooaega ja 8. märtsil on juba teine töötuba.  Sel korral on teemaks ärimudeli arendus ning töötuba viib läbi Taavi Tamm. Töötoas õpitakse Business Model Canvas't, mis aitab noortel oma äriideed paremini mõsista.
Üritus on tasuta ning kõigile avatud, kuid palume eelnevalt registreeruda!
Lisainformatsioon ja registreermine siin!

Osale uuringus

Usume, et tudengitel peab olema õigus ja võimalus rääkida kaasa oma tuleviku ja töökohaga seonduvas. Selleks, et see võimalus anda, oleme teist aastat viimas läbi uuringut, kus kõik üliõpilased saavad avaldada oma arvamust tööandjate, tööotsimise ja kandideerimisprotsessi osas.

Uuringu tulemustest saame teha järeldusi tudengite tööeelistuste, soovide ja mõtete osas. Tänutäheks panuse eest kingime igale osalejale eksklusiivse e-raamatu “50+ nippi oma unistuste töökoha saamiseks”, kus on välja toodud ka eakaaslaste palgaootus. Lisaks loosime välja 10 personaalset koolitust, mille käigus vaatame üle võitjate CV, motivatsioonikirja ning pakume võimalust saada personaalset nõu oma ala parimatelt. Just Teil on võimalus anda oma panus, et tudengid saaksid kujundada oma unistuste töökohta! Küsimustiku leiad siit.

Üleminekuõhtu lisaüritus: "Inimese ja metsiku looduse konflikt Aafrikas"

Loeng ning arutelu toimub 6. märtsil kell 18–21 koos bioloog ja loodusfotograaf Rein Kuresooga. (Lille 10, Tartu). Kiiresti kasvav Aafrika elanikkond on üha süvenevas konfliktis Musta Mandri loodusega. Rein Kuresoo räägib oma loengus, kuidas osades Aafrika riikides on suudetud säilitada metsiku loodusega rahvuspargid ja karismaatiline fauna ning miks see teisalt ei ole õnnestunud. Üritus on tasuta. Toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Tartu linn.

Call for lecturers 15x4 Tartu

15x4 Tartu has recently announced a call for speakers. We are looking for people who are willing to share their knowledge on the scientific topic they are master on. In order to become a speaker, you need to fill the google form: https://goo.gl/forms/XGJu8SfJ8RqwkyS32
For more information, you can check our group https://www.facebook.com/15x4tartu/

Võti Tulevikku

Eesti üks suurimatest karjääriüritustest Võti Tulevikku toimub 6.–7. märtsil Tallinna Tehnikaülikoolis. Rohkem infot nende kodulehelt.

26. veebruar – 2. märts

Kandideeri TÜ üliõpilaskonna esimeheks

Tartu Ülikooli Üliõpilasesinduse juhatuse esimeheks kandideerimiseks tuleb saata oma CV, motivatsioonikiri (1-1,5 A4) ja valimisplatvorm  ehk nägemus sellest, mida soovid valituks osutumisel üliõpilasesinduses ellu viia (pikkus kuni 4 A4). Kandideerimisavaldus koos viie üliõpilasesindaja soovitusega tuleb saata hiljemalt 8. märtsiks aadressile uliopilasesindus@gmail.com. Rohkem infot veebilehelt.

Kirjutamise õpituba

Kirjutamise õpituba annab bakalaureusetudengile hulgaliselt motivatsiooni ja häid nippe, kuidas ennast järje peal hoida.
Õpitoa viib läbi Tartu Ülikooli üldkeeleteaduse teadur Anni Jürine.
Toimumisaeg: 10. märtsil kell 12
Toimumiskoht: Lossi 36-214, Tartu
Osalejate arv piiratud! Õpituppa on vajalik registreerumine:https://goo.gl/forms/axkM8cOegEpLelxM2
Kui selgub, et õpitoast siiski osa võtta ei saa, palume sellest teada anda info@kaaren.ee

Peeter Lauritsa loengusari

Vabade kunstide professor Peeter Laurits jätkab loengusarjaga "Metsik esteetika ehk kuidas kirjeldada metsa digitaalsetele jänestele" 28. veebruaril kell 16.15 Jakobi 2 ringauditooriumis .

Transparency School 2018
Alanud on kandideerimine Transparency International suvekooli. Üritus toimub 2.–8. juulil. Rohkem infot veebilehel.

19. veebruar – 23. veebruar

Scholarship Fair

The International Student Ambassadors of the University of Tartu invite you to join them at the annual Scholarship Fair on Monday the 19th of February in the Main University building.

Negavatt otsib maailmamuutjaid!

Oled sa mõelnud, kuidas säästlikumalt toimida? Tahaksid olla keskkonnasõbralikuma tuleviku niiditõmbaja? Negavati konkurss tuleb juba viiendat korda! Esita oma idee 25. veebruariks negavatt.ee lehel ning võida selle elluviimiseks kuni 10 000 eurot. Kuidas muudaksid maailma sina?

Võti Tulevikku

Eesti üks suurimatest karjääriüritustest Võti Tulevikku toimub 6.–7. märtsil Tallinna Tehnikaülikoolis. Rohkem infot nende kodulehelt.

 "Tartu üleminekualgatused"

Elav Tartu Liikumise korraldusgrupp ja Tartu loodusmaja korraldavad 2018. aastal üleminekuõhtute sarja loodusmajas. Iga kuu kolmandal kolmapäeval toimuvad üritused kutsuvad kokku inimesi, kes on huvitatud, kuidas saame linnas säästlikumalt toimida. 21. veebruaril kell 18–21 toimub Tartu loodusmajas (Lille 10) üleminekuõhtu "Tartu üleminekualgatused".
Tartus tegutsevad mitmed inimesed, kes oma tööga panustavad elava ning jätkusuutliku linnakeskkonna arengusse. MTÜ-de ja muude ühingute eestvedajad tutvustavad seekord lühikese aja jooksul oma tegemisi ning tulevikuplaane. Ürituse lõpus toimub aruteluring ning ideede ja kontaktide vahetus. Esinejateks on: Aleksandri Avatud Aed, Emajõe aed, Tartu Eksperimentaalne RattaTehas TERT, Avatud kogukonnakodu, Step-Up pood, Looming Hostel, MTÜ Elukas maastikuarhitektid, MTÜ Eikellegimaa, Säästva Renoveerimise Keskus SRIK, MTÜ Eesti Roheline Liikumine, MTÜ Maheaed ja Linnaaiandusfoorum, Toidukogukond Juurikas, Tartu linnaraamatukogu "Seemneraamatukogu".

12. veebruar – 16. veebruar

Peeter Lauritsa loengusari

Vabade kunstide professor Peeter Laurits jätkab loengusarjaga "Metsik esteetika ehk kuidas kirjeldada metsa digitaalsetele jänestele" 28. veebruaril.
Neilt, kes registreeruvad kursusele ÕISis, eeldatakse vähemalt 5 fotost koosneva seeria ette valmistamist sügissemestri loengute põhjal/ sügisel pildistatud seeria kasutamist kevadsemestril. Seeria on aluseks kevadsemestri praktilisele tööle (täpsemad juhised fotoseeria pildistamiseks andis Peeter Laurits 20. septembril toimunud esimeses loengus, al 1:10:25: https://www.uttv.ee/naita?id=26127).
Avaloengus arutletakse Peeter Lauritsa kuraatorinäituse „SURNU SUUSAD. Kuidas kirjeldada metsa digitaalsetele jänestele“ üle.

Üliõpilasfestival Gaudeamus 2018 kutsub tudengeid sõbrapäeval Raekoja platsile flashmob'ile!

Üliõpilasfestival Gaudeamus 2018 korraldab 14. veebruaril, sõbrapäeval, Tartus Raekoja platsil algusega kell 12:00 flashmobi "Mis värvi on armastus?". Korraldusmeeskond kutsub tudengeid kaasa lööma! Aktsioon pühendatakse saabuvale Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ja tutvustakse sellega üliõpilasfestivali Gaudeamus. Sündmuse korraldamiseks vajatakse 100 paari "suudlevaid tudengeid" Osalema pääsevad 100 kiiremat paari! NB! Kaaslast ei pea päriselt suudlema, ka kallistus on väga sobilik :) Palun registreeru koos paarilisega hiljemalt 10. veebruariks kell 12. Kõikide osalejatega võetakse ühendust ning selgitakse detailsemalt kogu ürituse sisu. Osalemiseks palun kirjuta Marika Goldmanile, marika@gaudeamus.ee.

Kandideeri TÜ Üliõpilasesinduse juhatuse esimeheks

Tartu Ülikooli Üliõpilasesinduse juhatuse esimeheks kandideerimiseks tuleb saata oma CV, motivatsioonikiri (1-1,5 A4) ja valimisplatvorm  ehk nägemus sellest, mida soovid valituks osutumisel TÜ Üliõpilasesinduses ellu viia (pikkus kuni 4 A4). Kandideerimisavaldus koos viie üliõpilasesindaja soovitusega tuleb saata hiljemalt 8. märtsiks aadressile teave@tyye.ee. Rohkem infot veebilehelt.

TÜSO otsib oma pultide taha uusi mängijaid

Ootame üliõpilasi, vilistlasi, õppejõude, teadlasi ja kõiki teisi, kes on mõnda orkestripilli õppinud ja tahaksid pillimänguga edasi tegeleda või pärast pikka vaheaega uuesti pilli kätte võtta! Sel semestril ootame täiendust nii keelpillide kui vaskpuhkpillide ridadesse ja loomulikult loodame ka, et Tartusse eksib taaskord veel üks fagotimängija.

Rohkem infot orkestri kohta kodulehelt ja Facebookist!
Liitumiseks täitke ankeet! Enne liitumist võib meid üle vaadata-kuulata esmaspäeviti kell 19–21.30 TÜ aulas!

KIRIVÖÖ NÄITUS

Avamine Tartu Ülikooli kunstide keskuses 14. veebruaril kell 16.30. Näitus jääb avatuks 19. märtsini, tööpäeviti kl 9–17. Vaata täpsemalt kodulehelt ja Facebookist

ELO-MAI MIKELSAARE JA MAARJA NÕMMIKU NÄITUS "IKKA VEEL INIMENE"

Avamine Tartu Ülikooli kunstide keskuses 14. veebruaril kell 17. Näitus on avatud tööpäeviti kell 9–17 ja jääb avatuks märtsi lõpuni. Vaata täpsemalt kodulehelt ja Facebookist

Karjääriteemaline avalik loeng

Avalik loeng teemal "11 garanteeritud viisi, kuidas oma karjääris läbi kukkuda ja kuidas neid vigu vältida". Esineb endine Rahvusvahelise ülikoolide ja tööandjate ühingu (National Association of Colleges and Employers) president Ralph Brigham. Üritust korraldab Southwestern Advantage Eesti. Üritus toimub teisipäeval 13. veebruaril kell 17–18.30 Hugo Treffneri Gümnaasiumis. Rohkem infot Facebookis.


Kolme Tartu ülikooli koori lavastus

18. veebruaril algusega kell 19.18 toimub ERMis Eesti Vabariigi sajandale sünnipäevale pühendatud kontsertlavastus "Me hommikud, me päevad, õhtud, ööd", mida korraldavad ning mille on algatanud kolm Tartu ülikooli koori - Tartu Ülikooli Kammerkoor, Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor ning Tartu Akadeemiline Meeskor. Teksti autor on Kaur Riismaa, lavastaja Jaanus Tepomees, kellega koostöös sündis ka 2016. aastal etendunud "Südamepeitjate planeet". Kaasa teevad näitlejad Andres Mähar ja Piret Simson. Pileti hinnad 12/15€ . Piletid müügil Piletimaailmas. Ürituse kohta leiab rohkem infot Facebookist.

Rahvusvaheline tudengiorganisatsioon AEGEE-Tartu ootab oma ridadesse uusi liikmeid

Rahvusvaheline tudengiorganisatsioon AEGEE-Tartu ootab oma ridadesse uusi liikmeid, tulekul on infotund 19. veebruaril kell 20. Facebooki üritus goo.gl/ad3Z7E
Rohkem informatsiooni https://facebook.com/aegee.tartu/, https://aegee-tartu.ee/ ja http://aegee.org/

Transparency School 2018

Alanud on kandideerimine Transparency International suvekooli. Üritus toimub 2.–8. juulil. Rohkem infot veebilehel.

5. veebruar – 9. veebruar

Omanda rahvusvahelist kogemust kodumaal

Omanda rahvusvahelist kogemust kodumaal ning loo kontakte noortega üle maailma, osaledes Tartu Ülikooli inglisekeelsetel suveülikooli kursustel.

Taas on alanud konkurss majandusvaldkonna vikiartiklite kirjutamiseks ja tõlkimiseks

Digihariduse konkursi artiklivõistlusega soovitakse täiendada Vikipeediat eestikeelsete majandusvaldkonna artiklitega. Konkurss kestab Vikipeedia keskkonnas 10. maini.
Konkursil osalemine on avatud kõigile. Projekti Miljon+ meeskond toetab kirjutajaid vajadusel koolituste ja nõuannetega, vt projekti koduleht www.miljonpluss.ut.ee. Täpsem info konkursil osalemise kohta on leitav siit.

4th EASTERN PLATFORM – TARTU SEMINAR

Eastern Platform-Platform Ukraine is a multi-disciplinary initiative aiming to analyse and better understand the most recent development in the relations between the EU and Russia and their shared neighbourhood, starting from Ukrainian crisis of 2014, and the ensuing deterioration of relations between the West and Moscow by creating a unified resource and network of academics studying the post-socialist space.
For further details about the event visit http://skytte.ut.ee/en/about-institute/eastern-platform-seminar.

Loovus tärkab kevadel! Kunstide keskus ootab tudengeid kevadsemestri kursustele

Sel sügisel uksed avanud kunstide keskus pakub pea nelikümmend kursust, millest seitseteist on ingliskeelsed või kakskeelse juhendamisega. Praktilisi kui ka teoreetilisi kursuseid leiab kujutava kunsti, muusika, filmikunsti, tantsu, eneseväljenduse, multimeedia kui käistöö ja disaini vallas. Samuti jätkub kevadel selle õppeaasta vabade kunstide professor Peeter Lauritsa loengusari „Metsik esteetika“. Lühitutvustused kõikidest kursustest leiab kodulehelt: kunstidekeskus.ut.ee.