Stipendiumid ja õppetoetused

Stipendiumid ja õppetoetused on mõeldud üliõpilase hariduse omandamisega seotud kulude katmiseks, et tudeng saaks keskenduda õppetööle. Lisaks riiklikele stipendiumitele ja õppetoetustele on mitmeid teisi stipendiume, millele kandideerida.

6. juuli – 21. august

Dora Pluss lühiajalise õpirände (kuni 30 päeva) stipendium (tähtaeg 01.08).

Jaapani valitsuse (MEXT) stipendiumid 2021. aastaks (tähtaeg 21. august). 

Stipendium epidemioloogia magistriõppeks tunnustatud välisülikoolis

Konkurss on avatud magistriõppe tasemel epidemioloogia erialaõpinguteks tunnustatud väliskõrgkoolis neile, kes on valmis pärast lõpetamist asuma vähemalt kolmeks aastaks tööle oma erialale ja kvalifikatsioonile vastavale ametikohale Eesti tervishoiu- või teadusasutuses. Kandideerimise tähtaeg 31. august.

Statistikaamet ootab üliõpilasi kandideerima noore statistiku preemiale

Albert Pulleritsu preemiale võivad kandideerida kõik kuni 30-aastased Eesti alalised elanikud, kelle 2020. aastal valminud rahvastiku, sotsiaalelu, majanduse või keskkonna valdkonna magistri- või bakalaureusetöö rakendab oluliselt või arendab mõnda statistika meetodit. Üliõpilastöid koos kandideerimise tingimustes nimetatud dokumentidega ootab statistikaamet 1. septembrini.

DBU stipendiumiprogramm keskkonnaalase teadustöö kogemuse omandamiseks Saksamaal. Rohkem infot siit. Kandideerimise tähtaeg 5. september. 

Eesti Teadusagentuuri üliõpilaste teadustööde riiklik konkurss

Üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi eesmärgiks on väärtustada teadustööd üliõpilaste seas, tõsta üliõpilaste aktiivsust ja avaldada tunnustust neile, kes on saavutanud oma töös väljapaistvaid tulemusi. Kandideerima on oodatud üliõpilased kõigilt kõrghariduse tasemetelt. Töid saab esitada kuni 15. septembrini. Konkursi tingimused.

Fulbright Student Program for academic year 2021-2022

The Fulbright Graduate Student Program offers one-year grants for Estonians who intend to enter graduate degree programs (Master’s, Doctoral) at U.S. universities in any field (except for medical studies). Application deadline August 20, 2020. 

Jelivx Scholarship Program "Go Digital"

Jelvix offers an achievement-based Scholarship Program for students interested in science, innovative and emerging technologies, engineering. To become a participant of the program, you need to write an original 2,500-3700 word essay in English. Deadline for applying December 1, 2020.