Kasulik info

Iganädalane info üliõpilastelt üliõpilastele, viited toimuvatele sündmustele, põnevatele ettevõtmistele, mitmesugustele võimalustele.

14. juuni – 25. juuni

Tartu linn kutsub osalema uuringus noortevolikogu teemal

Tartu linnavalitsus ja Balti Uuringute Instituut viivad läbi uuringut Tartus elavate ja/või õppivate kuni 20-aastaste noorte seas, et küsida nende arvamust ja selgitada välja noorte teadlikkus nii esinduskogude kui ka noortevolikogu tegemiste kohta Tartu linnas. Uuringu tulemuste põhjal soovitakse luua veelgi paremaid lahendusi noorte kaasamiseks Tartu eluolu kujundamisse ja arendada edasi Tartu Linna Noortevolikogu tööd.
Uuringu täitmine võtab aega 10-15 minutit ning see on avatud vastamiseks 20. juunini. Uuringut on võimalik täita ka vene keeles.
Kõikide vastanute vahel, kes jätavad enda kontaktandmed, loositakse välja auhindu. Uuringule saab vastata SIIN

 

„Euroopa horisondi“ infopäevad

28. juunist 9. juulini toimuvad virtuaalselt ametlikud „Euroopa horisondi“ infopäevad, mis tutvustavad uut raamprogrammi ning annavad ülevaate, mida võib oodata 2021. ja 2022. aasta taotlusvoorudes. Infopäevadel keskendutakse muuhulgas „Euroopa horisondi“ II samba kuuele temaatilisele valdkonnale. Tabelis on välja toodud ka iga teemavaldkonna kontaktisikud Eesti Teadusagentuuris. Infopäevad toimuvad avalike ülekannetena ning registreerida ei ole vaja.
Samuti toimuvad alates 24. juunist kuni 9. juulini
valdkondlikud partnerlusüritused, mille raames on võimalik kohtuda potentsiaalsete koostööpartneritega konsortsiumi moodustamiseks. Kõigile partnerlusüritustele on vajalik eelnevalt registreeruda, registreerimisinfo leiab konkreetse ürituse alt.

 

Marketingi Instituudi konkurss turundus- ja juhtimisalastele lõputöödele

Marketingi Instituudil on hea meel kuulutada välja turunduse- ja juhtimisalaste bakalaureuse ja magistritööde konkursid! Oodatud on kõik 2020/2021 koostatud ja kaitstud tööd, mille hulgast valitakse välja neli parimat, mis saavad igaüks auhinnaks ühekordse stipendiumi väärtuses 300 €. Võitjad kuulutatakse välja septembris.

Žürii valib välja:
* Parima turundusvaldkonna bakalaureusetöö
*Parima turundusvaldkonna magistritöö
*Parima juhtimisalase bakalaureusetöö
*Parima juhtimisalase magistritöö

Lõputööd ei pea olema 100% juhtimis- ja turundusalased, vaid ka lihtsalt uurimistöösse sisse põimunud.
Lõputööde konkursile esitamiseks tuleb täita lühike Google Forms ankeet, sealsamas saab üles laadida ka oma lõputöö. Tähtaeg on 15. juuli!
Link turundusalase lõputöö esitamiseks:
https://forms.gle/ebBTuFjn1ozTSWMy7
Link juhtimisalase lõputöö esitamiseks: https://forms.gle/DbYaoGfucb8GNaZL9

 

Metsaülikool 2021 – „Ole normaalne!“

18.–22. augustil toimub Lõuna-Eesti metsade vahel Käärikul 19-nes Metsaülikool. Tänavune teema on „Ole normaalne!“ ning normaalsuse (või selle puudumise) üle arutatakse nii ühiskonna, teaduse, kodu ja perekonna, tervise, poliitika, hariduse kui ka ilu kontekstis.
Teiste seas jagavad tänavusel üritusel oma mõtteid ka Eiki Nestor, Grete Arro, Rein Raud, Priit Perens, Pärt Uusberg, Anu Realo, Liisa Past, Aimar Ventsel ning Tanel Tammet.
Lisaks päevastele loengutele ja paneeldiskussioonidele on osalejatel võimalus aktiivselt kaasa mõelda ja rääkida ka hommikustes mõttekodades ning tulla välja lahendustega "Avatud ruumis". Õhtul on võimalus vestelda lõkke ääres ja käia saunas. Viimasel õhtul peetakse ka traditsiooniks saanud metsaballi. Samuti jääb aega jalutuskäiguks kaunitel Kääriku metsaradadel!
Ajakava:
metsaylikool.ee/2021
Registreerumine: metsaylikool.ee/registreeri
Kokku on saadaval 100 kohta.
Üliõpilastel võimalik kandideerida Metsaülikooli stipendiumile:
metsaylikool.ee/mu-stipendium

7. juuni – 11. juuni

Olga ja Priit Pärn annavad vabade kunstide professuuri üle Hasso Krullile

2021/2022. õppeaastal saab Tartu Ülikooli vabade kunstide professoriks luuletaja, esseist ja tõlkija Hasso Krull. Ameti annavad talle üle Olga ja Priit Pärn, kellega arutatakse 9. juunil algusega kell 14.15 Jakobi 2 õppehoone ringauditooriumis selle üle, kas nali on Eesti kultuuris hääbuv nähtus. Jüri Üdilt laenatud värsireaga visatakse õhku küsimus õigusest, vabadusest ja julgusest tänapäeva ühiskonnas nalja teha. Kas naer on endiselt terviseks? Kes naerab viimasena?
Professuuri üleandmist saab jälgida UTTV vahendusel või kohapeal. Üritus salvestatakse ning on hiljem järelevaadatav.

 

Jätkub registreerumine Sandboxi sügissemestri õppeainetele

Sandboxi õppemooduli eesmärk on arendada loova disainmõlemise ja digitootejuhtimise oskuseid. Sel sügisel kuulub programmi viis ainet, millest kaks projektikursust (Digitootedisaini lühiprojekt ja Digitootejuhtimise ettevõtlusprojekt) põhinevad probleemõppel ehk läbi päriseluliste ülesannete probleemide tuvastamisel ja lahendamisel.
2021/2022 õppeaasta sügissemestril toimuvad ained:

* Digitootejuhtimise ettevõtlusprojekt (LTAT.05.19)
* Rahvusvaheline digiinnovatsiooni projekt (LTAT.05.24)
* Digitoodete juhtimine (MTAT.03.325)
* Digitootejuhtimise seminar (LTAT.05.22)
* Inimese-arvuti interaktsioon (LTAT.05.007)

 

Üliõpilaste XXI Suvemängud

Kutsume Sind osa võtma sportlikust nädalavahetusest Käärikul ja veetma üheskoos lõbusalt aega, millest ei puudu ka meelelahutuslikud õhtused ühistegevused. Suvemängude toimumisaeg on seekord 2.4. juuli 2021 ja asukohaks legendaarne Kääriku Spordikeskus.
REGULAR BIRD müügil kuni 30. juuni hinnaga 59.95 €
LATE BIRD kohapeal hinnaga 70 €
Registreerimine ja piletiost toimub Fienta kodulehel: fienta.com/svm-ty21
Liitu kindlasti ka Facebooki üritusega.

31. mai – 4. juuni

Wise'i 20 Under 20 võistlus otsib parimaid noori ettevõtjaid

Wise (endine TransferWise) otsib neljandat aastat järjest Euroopa parimaid 1619-aastaseid ettevõtjaid. Varasemad aastad on näidanud Eesti noorte ettevõtlikkust: eelmisel aastal oli top 20 seas lausa 5 Eesti asutajat ning ka võitja oli pärit just Eestist.
Lisaks tippmentorlusele, kasulikele kontaktidele ning 25 000-naelasele (või samaväärne summa eurodes) auhinnafondile antakse sel aastal välja 5000 naela väärtuses eriauhindu silmapaistvale haridusidule, roheidule ning sotsiaalsele ettevõttele.

Noorte ideid hindab ärimaailma absoluutsetest tippudest koosnev žürii, teiste seas ka Virgin Group'i asutaja Sir Richard Branson, Pariisi Station F'i direktor Roxanne Varza ning Wise'i kaasasutaja Taavet Hinrikus.

Osalemine on avatud 14. juunini ning selleks peab täitma lühikese küsimustiku ja lindistama 45-sekundilise video. Täpsed juhised leiab võistluse
kodulehelt.

 

Academic Mobility Exchange for Undergraduate at Airlangga (AMERTA)

AMERTA Program, calls outstanding students to study various courses in UNAIR for one or two semesters. The ongoing COVID-19 pandemic has called for a new way of giving students opportunities to gain new experiences, one that does not confine to physical space. Thus, we are hereby proud to announce that AMERTA is now available online for free. In exchange, students will earn transferable credits for the courses taken.

24. mai – 28. mai

Üliõpilaste XXI Suvemängud

Kutsume Sind osa võtma sportlikust nädalavahetusest Käärikul ja veetma üheskoos lõbusalt aega, millest ei puudu ka meelelahutuslikud õhtused ühistegevused. Suvemängude toimumisaeg on seekord 2.-4. juuli 2021 ja asukohaks legendaarne Kääriku Spordikeskus.
REGULAR BIRD müügil kuni 30. juuni hinnaga 59.95 €
LATE BIRD kohapeal hinnaga 70 €
Registreerimine ja piletiost toimub Fienta kodulehel: fienta.com/svm-ty21
Liitu kindlasti ka Facebooki üritusega.

 

Osale noorte suurimal kübervõistlusel „Cyber Battle of Estonia 2021“

Eesti küberkaitse ettevõtted CTF Tech ja CybExer Technologies kutsuvad osalema tasuta küberkaitsevõistlusel „Cyber Battle of Estonia“. Tegemist on kõige suurema võistlusega algajatele, mis kunagi Eestis koolinoortele korraldatud.
Tallinnas, Tartus, Pärnus, Narvas ja Paides toimuvad esmalt kiirkursused, mille mentorid on Eesti küberturvalisuse eksperdid. Seejärel saab luua kaaslastega tiimi. Võistkonnad hakkavad üksteiselt mõõtu võtma viies linnas toimuvatel piirkondlikel kübervõistlustel, kus panused on kõrged.

 

Euroopa Parlamendi Büroo Eestis kutsub noori demokraatiatrenni

Teisipäeval, 25. mail kell 15 Zoomis algaval kohtumisel räägitakse Euroopa Liidust ning jagatakse teadmisi aktiivse kuulamise, suulise eneseväljenduse, oma arvamuse esitamise jt. vajalikel teemadel. Registreeru sündmusele SIIN.

17. mai – 21. mai

Kevadist lugemist pakub Universitas Tartuensis

Kas teadsid, et kahepaiksed on ühed enim ohustatud loomad, kuid inimtegevuse tõttu on kadumisohus peaaegu miljon liiki? Sellest, aga ka teistest teemadest saab lähemalt lugeda maikuisest Universitas Tartuensise veebiajakirjast.
Muu hulgas on veebilehele ajakiri.ut.ee lisandunud usutlus inglise keele teemal – selles arutletakse, kuidas on juhtunud, et räägime rahvusvaheliselt just Shakespeare’i emakeeles, ja millist tulevikku võib inglise keelele ennustada. Lisaks saab kiigata eelretsenseeritud teadusajakirja koostamise köögipoolele ning mõtiskleda keha ja vaimu üle.

 

Algab registreerimine Sandboxi sügissemestri õppeainetele

Sandboxi õppemooduli eesmärk on arendada loova disainmõlemise ja digitootejuhtimise oskuseid. Sel sügisel kuulub programmi viis ainet, millest kaks projektikursust (Digitootedisaini lühiprojekt ja Digitootejuhtimise ettevõtlusprojekt) põhinevad probleemõppel ehk läbi päriseluliste ülesannete probleemide tuvastamisel ja lahendamisel.
2021/2022 õppeaasta sügissemestril toimuvad ained:

* Digitootejuhtimise ettevõtlusprojekt (LTAT.05.19)
* Rahvusvaheline digiinnovatsiooni projekt (LTAT.05.24)
* Digitoodete juhtimine (MTAT.03.325)
* Digitootejuhtimise seminar (LTAT.05.22)
* Inimese-arvuti interaktsioon (LTAT.05.007)

 

COVID-19 vaktsineerimine avaneb kõigile täisealistele

Esmaspäevast, 17. maist alustavad tööd vaktsineerimiskeskused ja vaktsineerimine COVID-19 vastu avatakse kõigile täisealistele. Vaktsineerimise korraldajad paluvad inimestelt kannatlikkust.
COVID-19 vaktsineerimiseks tuleb broneerida aeg digiregistratuuris või vaktsineerimist läbi viiva asutuse telefonil. Elavasse järjekorda ei ole mõtet tulla.

Endale lähima koha, kus vaktsineerida saab, leiab kaardirakenduselt, kuhu tervishoiuteenuse osutajad sisestavad jooksvalt infot. Sealt leiab ka telefoninumbrid, kuhu helistades on samuti võimalik vaktsineerimiseks aeg kinni panna.

10. mai – 14. mai

Ülikool kutsub maikuus kõiki orienteeruma

Ülikool ootab terve maikuu jooksul üliõpilasi ja nende peresid ning ka teisi huvilisi Tartu linna orienteeruma. Tule avastama kohti, kus ülikoolipere on 19. sajandi algusest saati tegelenud liikumise ja spordiga!
Orienteerumisrada koosneb 20 punktist ja selle on kokku pannud Tartu Ülikooli muuseumi kuraator Ken Ird.
Rada on jõukohane kõigile – kontrollpunkte võib läbida meelepärases järjekorras ja osade kaupa ning aega ei võeta. Terve raja rahulikus tempos läbimiseks tuleks arvestada umbkaudu poolteist tundi.

3. mai – 7. mai

Selgunud on e-kursuse kvaliteedimärgi* saajad ja aasta e-kursuse nominendid

Tänavune e-kursuse kvaliteedimärgi taotlusvoor on lõppenud, kvaliteedimärgi vääriliseks hinnati kokku 30 e-kursust. Tartu Ülikoolist pälvisid e-kursuse kvaliteedimärgi 13 e-kursust. Aasta e-kursuse nominentideks nimetati neli kursust, millest kolm on ülikoolist.
Aasta e-kursus kuulutatakse välja 6. mail kell 1014 Zoomi keskkonnas toimuval virtuaalsel tunnustusseminaril, kus tutvustatakse parimaid e-kursusi ning nimetatakse ära ka kõik kvaliteedimärgi saanud e-kursused ja nende autorid.
Kvaliteedimärgi taotlusvooru tulemustega ja tunnustamisseminari kavaga saate tutvuda
EKKA kodulehel.
* E- kursuse kvaliteedimärk on tunnustus e-kursuse autorile, kes on saavutanud digitehnoloogia rakendamisel õppeprotsessis suurepäraseid tulemusi.

 

Toomas Hendrik Ilvese avalik loeng EL küberturvalisuse teemal

Selle aasta 9. mai Euroopa päevaga avatakse järgmise aasta kevadeni kestev Euroopa tuleviku konverents, mille raames on kõigil EL-i kodanikel võimalus teha Euroopa tulevikku puudutavaid ettepanekuid. President Toomas Hendrik Ilves peab sel puhul EL-i küberturvalisust käsitleva avaliku loengu „Euroopa Liidu julgeolekupoliitika digitaalsel ajastul“. Osalemiseks palume registreeruda enne 12. maid kella 15.
President Toomas Hendrik Ilves on Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi digiajastu demokraatia külalisprofessor.

 

Ülikooli raamatukogu ja DataCite Eesti kutsuvad osalema teaduskommunikatsiooni võimalusi tutvustaval seminaril

Ülikooli raamatukogu ja DataCite Eesti korraldavad neljapäeval, 13. mail avatud teaduse võimalusi ja arengusuundi tutvustava veebiseminari „Teaduskommunikatsioonist avatud teaduse võtmes“. Seminar algab kell 10 Zoomi keskkonnas. Kõigile registreerunutele saadetakse ürituse toimumise link meiliaadressile.
Ürituse kava ja registreerimine kuni 11. maini siin.

 

Tartu Ülikool kutsub kõiki üles osalema fotovõistlusel

Tartu Ülikool kutsub üles osalema fotovõistlusel „Tartu Ülikool pildis“, mille eesmärk on koguda andekate hobi- ja profifotograafide pilte Tartu Ülikooli hoonetest, üliõpilastest, sündmustest, õppetööst ja kõigest muust, mis on seotud Tartu Ülikooliga. Võistlus kestab 30. septembrini ja kõigi osalejate vahel loositakse välja auhinnad.
Võistlustingimused leiab
fotovõistluse kodulehelt. Osalejal tuleb saata fotod koos digiallkirjastatud nõusoleku ja vajaduse korral kinnitusega e-posti aadressil veeb@ut.ee. Teemareale tuleb kirjutada märksõna „Fotovõistlus“.

26. aprill – 30. aprill

Üleskutse esimese ja teise kursuse üliõpilastele: osale õpetajaameti maine ja atraktiivsuse uuringus

Uuringu tulemusel soovitakse teada, mida saab teha riik ja ühiskond selleks, et õpetajaamet oleks atraktiivsem noorte seas.
Küsitlusele vastamine võtab aega ainult 5–10 minutit.
Küsimustik asub
SIIN.
Vastuseid oodatakse kuni 14. maini!
Kõikide vastajate seas loositakse välja mitmeid tänukingitusi: Piletilevi kinkekaardid, Samsung Galaxy Air Buds, JBL kõlar, SPA Tours hotellide ja H20 Veekeskuse kinkekaart.

 

Eesti looduse mõttekoja loengusarjas tutvustatakse loodusteaduslikke doktoritöid

Mai lõpus alustab Eesti looduse mõttekoja loengusari, mille eesmärk on tutvustada laiemale avalikkusele Eesti ülikoolides kaitstud loodusteaduslikke, aga ka teiste valdkondade doktoritöid. Kaks korda kuus toimuvates 45-minutilistes loengutes esitlevad oma teadustööd Tartu Ülikooli, Eesti Maaülikooli, Tallinna Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli doktorandid.
Loengusarja ühe koostööpartneri, Tartu Ülikooli raamatukogu abiga andmebaasistatakse doktoritöödes kasutatud eestikeelsed terminid, mis tehakse avaandmetena kõigile kättesaadavaks. Kõiki loenguid saab vaadata nii reaalajas otseülekandena kui ka hiljem salvestisena
UTTV arhiivist.

 

Jätkub TÜ turundusklubi koolitussari

Juba 27. aprillil kell 16 toimub koolitus teemal „Kuidas püüelda eesmärkideni?“. Oma kogemustest tuleb rääkima Sandra Raju, kes teeb podcaste ning on tihedalt seotud ka turunduse ja spordi teemadega. Koolitus toimub Zoomi keskkonnas, üritust kantakse üle ka Facebookis. Koolitus on kõigile huvilistele tasuta. Rohkem infot Facebookist.

 

Üliõpilaste XXI Suvemängud

Kutsume Sind osa võtma sportlikust nädalavahetusest Käärikul ja veetma üheskoos lõbusalt aega, millest ei puudu ka meelelahutuslikud õhtused ühistegevused. Suvemängude toimumisaeg on seekord 2.-4. juuli 2021 ja asukohaks legendaarne Kääriku Spordikeskus.
Soodsam registreerimine üritusele on juba alanud ning kestab kuni 30. aprillini, seega ära maga maha soodushinnaga piletit!
EARLY BIRD on saadaval 30. aprillini hinnaga 49.95 €
REGULAR BIRD müügil 1. mai 30. juuni hinnaga 59.95 €
LATE BIRD kohapeal hinnaga 70 €
Registreerimine ja piletiost toimub Fienta kodulehel: fienta.com/svm-ty21
Liitu kindlasti ka Facebooki üritusega.

 

Uuring: e-teenuse ja toidu kvaliteedi roll klientide veebipõhise toidu kohaletoimetamise teenuse ostu otsuse langetamisel

Uuringus osalemine on vabatahtlik ning kogutud teavet kasutatakse ainult akadeemilistel eesmärkidel. Testi täitmiseks kulub ligikaudu 5 minutit.

 

Kutse GUESSS ettevõtlikkuse uuringus osalemiseks

Kutsume osalema rahvusvahelises üliõpilaste ettevõtlikkuse uuringus. Sinu arvamus seniste õppe- ja /või ettevõtluskogemuste kohta ning hinnang nii oma kooli ettevõtlusõppe võimaluste kui ka Eesti ettevõtluskeskkonna kohta on väga oluline. Seda seepärast, et teada, kuidas paremini planeerida ja läbi viia ettevõtlusõpet kõrgkoolides. Ettevõtlusõpe toetab lõpetajate ettevõtliku hoiaku kujunemist ja ettevõtlusega alustamiseks vajalike teadmiste ja oskuste kasvu ning suurendab lõpetajate konkurentsivõimet tööturul.
Anna oma panus, vastates küsitlusele: https://tinyurl.com/g21-estonia
Palun täida küsimustik esimesel võimalusel enne 30. aprilli, vastamiseks kulub u 15 minutit.
Käesolev ettevõtlikkuse uuring GUESSS (Global University Entrepreneurial Spirit Students‘ Survey) viiakse läbi üle maailma, kusjuures uuringu tulemused on aluseks ettevõtlusõppe arendamisel koolides. Projekti juhivad Šveitsi ülikoolid: St Galleni Ülikool ja Berni Ülikool. Rohkem infot uuringu kohta leiate aadressil: http://guesssurvey.org

 

15. Jaapani Rahvusvaheline MANGA konkurss on avatud

Jaapani suursaatkonnal on rõõm teatada, et 15. Jaapani Rahvusvaheline MANGA konkurss on avatud. Võistlustöid saab saata kuni 8. juulini 2021. Oodatud on MANGA kunstnike tööd üle maailma!

12. aprill – 25. aprill

Avalda arvamust ingliskeelse õppe kohta Tartu Ülikoolis ja osale loosis

Kas ingliskeelne õpe annab Sulle tööturul eelise või on inglise keeles keeruline õpitut meelde jätta? Kui Sa oled eesti keelt emakeelena kõnelev tudeng ja oled õpingute jooksul läbinud ingliskeelse aine või mitu, siis on Sinu arvamus ülimalt oluline. Palun täida enne 11. maid ära magistritöö jaoks koostatud küsimustik, mille leiad SIIT.
Osalejate vahel loositakse välja kümme 10-eurost kinkekaarti ja kinkekaardi poe/asutuse valid Sina ise!

 

Keskkonnanädal 2021 väärtustab keskkonda

19. aprillil algav Keskkonnanädal 2021 väärtustab keskkonda ja tuletada meelde, et oleme osa sellest. Tudengite poolt algatatud nädala fookuses on 22. aprill, mis on rahvusvaheline Maa päev.
Rohkem infot leiad
Facebookist.

 

Vasta Tartu linna üliõpilaste transpordikasutuse küsimustikule COVID-19 tingimustes

Ankeetküsimustiku kaudu soovitakse lõputöö raames uurida Tartu linna tudengite transpordikasutuse muutust koroonapandeemia ajal ja selle rolli keskkonnakäitumises. Küsimustik on leitav SIIT.

 

Tartu Ülikooli kunstide keskus sulgeb uksed

31. augustil 2021 lõpetab Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia haldusalasse kuuluv kunstide keskus tegevuse. Vabade kunstide professuur ning keskuses toimunud kunstide ja tehnoloogia õpetaja magistriõppekava ained jätkuvad.

5. aprill – 9. aprill

MAJA ajakirja aastatellimus tudengitele

MAJA on Eesti ruumikultuuriajakiri, mis pakub vaatenurki mitmete erialade esindajatelt hoonete ja linnade paremaks kujundamiseks ning sissevaateid arhitektuuri mõtestamisse ja loomisse.
Aastatellimus tudengitele: 20 € (4 numbrit).
Tellida saab mugavalt:
ajakirimaja.ee/tellimine/
Tavahind 28 € (Eestis), üksiknumber 9 €.

 

Meemikonkurss julgustab proovile panema enda matemaatilist loovust

Eesti Matemaatika Selts, Pärnu Rääma Põhikool ning Tartu Ülikooli matemaatika ja statistika instituut kutsuvad üliõpilasi osalema meemikonkursil „Matemaatika on …”. Võistluse eesmärk on leida matemaatikast ka teist laadi rõõmu kui see, mida pakub tavapärane ülesannete lahendamine ja vastusteni jõudmine. Võistlustöid saab esitada kuni 15. maini.
Žürii valib igas vanuserühmas kuus auhinnalist tööd ja kõigi osalejate vahel loositakse välja auhinnad.

 

Join the Total Dictation! – for those who speak or learn Russian

This is an invitation to take part in an event that is held around the world on April 10 – the Total Dictation. It is an initiative for those who speak or learn Russian. For Tartu people we are organizing a cozy dictation in Zoom. Registration is opened for the dictation in Tartu webpage.
Please follow
the FB event for the updates.
If you are not sure in your Russian language skills, there's an option to do the TruD test based on the Russian text. This year we don't have TruD in Tartu but you are very welcome to join one of the available online venues
totaldict.ru/about/trud/

29. märts – 1. aprill

Hakkame koguma koroonaloomingut!

Ajakiri UT korraldab koos TÜÜE-ga koroonaloomingu konkursi! Jah, koroonalooming on üks isevärki sõna, aga just nii isevärki on olnud ka meie viimane aasta. Jäädvustame üheskoos sellest jäänud mälestuskillud!
Iga looja võib luua t
äpselt sellises vormis, nagu süda lustib. Kasuta luule- või esseevormi, karikatuuri, fotot, videokoosolekute folkloori, kaugõppe loengukonspektide illustratsioone – mida vaid suudad välja mõelda!
Parimad tööd avaldame enne õppeaasta lõppu ilmuvas UT-s.
Saada teosed hiljemalt 12. aprilliks aadressile ajakiri@ut.ee.
Peale au ja kuulsuse saavad parimate tööde autorid preemiaks ka ülikooli pusa.
Silmapaistvamad tööd selgitab välja žürii, kuhu kuuluvad UT peatoimetaja Maarit Stepanov, vastutav väljaandja Mari-Liis Pintson ning TÜÜE turundus- ja kommunikatsioonispetsialist Silja Madison.

 

Sinu hääl loeb avalda arvamust ja võida 200 eurot!

Pärnu Postimehe rajaja, Johann Voldemar Jannseni sünniaastapäeva auks korraldatavale võistlusele on oodatud noorte arvamusavaldused kahel kujul: kas kirjutatud arvamusartikli või videorepliigina. Preemia ootab mõlema kategooria võitjaid. Konkursist täpsemalt SIIN. Tööd on oodatud 25. aprillini.

 

Üliõpilaste XXI Suvemängud

Kutsume Sind osa võtma sportlikust nädalavahetusest Käärikul ja veetma üheskoos lõbusalt aega, millest ei puudu ka meelelahutuslikud õhtused ühistegevused. Suvemängude toimumisaeg on seekord 2.-4. juuli 2021 ja asukohaks legendaarne Kääriku Spordikeskus.
Soodsam registreerimine üritusele on juba alanud ning kestab kuni 30. aprillini, seega ära maga maha soodushinnaga piletit!
EARLY BIRD on saadaval 30. aprillini hinnaga 49.95 €
REGULAR BIRD müügil 1. mai 30. juuni hinnaga 59.95 €
LATE BIRD kohapeal hinnaga 70 €
Registreerimine ja piletiost toimub Fienta kodulehel: fienta.com/svm-ty21
Liitu kindlasti ka Facebooki üritusega.

 

Social and Spiritual Determinants of Health – PhD Programme

Palacký University in Olomouc, Czech Republic, offers a well-established four-year doctoral programme that is primarily research-oriented. It brings the perfect combination of theory and practical research, allowing each student to design their own individual study plan. For more information and entry requirements visit → socialhealth.cz. Apply before 31 May 2021 at admission.upol.cz.

22. märts – 26. märts

Postimees Grupp pakub üliõpilastele ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede digitaalsele sisule soodustingimustel

Postimees Grupp pakub kuni 31. detsembrini 2021 Tartu Ülikooli üliõpilastele ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede digitaalsele sisule soodustingimustel. Soodushind 2 eurot kuus üksikisiku kohta kehtib vaid ülikooli e-posti aadressi (eesnimi.perekonnanimi@ut.ee) olemasolul.
Üliõpilased saavad vormistada digitellimuse spetsiaalses digikeskkonnas postimees.ee/digipakett/ut.

 

Uks parema tuleviku poole = Changemakersi e-kursus!

Kas sa tahaksid saada motivatsiooni tegutsemiseks? Või häid nippe kuidas olla iseendaga rohkem rahul? Sooviksid mõista mida tulevikuga pihta hakata? Kui jah, siis Changemakersi e-kursus „Kuidas olla enda maailma muutja“ võib olla sulle!

 

Kutse GUESSS ettevõtlikkuse uuringus osalemiseks

Kutsume osalema rahvusvahelises üliõpilaste ettevõtlikkuse uuringus. Sinu arvamus seniste õppe- ja /või ettevõtluskogemuste kohta ning hinnang nii oma kooli ettevõtlusõppe võimaluste kui ka Eesti ettevõtluskeskkonna kohta on väga oluline. Seda seepärast, et teada, kuidas paremini planeerida ja läbi viia ettevõtlusõpet kõrgkoolides. Ettevõtlusõpe toetab lõpetajate ettevõtliku hoiaku kujunemist ja ettevõtlusega alustamiseks vajalike teadmiste ja oskuste kasvu ning suurendab lõpetajate konkurentsivõimet tööturul.
Anna oma panus, vastates küsitlusele:
https://tinyurl.com/g21-estonia
Palun täida küsimustik esimesel võimalusel enne 30. aprilli, vastamiseks kulub u 15 minutit.
Käesolev ettevõtlikkuse uuring GUESSS (Global University Entrepreneurial Spirit Students‘ Survey) viiakse läbi üle maailma, kusjuures uuringu tulemused on aluseks ettevõtlusõppe arendamisel koolides. Projekti juhivad Šveitsi ülikoolid:
St Galleni Ülikool ja Berni Ülikool. Rohkem infot uuringu kohta leiate aadressil: http://guesssurvey.org

 

Study in Holland

Are you currently considering starting a Bachelor's, Master's or exchange programme at a Dutch higher education institution from September 2021 onwards?
They would like to hear from you!
Dutch higher education institutions have started indicating how they plan to organize and offer their education starting September 2021. Though a programme of vaccinations in the Netherlands is ongoing and we have hopes that the COVID-19 situation in the Netherlands and globally may improve after the summer, they still anticipate the pandemic to have an impact. With this anonymous survey, they would like to gain better insight into which factors might be affecting your future study plans. Are you intending to pursue your plans to study in the Netherlands as you had planned? Or have your plans changed due to the pandemic? What kind of information do you need to be able to take a decision or make future plans?
Your answers will help them to better inform you and other prospective students about studying in the Netherlands in these unusual and challenging times.
Completing
this survey will take you less than 10 minutes. Please fill it out by March 25th 2021.
Thank you very much for your time and participation!

 

Russian and East European StudiesDual M.A. Degree Program

The University of Pennsylvania (UPenn or Penn), in collaboration with the European University at St. Petersburg (EUSP), offers a two-year dual degree program "Russia and Eurasia in the Global World" in Russian and East European Studies. Limited number of scholarships will be available on a competitive basis for applicants to the program.

15. märts – 19. märts

Ülikooli raamatukogu ootab ettepanekuid 20. sajandi algul ilmunud eesti autorite teoste digiteerimiseks

Ülikooli raamatukogu kutsub tudengeid andma teavet, milliseid eesti autorite kirjutatud või koostatud teoseid, mis on ilmunud 20. sajandi algul, oleks lähiajal vaja digiteerida. Seoses raamatukogu osalemisega üleeuroopalises EODOPEN projektis on nende raamatute digiteerimine tasuta.

 

CIVITTA kutsub tudengeid osalema Challenger Case võistlusel!

Võistlus annab võimaluse panna proovile oma teadmised ja oskused konsultatsioonivaldkonnas ja päriselule sarnase juhtumi puhul. Protsessi käigus on osalejatele nõu ja jõuga abiks CIVITTA vanemkonsultandid ja projektijuhid.
Võistlusele saab registreeruda 14. märtsini. Loe lisainfot
siit.

 

Kutse: osale lõputöö „Nikotiinipatjade mõju tubakatoodete tarbijate eelistustele“ küsimustiku vastamisel

Sisekaitseakadeemia lõputöö „Nikotiinipatjade mõju tubakatoodete tarbijate eelistustele“ koostamisel soovitakse selgitada välja, kuidas on nikotiinipatjade turule tulek mõjunud tubakatoodete tarbijate eelistustele. Küsimustikule vastamine on anonüümne ja see on leitav SIIT.

 

Study in Holland

Are you currently considering starting a Bachelor's, Master's or exchange programme at a Dutch higher education institution from September 2021 onwards?
They would like to hear from you!
Dutch higher education institutions have started indicating how they plan to organize and offer their education starting September 2021. Though a programme of vaccinations in the Netherlands is ongoing and we have hopes that the COVID-19 situation in the Netherlands and globally may improve after the summer, they still anticipate the pandemic to have an impact. With this anonymous survey, they would like to gain better insight into which factors might be affecting your future study plans. Are you intending to pursue your plans to study in the Netherlands as you had planned? Or have your plans changed due to the pandemic? What kind of information do you need to be able to take a decision or make future plans?
Your answers will help them to better inform you and other prospective students about studying in the Netherlands in these unusual and challenging times.
Completing
this survey will take you less than 10 minutes. Please fill it out by March 25th 2021.
Thank you very much for your time and participation!

8. märts – 12. märts

Märtsi UT ajakiri pakub põnevust

Sõjapõgenikud, vaesus, mäss ja konfliktid on vaid mõned teemad, mida on pildistanud TÜ magistrant Sami Siva. Milline näeb välja teiste seas The New York Timesile või The Guardianile pilte teinud fotoajakirjaniku elu? Loe siit.
Ligi poolsada arstiüliõpilast on andnud teada, et on valmis haiglate koroonaosakondadesse appi minema. Osa neist ongi juba eesliinil võitlusse asunud. Mille poolest sarnaneb see tuletõrjuja tööga? Loe siit.
Mis on kodu, kus on kodu ... mis on emakeel? Küsisime seitsmelt ülikoolipere liikmelt, mida nemad arvavad. Loe siit.
Need ja teised teemad leiad märtsikuisest Universitas Tartuensisest. Ajakirja veebikodu asub aadressil ajakiri.ut.ee.
Hoia ajakirja tegemistel silma peal ka Instagramis
@unitartuajakiri ja Facebookis @universitastartuensis.

 

Tudengina on Sul võimalus tellida Äripäeva vaid 10 euro eest kuus

Vaid üliõpilasena on Sul võimalus tellida Äripäeva nii soodsa hinnaga. Kasuta võimalust! Äripäev on tulevase juhi tööriist juba täna: saad tervikpildi majanduses toimuvast, saad osa peamistest majanduselu diskussioonidest, oled kursis oluliste turumuutuste ja –arengutega, oled kursis seadusandluses toimuvaga, saad osa innustavatest edulugudest ja võimalustest. Tellimuse vormistamiseks külasta veebilehte.

 

PARE personalijuhtimise häkaton kutsub aktiivseid tudengeid parandama ettevõtete inimeste juhtimise protsesse

Muutunud töö ja töötamise viisid seavad ettevõtetele uusi väljakutseid inimeste juhtimises. Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE ja Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor koostöös Swedbankiga korraldavad taaskord personalijuhtimise häkatoni, millega viime kokku ettevõtted ja tudengid, et leida inimeste juhtimises uuenduslikke lahendusi ja tõsta ettevõtete juhtimiskvaliteeti. Lisainfo häkatoni kohta leiad SIIT.

 

Aeglase elustiili ajakiri AEGA ON käsitleb erinevaid aeglase elustiili teemasid

Ajakirjas AEGA ON on välja toodud lood ja nipid sellest, kuidas rahulikumalt võtmine aitab elu positiivselt mõjutada. Ajakirjas käsitletakse erinevaid aeglase elustiili teemasid nagu aeglane toitumine, vaimne tervis, kiirmoest loobumine jne. Lisaks antakse ajakirjas ka lugemissoovitusi teemast huvitatutele.

 

Join new MOOC “Common Challenges of Competing Regionalisms”

Johan Skytte Institute of Political Studies is launching its free, English-based MOOC course "Common Challenges of Competing Regionalisms" (2 ECTS), which will begin from 26th of April till 6th of June.
What will I learn during the course?
You will learn about the dimensions of comparative regionalism in the European and Eurasian context in the light of emergence, transformation, and consolidation of integration processes in the EU and in the former Soviet and Socialist space; what regionalism is, how it can be defined conceptually and theoretically and much more! A key part of the course will imply a comparative assessment of the institutional settings of the EU and EaEU.
Who is this course for?
The course is open to everyone interested in comparative regionalism and integration processes in Europe and Eurasia, especially master degree and bachelor students in European and Russian studies, international relations and political science.
Why should I take this course?
By enrolling to the course, you will have access to video lectures from academicians and practitioners, specialising in the integration processes and comparative regionalism between the EU and EEU. There will also be guest interviews from academic representatives from the region aimed at providing specific perspectives on different case studies in competing regional integration projects. The participants will able to benefit from a wide variety of readings, course supporting and interactive materials as well as a vibrant and international online community of peers with whom they can learn together and interact throughout the course. Upon successful completion of the MOOC, participants will also receive a free digital certificate from the University of Tartu.
Register here (before April 22nd, 2021)
Course information: ut.ee/en/mooc/common-challenges-competing-regionalisms
Course Trailer: https://youtu.be/98OIGbbAZV8
The course is developed within the framework of the Jean Monnet Module ‘Neighbourhood, Enlargement, and Regionalism in Europe’ (NearEU) with the support of the Erasmus+ Programme of the European Union.

1. märts – 5. märts

Kutse Enlighti avanädalale 1.5. märtsil 2021

Märtsi algul on kõik üliõpilased oodatud osalema Euroopa ülikoolide võrgustiku ENLIGHT avanädalal. Avanädala üritustes osalemiseks tuleb registreeruda.
Üliõpilastele võivad huvi pakkuda teisipäevast reedeni Eesti aja järgi kell 14 kuni 15.30 toimuvad avalikud loengud ja arutelud. 2. märtsil on teemadeks digilahendused (räägib TÜ e-valitsemise professor Robert Krimmer) ja tervishoid (koos teistega arutab prof Irja Lutsar). 3. märtsi teema on ringmajandus ja kliimamuutused, 4. märtsil üleilmne kaasamine ja võrdsus. Kõikidele aruteludele on võimalik esitada küsimusi.
Lisaks sellele võivad huvi pakkuda ka järgmised üritused:

2. märts kell 13–14 esitlus: kultuuride virtuaalne kohtumine ENLIVE
3. märts kell 13–14 esitlus: ENVOIE virtuaalkohtumised
3. märts kell 18.30–19.30 Enlighti üliõpilasvõrgustiku pubiviktoriin „Kaasatus”
4. märts kell 18.30–20 kultuuride ristteed: Euroopa 2020. aasta kultuuripealinn Galway

Osa avalikke esitlusi saab jälgida ka Youtube’is.

 

Vasta Tartu linna üliõpilaste transpordikasutuse küsimustikule COVID-19 tingimustes

Ankeetküsimustiku kaudu soovitakse lõputöö raames uurida Tartu linna tudengite transpordikasutuse muutust koroonapandeemia ajal ja selle rolli keskkonnakäitumises. Küsimustik on leitav SIIT.

 

TÜ turundusklubis tasuta veebikoolitus „Suunamudijad turundusmaailmas“

Esinejaks on Aleks Koha. Koolitusel tuleb juttu milline on suunamudijate roll turunduses ja miks on influencer’ite arv kasvanud, kuidas leida uusi ja huvitavaid turunduslahendusi. Veebikoolitus toimub 3. märtsil kell 16 Zoomi keskkonnas. Huvilistele on link kättesaadav Facebookis.

 

AEGEE-Tartu & AEGEE-Tallinn ühine infoõhtu

Osale 16. märtsil kell 18 AEGEE-Tartu ja AEGEE-Tallinna ühisel virtuaalsel infoõhtul ja jaga infot ka sõbraga (või miks mitte ka mitmega).AEGEE ootab sind!
Üliõpilasorganisatsioon AEGEE-Tartu ühendab noori üle Euroopa läbi suveülikoolide, kultuurivahetuste ja palju muuga.

 

SI Academy for Young Professionals

The Swedish Institute Academy for Young Professionals (SAYP) 2021 is a training programme that offers young professionals the possibility to attend a thematic module within the topic of sustainable modern governance, organised by Swedish universities. The application period for SAYP is now open until 22 March.

22. veebruar – 26. veebruar

Erasmus Student Network Tartu ootab liituma uusi liikmeid

Erasmus Student Network (ESN) Tartu ootab liituma uusi liikmeid, kes on huvitatud välistudengitele ürituste korraldamisest ning sellega unustamatute mälestuste loomisest. Infoõhtu toimub 22. veebruaril kell 18.00 veebis. Rohkem infot ESNist leiab Facebookist, kodulehelt, Instagramist või meili teel tartu@esn.ee.

 

Konkurss „Andmepärl 2021“ ootab silmapaistvaid andmelugusid ja infograafikat

Sel aastal tähistab Statistikaamet 100. aastapäeva ja sel puhul kuulutab välja konkursi Eesti möödunud aasta parima andmeloo ja infograafika väljaselgitamiseks.
Statistikaameti üks eesmärke on parandada ühiskonna andmekirjaoskust. Et propageerida andmete kasutamist ja mõtestamist, algatati konkurss parimate andmekasutuste tunnustamiseks.
Parima andmeloo ja infograafika auhinna võitjad saavad preemiaks valikuliselt kas raamatu- või elektroonikapoe 500-eurose kinkekaardi.
Konkursi täpsemate tingimuste kohta saab lugeda
Statistikaameti veebilehelt.

 

Tartu Ülikooli Turundusklubi alustab kevadsemestrit

Tartu Ülikooli Turundusklubi alustab kevadsemestrit ning kutsub liituma uusi liikmeid. Tudengitel on võimalus ise kaasa lüüa ettevõtte turundamises ning osa võtta koolitustest. Oodatud on kõik, kes tunnevad huvi turunduse vastu! Rohkem infot leiab TÜ Turundusklubi Facebookist, Instagramist ja kodulehelt.

15. veebruar – 19. veebruar

Eesti Naisüliõpilaste Seltsi külalisõhtud 15. ja 25. veebruaril

Eesti Naisüliõpilaste Seltsi külalisõhtud toimuvad 15. ja 25. veebruaril algusega kell 19.00.
Rohkem informatsiooni
Facebookist.

 

Osale 18. veebruaril IT-magistriõppe infotunnis

Neljapäeval, 18. veebruaril algusega kell 17.15 toimub veebis IT-magistriõppe infotund, kus tutvustatakse kõiki arvutiteaduse instituudi magistriõppekavasid ja lisaks sellele veel IT-tööstusmagistrantuuri ja Sandboxi programme. Üritusel osalemiseks tuleb ennast siin registreerida.

 

Erasmus Student Network Tartu ootab liituma uusi liikmeid

Erasmus Student Network (ESN) Tartu ootab liituma uusi liikmeid, kes on huvitatud välistudengitele ürituste korraldamisest ning sellega unustamatute mälestuste loomisest. Infoõhtu toimub 22. veebruaril kell 18.00 veebis. Rohkem infot ESNist leiab Facebookist, kodulehelt, Instagramist või meili teel tartu@esn.ee.

 

Research data management and publishing course for doctoral students

Registration for the course LTOM.00.007 “Research Data Management and Publishing” in English is open in SIS. The course is designed for the PhD students from all disciplines who collect data during their research.  The course provides individual feedback to assignments. It is an e-course in Moodle.

8. veebruar – 12. veebruar

Üliõpilastel on võimalus kasutada tekstitöötluseks Overleafi keskkonda

Üliõpilastel on võimalus kasutada Overleafi pilvepõhist LaTeX-i redaktori täispaketti. See muudab kirjutamise mugavamaks, projekte saab paremini jagada ja ülikooli mallid on võimalik teha kõigile kättesaadavaks.
Kui õppe- või teadustöös on vaja vormistada kindla ülesehitusega dokumente, artikleid või raamatuid, siis tavapäraste tekstitöötlusprogrammide kõrval on hea alternatiiv LaTeX-i märgenduskeel. Täiesti asendamatu on LaTeX matemaatiliste valemite koostamisel – see oli kunagi ka ajend sellise keele väljatöötamiseks. Heaks näiteks LaTeX-i kasutusest on see, et kõik arvutiteaduse ning matemaatika ja statistika instituudi doktoritööd on vormistatud selle redaktori abil.
LaTeX-i tekstitöötluseks pakub mugavat võimalust veebikeskkond Overleaf, kus saab koostada dokumente nii teksti- kui ka visuaalse vaate režiimis (kasutajaliides WYSIWYG) ning kirjutada ühiselt, toimetada ja võrrelda dokumente. Mitu teadusajakirja ja kirjastust võtab materjale vastu jagatud Overleafi lingi kaudu.
Üliõpilased saavad logida Overleafi veebilehele overleaf.com/edu/unitartu oma ülikooli kasutajatunnusega. Aadressilt overleaf.com/edu/unitartu#templates leiab ka ülikooli kasutajate jaoks loodud dokumendimallid.
Veel LaTeX-i juhendeid:
https://overleaf.com/learn/latex/Learn_LaTeX_in_30_minutes
https://overleaf.com/learn/latex/Free_online_introduction_to_LaTeX_(part_1)
https://youtu.be/DvDO1mea1w0

 

Äripäev kutsub üheksandat korda osalema arvamuskonkursil Edukas Eesti

Edukas Eesti on Äripäeva, Eesti Gaasi, If Kindlustuse, Ellex Raidla Advokaadibüroo, US Real Estate´i ja Swedbanki arvamuslugude konkurss, kuhu on oodatud Eesti eduloo uuendamise ja arengu kiirendamise ideid arvamusloo vormis. Konkursil saab osaleda kuni kahe võistlustööga, artikli maht on kuni 5000 tähemärki (koos tühikutega).
Kesksed hindamise kriteeriumid on ideede algupärasus, teostatavus ning särav esitus. Grand prix toob võitjale 10 000 eurot, teine koht 3000 ja kolmas 2000 eurot. Žüriisse kuuluvad korraldavate ettevõtete omanikud ja juhid, konkursi viib läbi Äripäeva arvamustoimetus.
Võistlustööd ilmuvad Äripäeva arvamusosas avatud 
erirubriigis ja Eduka Eesti Facebooki lehel. Tekste koos autori fotoga ootame aadressil arvamus@aripaev.ee. Lõpptähtaeg on 31. märts 2021, auhinnad anname üle aprillis.