Kasulik info

Iganädalane info üliõpilastelt üliõpilastele, viited toimuvatele sündmustele, põnevatele ettevõtmistele, mitmesugustele võimalustele.

6. veebruar – 10. veebruar

Tartu Ülikoolis tähistatakse taas päeva „Naised teaduses“

11. veebruaril tähistab Tartu Ülikool koos Eesti Noorte Teaduste Akadeemiaga (ENTA) juba kolmandat korda päeva „Naised teaduses“. 14. veebruaril toimub Tartu Elektriteatris vestlusring ja dokumentaalfilmi „Picture a Scientist“ ühisvaatamine. Kõik teadlased ja üliõpilased on oodatud kaasa lööma sotsiaalmeediakampaanias.

8.–11. veebruarini toimuva sotsiaalmeediakampaania eesmärk on näidata teadlaste tegemisi ja rääkida oma viimasest avastusest. Päeva „Naised teaduses“ kajastamisel saab sotsiaalmeediakanalites kasutada teemaviiteid #NaisedTeaduses ja #WomenInScience.

Tartu Ülikooli analüütilise keemia kaasprofessori, arheoloogia kaasprofessori ja ENTA asepresidendi Ester Orase sõnul on päeva „Naised teaduses“ tähistamise eesmärk ühelt poolt tuua esile ja väärtustada naisteadlaste igapäevatööd ning saavutusi. Teisalt soovitakse aidata kaasa soolise võrdõiguslikkuse edendamisele ja soostereotüüpide murdmisele nii akadeemilises maailmas kui ka ühiskonnas. „Naiste võrdne esindatus akadeemilises maailmas ja juhtpositsioonidel, nende aktiivne kaasamine ning võimestamine on parema ja mõjukama teaduse tähtsaim küsimus,“ leiab Oras.

14. veebruaril kell 15.00 algab Tartu Elektriteatris vestlusring, kus räägitakse soolisest võrdõiguslikkusest ja naistest teaduses. Vestlust juhib anglistika osakonna juhataja ja anglistika professor Raili Marling.

Pärast vestlust toimub dokumentaalfilmi „Picture a Scientist“ ühisvaatamine. Film on inglise keeles, ingliskeelsete subtiitritega ning kestab 1 tund ja 43 minutit. Üritusele on oodatud kogu ülikoolipere. Kuna kohtade arv on piiratud, palume enda osalemisest veebivormi kaudu märku anda.

Päeva „Naised teaduses“ rinnamärke saab osta Tartu Ülikooli meenepoest, kus jagatakse kiirematele ka tasuta kleebiseid.

Roheideede konkursile Negavatt oodatakse osalejaid!

 

Alates esmaspäevast, 6. veebruarist saavad 18-30 aastased noored esitada looduskeskkonna hoidmisele ja ressursside säästmisele suunatud ideesid konkursile Negavatt. Parimate ideede elluviimist toetab rahaliselt Keskkonnainvesteeringute Keskus. Konkurss kestab kuni 26. veebruarini.

 

Lisainfo: www.negavatt.ee

 

Tule Tartu Ülikool Maks & Mooritsa korvpallimeeskonna veebruaris toimuvatele kodumängudele!

 

Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi kutsub nii ülikooli töötajaid kui ka üliõpilasi elama kaasa Tartu Ülikool Maks & Mooritsa korvpallimeeskonna veebruarikuistele mängudele.

Veebruaris toimuvad Tartu Ülikool Maks & Mooritsa kodumängud järgmiste vastastega:
- kolmapäeval, 8. veebruaril kell 19 TalTech/Optibet
- teisipäeval, 14. veebruaril kell 19 Pärnu Sadam
- reedel, 17. veebruaril kell 19 BC Prometey (Ukraina)

Kohtumised toimuvad Tartu Ülikooli spordihoones (Ujula 4, Tartu). Ole kohal vähemalt 15 min enne mängu algust!
 
Pileteid saab osta Piletitaskust

Sotsiaalkindlustusamet avab 2023. a tugigrupid seksuaalvägivalla ohvritele

 

„Tugigrupis pakutakse võimalust aruteluks turvalises ja hinnanguvabas keskkonnas. Seksuaalvägivald võib olla sügavalt traumaatiline kogemus, pärast mida võib inimese tavapärane toimetulek erinevate tugevate tunnetega nagu hirm, ärevus, viha või vastupidi – emotsioonitus, olla häiritud. Tugigrupp on hea võimalus õppida oskusi nende emotsioonidega toime tulla ja toetab seeläbi traumakogemusest taastumist,“ ütles ohvriabi ja ennetusteenuste osakonna juht Kaire Tamm.

 

Tugigrupiga liitumiseks kirjuta: tugigrupp@sotsiaalkindlustusamet.ee
Ööpäevaringne abi on kättesaadav seksuaalvägivalla kriisiabikeskustes: https://www.palunabi.ee/seksuaalvagivalla-kriisiabikeskused

 

Üliõpilased on oodatud osalema Vikipeedia artikli kirjutamise välkvõistlusel

 

Tartu Ülikooli teaduskool ja MTÜ Wikimedia Eesti korraldavad 18.–19. veebruarini taas 30-tunnist Vikipeedia artikli kirjutamise välkvõistlust, mille auhinnafond on 2000 eurot. Veebipõhisele võistlusele on oodatud osalema kõik Eesti üliõpilased.

 

Võistluspäev algab sissejuhatusega Zoomi veebikeskkonnas, misjärel loositakse võistkondadele teemad, mis on tänavu seotud Eesti ajalooliste hoonetega. Materjali kogumiseks, artikli koostamiseks ja nõuetekohaseks esitamiseks ette nähtud 30 tundi hakatakse lugema teema saamise hetkest. Võistkondade esindajad peavad Zoomis kohal olema nii teemade loosimisel kui ka võistluse lõpetamisel.

 

Hiljemalt 24 tundi pärast teemade loosimist peab võistkond andma žüriiliikmetele ligipääsu koostamisel olevale tekstile ning seejärel tutvustatakse tööd žüriile ja ülejäänud osalejatele. Žürii selgitab võitjad välja teisel võistluspäeval, kui kõik artiklid on esitatud.

 

Osalemiseks tuleb enda võistkond registreerida hiljemalt 16. veebruariks teaduskooli kodulehel.

 

 

We are pleased to inform you that the OECD’s annual recruitment programme for recent undergraduates, the Young Associates Programme (YAP) is now open for applications.

As part of our outreach effort, we will hold a LinkedIn/Facebook Live Q&A for potential candidates on 13 February at 15:00 (CET). The main objective is to inform candidates about the application and selection process for the 2023-2025 round, provide practical advice on each screening stage (including how to prepare a compelling CV and cover letter), and hold an interactive Q&A session with participants. The targeted audience for the information session are current or recent Bachelor’s students who have not graduated before 1 January 2022. Furthermore, to be eligible for the 2023-25 round, candidates should not be enrolled in or graduated from a Master’s degree programme. Interested candidates can find more information and join the event via our LinkedIn and Facebook.

The key objective of the YAP is to provide recent Bachelor’s graduates with professional experience in the OECD’s core work and mentoring opportunities for two years, as a springboard to further studies in competitive postgraduate programmes after completing the Young Associates Programme. Since 2017, the YAP has attracted motivated, enthusiastic and high performing candidates who aspire to gain substantive professional experiences in the sphere of multilateral policymaking, research and analysis. Many go on to study in some of the highest rated institutions in the world and some have returned to the OECD following their postgraduate studies.

We advertised the following 12 Young Associates’ assignments for the 2023-25 round. Please also refer to the list of current vacancies for detailed job descriptions. The deadline to apply is 19 February 2023.

 

 

EUROSTUDENT Talks is taking place on the 16th of February

At the next webinar, you will get an exclusive first look into the data on students' experiences and situation in Estonia in 2022. Sandra Haugas and Elisabeth Kendrali from the think tank Praxis will talk about the fresh results from EUROSTUDENT 8 survey, focusing on the four new themes: mental health and well-being, digitalisation, the effects of the pandemic, and discrimination experiences.

Don’t miss the chance to have a sneak peek at the EUROSTUDENT 8 results and register yourself here. See you at the webinar on the 16th of February!

 

20. veebruaril toimub Oecologicumis keskkonnateemaline debatt seoses tulevaste Riigikogu valimistega

 

Debatt algab kell 18.15 Oecologicumis (ruum 127) ning debateerima tulevad Gea Kangilaski (Eesti 200), Rain Epler (EKRE), Ismail Mirzojev (Keskerakond), Indrek Adler (Parempoolsed), Yoko Alender (Reformierakond), Kaia Solnik (Rohelised), Lemmit Kaplinski (Sotsiaaldemokraadid)

 

Teemadena on laual erakondade prioriteedid, seadusandlus (kliimaseadus, kliimalepete täitmine), elukeskkond (transport, elu linnas ja maal).

 

Viimases osas on kavas osalejatelt küsida publikult tulnud küsimusi. Oma küsimustest poliitikutele saab teada anda siin: https://forms.gle/oQLMGKSu8hRGBE668

 

Üritusest tuleb ka veebiülekanne.

Üritust korraldavad Bioteaduste Üliõpilaste Selts, TÜ Väitlusselts ja Fridays for Future Eesti

 

Lisainfo leiate siit: https://fb.me/e/5HCr58lbk 

 

Tartu Noortekoor otsib uusi lauljaid!

Kutsume Sind laulma Tartu Noortekoori ja saama osa meie juubelihooajast. Laulame palju erinevat muusikat: meie repertuaaris on nii kaasaegset, vaimulikku, rahvamuusikat kui ka suurvorme.

Tartu Noortekoor ei piirdu vaid teoste äralaulmisega, vaid teeb korraliku peenviimistluse ning keskendub detailidele. Samas on oodatud ka algajad lauljad, sest keskendume iga inimese individuaalsele arengule. Tulemused paneme proovile rahvusvahelistel konkurssidel ning osaleme igal noorte- ja üldlaulupeol – otseloomulikult ka sel aastal!

Peale laulmise toimub meil ka palju muud: sügiseti saame kokku tutvumispeol ja koorilaagris, talviti toimub jõulupidu ning muidugi on omal kohal meeldejäävad jämmimised nii bussisõitudel kui ka teistel koosviibimistel.

Lisainfot meie tegemistest leiad järgnevalt lingilt – https://linktr.ee/tartunoortekoor.

Oma laulusoovist anna teada koorivanem Carolile tel 5360 5856, kirjutades info@tartunoortekoor.ee või otse meie FB sõnumitesse.

Kohtla-Nõmme Kool ootab tudengeid külla

10. ja 11. veebruaril avaneb üliõpilastel võimalus saada osa õppetegevusest lasteaiaosas ja õppeprotsessist kooliosas, lasta ennast inspireerida ning jalutada hariduslossis.

Registreerumine: https://forms.gle/cdD9KUGvvFX4KZ2w7.

10. veebruaril toimub EKLi juhtimisel üliõpilaskorporatsioonide tudengimess

Oled kuulnud korporatsioonidest, kuid on jäänud mõistmatuks, mida üks korporatsioon tähendab? Pakume sulle võimalust tulla tutvuma meie organisatsioonidega. Plaanis on midagi kõigile – juttu on korporatsioonide ajaloost, väike mälumäng, näidatakse ka paukimist (akadeemiline vehklemine), iga korporatsiooni esindajatega tutvumine ning lõpus on ka aega end vabalt tunda ning nautida head seltskonda. Pakume peale hea olemise ka keelekastet.

Lisainfo leiad siit.

30. jaanuar – 3. veebruar

Tartu Noortekoor otsib uusi lauljaid!

Kutsume Sind laulma Tartu Noortekoori ja saama osa meie juubelihooajast. Laulame palju erinevat muusikat: meie repertuaaris on nii kaasaegset, vaimulikku, rahvamuusikat kui ka suurvorme.

Tartu Noortekoor ei piirdu vaid teoste äralaulmisega, vaid teeb korraliku peenviimistluse ning keskendub detailidele. Samas on oodatud ka algajad lauljad, sest keskendume iga inimese individuaalsele arengule. Tulemused paneme proovile rahvusvahelistel konkurssidel ning osaleme igal noorte- ja üldlaulupeol – otseloomulikult ka sel aastal!

Peale laulmise toimub meil ka palju muud: sügiseti saame kokku tutvumispeol ja koorilaagris, talviti toimub jõulupidu ning muidugi on omal kohal meeldejäävad jämmimised nii bussisõitudel kui ka teistel koosviibimistel.

Lisainfot meie tegemistest leiad järgnevalt lingilt – https://linktr.ee/tartunoortekoor.

Oma laulusoovist anna teada koorivanem Carolile tel 5360 5856, kirjutades info@tartunoortekoor.ee või otse meie FB sõnumitesse.

Tartu Ülikooli üliõpilased saavad kandideerida Göttingeni Ülikooli põimõppe kursusele „Kellele kuulub usk?“

Enlighti projekti raames toimuval kursusel saab arutleda religiooni tänapäevaste probleemide üle, siduda religiooniõpetuse ja teoloogia teooria praktikaga ning soodustada eetilist arutelu usu uurimise, praktiseerimise, õpetamise ja kuulutamise teemal. Kandideerimistähtaeg 3. veebruar.

Loe rohkem ja kandideeri siin.

ERKI Moeshow 2023 noorte disainerite kavandi konkursile saab esitada töid 13. märtsini

Sel aastal juba 36. korda toimuv ERKI Moeshow ootab kavandite konkursile osalema kõiki noori moedisainereid kui ka moehuvilisi. Osalejatel on võimalik valla lasta oma ennenägematud ja kõige põnevamad loomingulised ideed.

Kandideerima on oodatud keskkooli lõpetanud, hetkel ülikoolis/ametikoolis/ kõrgkoolis õppijad ning õpinguid 3. aastat tagasi lõpetanud loomeinimesed.

Rohkem infot leiab siit.

31. jaanuaril algab Student Startup SuperCamp 2023

 

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut ja Startup Lab ning Garage48 korraldavad iduettevõtluse teemalise laagri Student Startup Camp, kuhu on oodatud üliõpilased üle terve Eesti.

 

Student Startup SuperCamp on 4-päevane startup-ettevõtlusele keskenduv koolitus, kus osalejad õpivad nii teoorias kui praktikas ehitama ideest prototüüpi. See toimub 31. jaanuar - 3. veebruar Delta majas Tartus ning kutsub tudengeid kõikidest ülikoolidest ja kutsekoolidest üle Eesti.

 

Rohkem infot leiad ürituse kodulehelt ja Facebooki lehelt.

 

23. jaanuar – 27. jaanuar

 

Digikoristusnädalal osaledes saame liikuda keskkonnasäästlikuma ühiskonna poole

23.–29. jaanuarini toimub ülikoolis digikoristusnädal, mil tasub tähelepanu pöörata oma digiprügi hulgale ja vaadata üle kasutud failid.

Ülikool kutsub kõiki töötajaid ja üliõpilasi osalema 23.–29. jaanuarini toimuval digikoristusnädalal. Registreeruda tasub ka veebivormi kaudu, sest nii osaled põnevate elamusauhindade loosimises.

Miks on digiprügi koristamine oluline?

Digiprügi koristamine aitab esiteks vabastada nutiseadmete salvestusruumi ja muuta seadmed kiiremaks, tänu millele saab neid kauem kasutada. Teiseks muudab failide ja andmete korrastamine info leidmise ja jagamise lihtsamaks ning suurendab pilveteenuste kasutamise turvalisust. Peale selle aitab digiprügi kustutamine vähendada CO2-jalajälge ja nii saab aidata kaasa keskkonna hoidmisele. Enne andmemahu juurdeostmist mõtle, kas saaksid hoopis kasututest andmetest vabaneda.

Miks peaks vanadest digiseadmetest vabanema?

Elektroonikajäätmed on kõige kiiremini kasvav prügiliik. 2021. aastal tekkis maailmas keskmiselt 7,5 kilo e-jäätmeid inimese kohta ja arvatakse, et aastaks 2030 on see kasvanud juba 9 kiloni. Samas jõuab vaid umbes 20% vanast elektroonikast taaskasutusse. Vanad elektroonikaseadmed tuleks turvaliselt õigesse kohta ära viia, et elektroonikaprügi ei jääks koju vedelema ja ei lõpetaks kasutuna üldprügi sees, vaid leiaks tee taaskasutusse.

Kuidas digikoristusnädalal kasutust seadmest vabaneda?

23.–29. jaanuarini saab viia arvutiabi spetsialistide kätte (Ülikooli 18a esimesel korrusel asuvasse arvutiabisse) või füüsika instituuti (W. Ostwaldi 1, ruum A404) vanu telefone, kaableid, arvuteid ja muid seadmeid. Vanu seadmeid digiprügikonteineritesse panna ei tohi. Arvutiabi juhib tähelepanu sellele, et kui äraantav seade on töökorras, tasub see isiklikest asjadest tühjaks teha. Kui vajad seadme tühjendamisel abi, siis teavita sellest seadet üle andes arvutiabi spetsialisti. Kui soovid tuua suuremas koguses vanu seadmeid, palub arvutiabi sellest enne e-posti aadressil arvutiabi@ut.ee teada anda.

Mida teha ebavajalike väliste andmekandjatega?

Ülikooli õppehoonetesse on pandud spetsiaalsed digiprügikonteinerid, kuhu saab tuua mälupulki, flopidiske, CD- ja DVD-plaate, magnetkaarte, kassette ning vanu filmi- ja helilinte. Konteinerid on märgistatud ning asuvad õppehoonete Nooruse 1, Ravila 14a, Ravila 19, W. Ostwaldi 1, Riia 23, Jakobi 2, Lossi 36, Ülikooli 18, Ülikooli 18a, Narva mnt 18, Vanemuise 46, J. Liivi 2, Lossi 3, Näituse 20 ja W. Struve 1 fuajees.

Millest alustada digitaalse prügi koristamisel?

Osaleda saavad kõik ülikoolipere liikmed nii üksi kui ka meeskonnaga. Ajapiiranguid ei seata ja koristamisega saab tegeleda täpselt nii kaua kui vaja.

Digikoristust võiks alustada järgmiste sammudega:

  - mõtle läbi, milliseid dokumente, e-kirju, faile jm korrastada ja kustutada, et oluline teave kaotsi ei läheks;

  - vaata üle nii arvuti kui ka telefoni rakendused ja mõtle, kas kõiki alla laaditud rakendusi on ikka vaja, sest need tarbivad akut. Vaata üle ka seadmete prügikastid ja alla laaditud failide kaustad;

  - vaata läbi e-postkastis olevad lugemata kirjad, kustuta need ja tühjenda kustutatud kirjade kaust.

Et digikoristus sujuks tõrgeteta, on infotehnoloogia osakond koostöös õppeosakonnaga koostanud ja kokku kogunud mitmesugused juhised. Nende hulgast leiad häid nõuandeid, kuidas oma arvutisse, telefoni või Microsoft 365 keskkonda ruumi teha ning mil moel korrastada Moodle’it, Panoptot, BigBlueButtonit ja Maharat.

 

Eesti Teadusagentuur kutsub osalema haridusteaduslike tööde riiklikul konkursil

Konkursi eesmärk on väärtustada haridus- ja kasvatusteaduste valdkonna teadustööd, innustada tulemuste publitseerimist ning avaldada tunnustust teadustöö tegijatele. Konkurssi korraldab Eesti Teadusagentuur ning seda rahastab Haridus- ja Teadusministeerium. Tööde esitamise tähtaeg on 1. veebruar 2023 ja konkursi preemiafond on 10500 eurot.

Konkursile on oodatud tööd kasvatusteaduse ja haridusteaduse laiast valdkonnast: pedagoogikast  haridussotsioloogiani ning psühholoogiast haridustehnoloogiani. Töid saab esitada järgnevates kategooriates:

    eesti keeles publitseeritud teadustööd/artiklid;
    võõrkeeles publitseeritud teadustööd/artiklid;
    publitseeritud ja/või kaitsmisele lubatud doktoritööd ning monograafiad;
    magistritööd.

Rohkem infot leiab siit.

Päev Tammsaarega Elektriteatris

 

Tammsaare 145. sünniaastapäeval pakub Tartu Elektriteater oma vaatajatele võimaluse veeta terve päeva kirjandusklassiku teoste põhjal valminud filmide seltsis.

 

Tule ja ela kaasa Vargamäe rahva võitlustele maa ja kiusliku naabriga või maalt linna läinud Indreku eneseotsingutele härra Mauruse koolis, kus venestamise ohule vaatamata püütakse eesti poisse panna õppima “nagu hull”. Või vaata, kui erinevalt tõlgendasid maa peale saabunud vanapagana õndsaks saamise püüdeid Jüri Müür, Grigori Kromanov ja Jaan Tooming.

 

Tutvu kavaga siin.

 

Tule sTARTUp Day 2023 festivalile vabatahtlikuks!

sTARTUp Day 2023 toimub tänavu märtsikuus ning tegemist on Tartus aset leidva ärifestivaliga, mis toob kokku iduettevõtted, investorid ja entusiastid.

Festivali korraldajad otsivad oma tiimi kuni 150 vabatahtlikku, kes aitavad festivali toimumise ajal kõike töös hoida ning saavad selle eest võimaluse festivalist osa saada.

Festivali ja kandideerimise kohta leiad rohkem infot siit.

 

Tule Tartu Ülikooli mentorlusprogrammi!

 

Mentorlusprogrammi eesmärk on tuua koostööks kokku meie edukad vilistlased ja aktiivsed tudengid ning tugevdada nõnda Tartu Ülikooli kogukonda.

Programmi on oodatud kandideerima kõik avatud ja uudishimulikud Tartu Ülikooli üliõpilased, kes soovivad õppida edukate spetsialistide kogemusest.

Loe lähemalt ja registreeru siin.

8. veebruaril toimub KarjääriReiv

Kas otsid võimalusi karjääri alustamiseks? Osale Karjäärireivil, et saada praktika- või tööotsingutele hoog sisse!

Üritusel jagavad kogemusi nii tudengid kui ka eriala spetsialistid, kes pakuvad inspiratsiooni tähtsate valikute tegemisel.

Veebipõhisel Karjäärireivil osalemine annab suurepärase võimaluse:

 • kuulata kogemuslugusid ja saada kasulikke nõuandeid ning nippe;
 • esitada küsimusi;
 • tutvuda ülikooli pakutavate ettevõtmistega, mis toetavad karjääri;
 • leida sobivaid praktika- või tööpakkumisi.

Karjäärireiv on Tartu Ülikooli karjääripäevade eelüritus, mida korraldab praktika- ja tööplatvorm Futulab. Tule alusta oma teekonda Karjäärireivil reivides! 

 

31. jaanuaril algab Student Startup SuperCamp 2023

 

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut ja Startup Lab ning Garage48 korraldavad iduettevõtluse teemalise laagri Student Startup Camp, kuhu on oodatud üliõpilased üle terve Eesti.

 

Student Startup SuperCamp on 4-päevane startup-ettevõtlusele keskenduv koolitus, kus osalejad õpivad nii teoorias kui praktikas ehitama ideest prototüüpi. See toimub 31. jaanuar - 3. veebruar Delta majas Tartus ning kutsub tudengeid kõikidest ülikoolidest ja kutsekoolidest üle Eesti.

 

Rohkem infot leiad ürituse kodulehelt ja Facebooki lehelt.

16. jaanuar – 20. jaanuar

 

Tule sTARTUp Day 2023 festivalile vabatahtlikuks!

 

sTARTUp Day 2023 toimub tänavu märtsikuus ning tegemist on Tartus aset leidva ärifestivaliga, mis toob kokku iduettevõtted, investorid ja entusiastid.

Festivali korraldajad otsivad oma tiimi kuni 150 vabatahtlikku, kes aitavad festivali toimumise ajal kõike töös hoida ning saavad selle eest võimaluse festivalist osa saada.

Festivali ja kandideerimise kohta leiad rohkem infot siit.

 

Tule Tartu Ülikooli mentorlusprogrammi!

 

Mentorlusprogrammi eesmärk on tuua koostööks kokku meie edukad vilistlased ja aktiivsed tudengid ning tugevdada nõnda Tartu Ülikooli kogukonda.

Programmi on oodatud kandideerima kõik avatud ja uudishimulikud Tartu Ülikooli üliõpilased, kes soovivad õppida edukate spetsialistide kogemusest.

Loe lähemalt ja registreeru siin.

8. veebruaril toimub KarjääriReiv

Kas otsid võimalusi karjääri alustamiseks? Osale Karjäärireivil, et saada praktika- või tööotsingutele hoog sisse!

Üritusel jagavad kogemusi nii tudengid kui ka eriala spetsialistid, kes pakuvad inspiratsiooni tähtsate valikute tegemisel.

Veebipõhisel Karjäärireivil osalemine annab suurepärase võimaluse:

 • kuulata kogemuslugusid ja saada kasulikke nõuandeid ning nippe;
 • esitada küsimusi;
 • tutvuda ülikooli pakutavate ettevõtmistega, mis toetavad karjääri;
 • leida sobivaid praktika- või tööpakkumisi.

Karjäärireiv on Tartu Ülikooli karjääripäevade eelüritus, mida korraldab praktika- ja tööplatvorm Futulab. Tule alusta oma teekonda Karjäärireivil reivides! 

Jaanuaris toimub esimene välisvilistlaste loengusari

Jaanuaris toimuvatel veebikohtumistel vestlevad võõrkeelsete bakalaureuse- ja magistriõppekavade vilistlased oma kogemustest Tartu Ülikoolis ja annavad valitud teemal loengu.

Tartu Ülikooli võõrkeelsete õppekavade vilistlasi on maailmas tuhandeid. Paljud neist on pärast lõpetamist jäänud ka Eestisse. Loengusarja käigus kuulevad tulevased üliõpilased meie välisvilistlaste kogemustest Tartu Ülikoolis ja saavad vilistlase valitud teema kohta rohkem teada. Mõnda võõrkeelset õppekava tutvustab vilistlase asemel programmijuht või teise õppekava lõpetanu.

Veebikohtumised on inglise keeles. Õppekava „Vene keele õpetamine võõrkeelena“ tutvustav kohtumine toimub vene keeles.

Lisainfo ja registreerimine.

 

31. jaanuaril algab Student Startup SuperCamp 2023

 

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut ja Startup Lab ning Garage48 korraldavad iduettevõtluse teemalise laagri Student Startup Camp, kuhu on oodatud üliõpilased üle terve Eesti.

 

Student Startup SuperCamp on 4-päevane startup-ettevõtlusele keskenduv koolitus, kus osalejad õpivad nii teoorias kui praktikas ehitama ideest prototüüpi. See toimub 31. jaanuar - 3. veebruar Delta majas Tartus ning kutsub tudengeid kõikidest ülikoolidest ja kutsekoolidest üle Eesti.

 

Rohkem infot leiad ürituse kodulehelt ja Facebooki lehelt.

 

9. jaanuar – 13. jaanuar

Tule Tartu Ülikooli mentorlusprogrammi!

 

Mentorlusprogrammi eesmärk on tuua koostööks kokku meie edukad vilistlased ja aktiivsed tudengid ning tugevdada nõnda Tartu Ülikooli kogukonda.

Programmi on oodatud kandideerima kõik avatud ja uudishimulikud Tartu Ülikooli üliõpilased, kes soovivad õppida edukate spetsialistide kogemusest.

Loe lähemalt ja registreeru siin.

 

8. veebruaril toimub KarjääriReiv

Kas otsid võimalusi karjääri alustamiseks? Osale Karjäärireivil, et saada praktika- või tööotsingutele hoog sisse!

Üritusel jagavad kogemusi nii tudengid kui ka eriala spetsialistid, kes pakuvad inspiratsiooni tähtsate valikute tegemisel.

Veebipõhisel Karjäärireivil osalemine annab suurepärase võimaluse:

 • kuulata kogemuslugusid ja saada kasulikke nõuandeid ning nippe;
 • esitada küsimusi;
 • tutvuda ülikooli pakutavate ettevõtmistega, mis toetavad karjääri;
 • leida sobivaid praktika- või tööpakkumisi.

Karjäärireiv on Tartu Ülikooli karjääripäevade eelüritus, mida korraldab praktika- ja tööplatvorm Futulab. Tule alusta oma teekonda Karjäärireivil reivides! 

 

Jaanuaris toimub esimene välisvilistlaste loengusari

Jaanuaris toimuvatel veebikohtumistel vestlevad võõrkeelsete bakalaureuse- ja magistriõppekavade vilistlased oma kogemustest Tartu Ülikoolis ja annavad valitud teemal loengu.

Tartu Ülikooli võõrkeelsete õppekavade vilistlasi on maailmas tuhandeid. Paljud neist on pärast lõpetamist jäänud ka Eestisse. Loengusarja käigus kuulevad tulevased üliõpilased meie välisvilistlaste kogemustest Tartu Ülikoolis ja saavad vilistlase valitud teema kohta rohkem teada. Mõnda võõrkeelset õppekava tutvustab vilistlase asemel programmijuht või teise õppekava lõpetanu.

Veebikohtumised on inglise keeles. Õppekava „Vene keele õpetamine võõrkeelena“ tutvustav kohtumine toimub vene keeles.

Lisainfo ja registreerimine.

 

 

31. jaanuaril algab Student Startup SuperCamp 2023

 

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut ja Startup Lab ning Garage48 korraldavad iduettevõtluse teemalise laagri Student Startup Camp, kuhu on oodatud üliõpilased üle terve Eesti.

 

Student Startup SuperCamp on 4-päevane startup-ettevõtlusele keskenduv koolitus, kus osalejad õpivad nii teoorias kui praktikas ehitama ideest prototüüpi. See toimub 31. jaanuar - 3. veebruar Delta majas Tartus ning kutsub tudengeid kõikidest ülikoolidest ja kutsekoolidest üle Eesti.

 

Rohkem infot leiad ürituse kodulehelt ja Facebooki lehelt.

 

Äripäev kutsub osalema arvamuskonkursil „Edukas Eesti“

„Edukas Eesti“ on konkurss, kuhu oodatakse arvamusloo vormis ideid Eesti eduloo uuendamise ja arengu kiirendamise kohta. Konkurssi korraldab Äripäeva arvamustoimetus ja võistlustöö tuleb esitada hiljemalt 2. aprillil.

Konkursil saab osaleda kuni kahe võistlustööga. Ühe artikli maht võib olla kuni 5000 tähemärki (koos tühikutega). Kesksed hindamiskriteeriumid on ideede algupärasus, teostatavus ja särav esitus.

Konkursi peaauhind on 10 000, teine koht 3000 ja kolmas 2000 eurot. Lisaks jagavad konkursi korraldajad eriauhindu. Äripäeva eriauhind antakse tänavusel konkursil välja koostöös Rohetiigriga parimale rohepööret puudutavale ideele.

Konkursil osalemiseks tuleb saata võistlustöö ja autori pilt veebivormi kaudu hiljemalt 2. aprillil. Auhinnad antakse üle aprilli lõpus.

Rohkem infot konkursi kohta leiab Äripäeva kodulehelt.

 

Tule personalijuhtimise häkatonile!

2. ja 3. veebruaril toimub Telia Tallinna kontoris personalijuhtimise häkaton, kus tulevad kokku ettevõtted, personalijuhtimise eksperdid ja tudengid, et leida inimeste juhtimises uuenduslikke lahendusi ja tõsta ettevõtete juhtimiskvaliteeti.

Paljud mõjukad ettevõtted on andnud märku, et soovivad häkatonil osaleda – tule aita nendel ettevõtetel personalijuhtimise probleemküsimustele lahendusi leida (ja äkki leiad hea praktika- ja/või töökoha).

Registreeri end https://pare.ee/hakaton-osaleja/.


Osale Oxfordi Ülikooli konverentsil "Internet Policy & Politics 2023"

Konverents toimub 21. jaanuaril ning huvilised saavad tasuta osaleda nii veebis kui kohapeal.

Konverentsi kavaga saab tutvuda siin. '

 

19. detsember – 23. detsember

Üleskutse osaleda projektis "Rohelise reisimisviisi võimalused".

Lisainfo SIIT!

 

Saada aastalõputervitused ülikooli e-jõulukaardiga!

Tartu Ülikooli 2022. aasta e-jõulukaardi on kujundanud Johan Skytte poliitikauuringute instituudi koordinaator Olena Solohub. Maailmataju pöördumatult muutnud 2022. aastale mõeldes põimib Ukraina juurtega Olena oma joonistusse vankumatu väärtuse – kodutunde. Ülikool on talle ja ka paljudele teistele justkui teine kodu, mis pakub tarkust, soojust ja meelerahu.

E-jõulukaardilt leiab vaataja linna siluetist tuttavad ülikooli hooned ja ühest aknast sõbralikult tervitava maskott Tiksu. Lõpetuseks kuvatakse ülikooli pühade- ja uusaastatervitus eesti ja inglise keeles.

Jõulukaarti on võimalik saata kolleegidele ja koostööpartneritele eesti- või ingliskeelse lingina: joulud.ut.ee või christmas.ut.ee. Mõlemale lingile klõpsates ilmub samasugune e-kaart.

Peale selle saab e-jõulukaardi edastada spetsiaalse eesti- ja ingliskeelse saatmisvormi kaudu, kuhu on võimalik lisada ka isiklikke jõulusoove. Jõulukaardi saatmisvormile tuleb enne sisse logida (kasutajatunnus: unitartu, parool: GustaV1632). Kõik vormi kaudu saadetud jõulukaardid lähevad teele üldiselt meiliaadressilt info@ut.ee. Saaja e-postkasti jõuab kaardi kujundatud vaade, millel on link e-jõulukaardile. Kui soovid näha, milline see välja näeb, võid saata endale esmalt testversiooni.

Sotsiaalmeediasse saatmiseks on e-kaart olemas ka videona (MP4, maht 61,4 MB).

Kaardi muusikalise kujunduse autorid on Viljandi kultuuriakadeemia heli- ja visuaaltehnoloogia magistrant Taavi-Hans Kõlar ning muusika õppekava üliõpilane Paula Pajusaar. Animatsiooni looja on Oskar Aitaja ja jõulukaardi saatmisvormi tegid uudiskirjade saatmise platvormi Smaily arendajad.

Lisateave:
Sille Vahaste-Pruul
turundusspetsialist
737 6540
sille.vahaste-pruul@ut.ee

12. detsember – 16. detsember

Saada aastalõputervitused ülikooli e-jõulukaardiga!

Tartu Ülikooli 2022. aasta e-jõulukaardi on kujundanud Johan Skytte poliitikauuringute instituudi koordinaator Olena Solohub. Maailmataju pöördumatult muutnud 2022. aastale mõeldes põimib Ukraina juurtega Olena oma joonistusse vankumatu väärtuse – kodutunde. Ülikool on talle ja ka paljudele teistele justkui teine kodu, mis pakub tarkust, soojust ja meelerahu.

E-jõulukaardilt leiab vaataja linna siluetist tuttavad ülikooli hooned ja ühest aknast sõbralikult tervitava maskott Tiksu. Lõpetuseks kuvatakse ülikooli pühade- ja uusaastatervitus eesti ja inglise keeles.

Jõulukaarti on võimalik saata kolleegidele ja koostööpartneritele eesti- või ingliskeelse lingina: joulud.ut.ee või christmas.ut.ee. Mõlemale lingile klõpsates ilmub samasugune e-kaart.

Peale selle saab e-jõulukaardi edastada spetsiaalse eesti- ja ingliskeelse saatmisvormi kaudu, kuhu on võimalik lisada ka isiklikke jõulusoove. Jõulukaardi saatmisvormile tuleb enne sisse logida (kasutajatunnus: unitartu, parool: GustaV1632). Kõik vormi kaudu saadetud jõulukaardid lähevad teele üldiselt meiliaadressilt info@ut.ee. Saaja e-postkasti jõuab kaardi kujundatud vaade, millel on link e-jõulukaardile. Kui soovid näha, milline see välja näeb, võid saata endale esmalt testversiooni.

Sotsiaalmeediasse saatmiseks on e-kaart olemas ka videona (MP4, maht 61,4 MB).

Kaardi muusikalise kujunduse autorid on Viljandi kultuuriakadeemia heli- ja visuaaltehnoloogia magistrant Taavi-Hans Kõlar ning muusika õppekava üliõpilane Paula Pajusaar. Animatsiooni looja on Oskar Aitaja ja jõulukaardi saatmisvormi tegid uudiskirjade saatmise platvormi Smaily arendajad.

Lisateave:
Sille Vahaste-Pruul
turundusspetsialist
737 6540
sille.vahaste-pruul@ut.ee

 

Skandinavistika osakond tähistab 13. detsembril traditsiooniliselt Luciapäeva

 

13. detsembril tähistatakse Skandinavistika osakonnas traditsiooniliselt Luciapäeva (luutsinapäeva) muusikalise etteastega raekoja platsil ning rongkäiguga maailma keelte ja kultuuride õppehoones Lossi 3. Pakutakse traditsioonilisi suupisteid ning oodatud on annetused Tartu Ülikooli kliinikumi lastefondile.
 

Loe lähemalt siit.

 

 

Osale üliõpilaste infokirja tagasiside küsitluses!

 

Selleks, et infokiri oleks veel kasulikum ja informatiivsem, ootame kõikidelt tudengitelt tagasisidet. Anna märku kõigest, mis on hästi, mida saaks teha paremini ja millest jääb puudu.

 

Küsimustiku täitmine võtab aega alla nelja minuti ning sellega saab tutvuda siin.

 

 

 

Doktoritöö raames kutsume täisealisi anonüümsele uuringule „Erinevate ajast mõtlemise viiside omaduste kaardistamine ja võrdlemine”

Ajakulu 25-35 min, huvitatutega jagame kokkuvõtet. Lisainfo ja veebiuuringuga alustamine. Läbiviijad: Kivisik MA; Gross; Tulve, PhD; Aru, PhD.

 

 

5. detsember – 9. detsember

 

Osale üliõpilaste infokirja tagasiside küsitluses!

 

Selleks, et infokiri oleks veel kasulikum ja informatiivsem, ootame kõikidelt tudengitelt tagasisidet. Anna märku kõigest, mis on hästi, mida saaks teha paremini ja millest jääb puudu.

 

Küsimustiku täitmine võtab aega alla nelja minuti ning sellega saab tutvuda siin.

 

Tee test ja tugevda oma vaimset vastupanuvõimet!

Peaasi.ee on koostanud testi, mis aitab välja selgitada, millised käitumise, enesetunde või suhetega seotud märgid annavad teada, et oled liigselt stressis. Lisaks saad plaanida lahendusi ja mõelda läbi, keda raskustesse sattudes saad abi otsimisel kaasata.

Testi saab täita siin: peaasi.ee/kriisiplaan/

 

Osale uuringus uuringus “Emotsionaalse enesetunde seoste uurimine kamuflaaži kasutamise, sensoorse ülitundlikkuse ja tajutud toetusega autistlike joontega üliõpilastel”
 

Uuringu eesmärgiks on hinnata mil määral kasutavad autismispektri joonte ja -häirega inimesed kamuflaaži, ning kuidas kamuflaaži kasutamine võttes arvesse sensoorse ülitundlikkuse ja tajutud sotsiaalse toetuse mõju seostub emotsionaalse enesetundega. Saadud teadmised võiksid aidata autistlikel inimestel võimetekohase hariduse omandamist ja eneseteostust. Uuring viiakse läbi TÜ Psühholoogia instituudi poolt.

Uuringus saab osaleda siin.

 

Doktoritöö raames kutsume täisealisi anonüümsele uuringule „Erinevate ajast mõtlemise viiside omaduste kaardistamine ja võrdlemine”

Ajakulu 25-35 min, huvitatutega jagame kokkuvõtet. Lisainfo ja veebiuuringuga alustamine. Läbiviijad: Kivisik MA; Gross; Tulve, PhD; Aru, PhD.

28. november – 2. detsember

Tee test ja tugevda oma vaimset vastupanuvõimet!

Peaasi.ee on koostanud testi, mis aitab välja selgitada, millised käitumise, enesetunde või suhetega seotud märgid annavad teada, et oled liigselt stressis. Lisaks saad plaanida lahendusi ja mõelda läbi, keda raskustesse sattudes saad abi otsimisel kaasata.

Testi saab täita siin: peaasi.ee/kriisiplaan/

Plaani koostamine võtab keskmiselt 10 minutit ning selle saab saata oma e-mailile.

Tugevat vaimset tervist!

 

Kolmapäeval toimub ringmajanduse seminar

Tulemas on õpetlik seminar ringmajanduse teemadel. Juttu tuleb nii jätkusuutlikkust moest kui ka ringmajandusest üldisemalt. Teeme rahuliku loengu- ja aruteluõhtu koos maitsva toidulauaga, saab ka kohvi ja teed juua.

Seminar toimub Oecologicumis (Liivi 2) ruumis 126, algusega kell 18.30.
Üritust korraldab Bioteaduste Üliõpilaste Selts koostöös Eesti Noorteühenduste Liiduga. Sündmus toimub projekti „Euroopa Noortedialoog 2022-2024“ raames, mida viib ellu Eesti Noorteühenduste Liit ja mida rahastavad Euroopa Liit ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Loe lähemalt siit.

 

Osale uuringus uuringus “Emotsionaalse enesetunde seoste uurimine kamuflaaži kasutamise, sensoorse ülitundlikkuse ja tajutud toetusega autistlike joontega üliõpilastel”
 

Uuringu eesmärgiks on hinnata mil määral kasutavad autismispektri joonte ja -häirega inimesed kamuflaaži, ning kuidas kamuflaaži kasutamine võttes arvesse sensoorse ülitundlikkuse ja tajutud sotsiaalse toetuse mõju seostub emotsionaalse enesetundega. Saadud teadmised võiksid aidata autistlikel inimestel võimetekohase hariduse omandamist ja eneseteostust. Uuring viiakse läbi TÜ Psühholoogia instituudi poolt.

Uuringus saab osaleda siin.

21. november – 25. november

Tudengite suusareis Poola 2023

Lumeklubi korraldab Tartu tudengitele taskukohast suusareisi Poola 20.-26. jaanuaril 2023. Võta sõbrad kaasa ja tule meeleolukale reisile! Registreerimise tähtaeg 30. nov 2022. Lisainfo ja registreerimine siit.
 

2. detsembril esietendub Tartu Üliõpilasmajas Joonas Vatter debüütlavastus "Lõputu rahu"

Tegu on hispaania kirjaniku Juan Mayorga näidendi esmalavastusega Eestis, mis pakub allegoorilist peegelpilti meie maailmast - võimalust ära tunda erinevaid inimtüüpe ja mõtlemisviise.

Etendus on ühes vaatuses ning kestab 1 tund ja 40 minutit.

Piletid on saadaval Fienta piletimüügikeskkonnas, lisainfo Tartu Üliõpilasteatri kodu- ja Facebooki lehelt. 

 

10 kasulikku säästunippi tudengile

 

Me teame, et tudengina majandamine võib olla paras proovikivi, ja seetõttu on siin sulle 10 soovitust, kuidas tudengina oma rahaasjadega hästi toime tulla.

 

Loe blogipostitust siit: https://ut.ee/et/sisu/10-kasulikku-saastunippi-tudengile Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut kutsub eesti keelt emakeelena kõnelevaid inimesi osalema uuringus „Taju ja keele seosed“


Instituudi teadurid Maria Reile ja Mariann Proos kutsuvad kõiki täisealisi eesti keelt emakeelena kõnelevaid inimesi osalema uuringus „Taju ja keele seosed“. Uuringus soovime välja selgitada, kuidas keeles väljendatavat informatsiooni tõlgendatakse. Kutsume sind osalema katses, kus tuleb ette antud lause viia kokku sellega kõige paremini kokku sobiva pildiga.


Katse toimub Tartu Ülikooli Foneetikalaboris Lossi 3-132. Katset saab teha alates novembrist kuni aasta lõpuni ning võtab aega 20 minutit.

 

Registreeri siin.

 

Osale uuringus uuringus “Emotsionaalse enesetunde seoste uurimine kamuflaaži kasutamise, sensoorse ülitundlikkuse ja tajutud toetusega autistlike joontega üliõpilastel”
 

Uuringu eesmärgiks on hinnata mil määral kasutavad autismispektri joonte ja -häirega inimesed kamuflaaži, ning kuidas kamuflaaži kasutamine võttes arvesse sensoorse ülitundlikkuse ja tajutud sotsiaalse toetuse mõju seostub emotsionaalse enesetundega. Saadud teadmised võiksid aidata autistlikel inimestel võimetekohase hariduse omandamist ja eneseteostust. Uuring viiakse läbi TÜ Psühholoogia instituudi poolt.

Uuringus saab osaleda siin.

 

14. november – 18. november

Tudengite suusareis Poola 2023

Lumeklubi korraldab Tartu tudengitele taskukohast suusareisi Poola 20.-26. jaanuaril 2023. Võta sõbrad kaasa ja tule meeleolukale reisile! Registreerimise tähtaeg 30. nov 2022. Lisainfo ja registreerimine siit.

31. oktoober – 4. november

 

Elektriteatris toimuvad Pier Paolo Pasolini filmipäevad

 

Pier Paolo Pasolini kogus kuulsust filmitegijana, ent oli suurema osa elust keeleteadlane, filosoof, kirjanik ja näitekirjanik. Filmipäevad avab 2. novembril üks tema esimestest filmidest – MAMMA ROMA, nüüd juba restaureeritud kuues. Kõik filmid linastuvad vaid üks kord ning jõuavad ekraanile tänu Kultuurkapitalile ja koostöös Itaalia Suursaatkonnaga Tallinnas.

 

Lisainfo siit.

 

 

 

4. novembril Toomemäel ja Jaani kirikus Inwards festival

 

Inwards festival kutsub tudengeid audiorännakule Toomemäel ning kontserdile Jaani kirikus, mille peaesinejad on Kenn-Eerik Kannike ja Nikolajev. Festivali visuaalseid loovlahendusi pakub kunstikollektiiv KREAT MINDS.

 

Festivali esimeseks teemaks on hingedeajale kohaselt moonutused: soov leida tähendust ja hingelist rahu erakordsetel aegadel. Tule rända koos Inwardsiga Tartu sajanditevanustel radadel ning pööra pilk enda sisse. Lisainfo ja piletid ürituse kodulehelt.

 

 

24. oktoober – 28. oktoober

 

4. novembril Toomemäel ja Jaani kirikus Inwards festival

 

Inwards festival kutsub tudengeid audiorännakule Toomemäel ning kontserdile Jaani kirikus, mille peaesinejad on Kenn-Eerik Kannike ja Nikolajev. Festivali visuaalseid loovlahendusi pakub kunstikollektiiv KREAT MINDS.

 

Festivali esimeseks teemaks on hingedeajale kohaselt moonutused: soov leida tähendust ja hingelist rahu erakordsetel aegadel. Tule rända koos Inwardsiga Tartu sajanditevanustel radadel ning pööra pilk enda sisse. Lisainfo ja piletid ürituse kodulehelt.

 

 

Osale ESC (European Student Card) küsitluses

4. novembrini saavad kõik tudengid osaleda ESC küsitluses, mille eesmärk on välja selgitada tudengite ja haridustöötajate ootused seoses Euroopa tudengikaardiga.

Küsitluses osalemiseks kliki SIIA.

 

 

4.5. novembril toimub tudengihäkaton Tartu i-Days 2022

Tartu i-Days 2022 on pühendatud uudsete lahenduste leidmisele tervise-, toidu- ja biotehnoloogia valdkonnas.  Osalejad saavad häkatonil võimaluse välja töötada erinevaid lahendusi päriselu probleemidele nendes valdkondades.

Üritus on mõeldud kõigile tudengitele, kel on huvi tervishoiu- või tervisliku toidu innovatsiooni vastu. Kutsume osalema nii meeskonnaga kui üksi, nii olemasoleva idee kui ka ilma ideeta!

Lisainfo FB ürituse lingilt: https://www.facebook.com/events/1148085696129458

 

 

17. oktoober – 21. oktoober

4.5. novembril toimub tudengihäkaton Tartu i-Days 2022

Tartu i-Days 2022 on pühendatud uudsete lahenduste leidmisele tervise-, toidu- ja biotehnoloogia valdkonnas.  Osalejad saavad häkatonil võimaluse välja töötada erinevaid lahendusi päriselu probleemidele nendes valdkondades.

Üritus on mõeldud kõigile tudengitele, kel on huvi tervishoiu- või tervisliku toidu innovatsiooni vastu. Kutsume osalema nii meeskonnaga kui üksi, nii olemasoleva idee kui ka ilma ideeta!

Lisainfo FB ürituse lingilt: https://www.facebook.com/events/1148085696129458

 

26.10–29.10 toimub ERM-is  Aasia sõnatu teatri festival "1000 kurge"

Festival toob Tallinnasse ja Tartusse artistid Jaapanist ja Lõuna-Koreast, etendub ka aasia kultuurist inspireeritud kodumaine ballett “Kuldne tempel”. Nelja päeva jooksul vallutab maailmatasemel tants ja muusika Viimsi Artiumi, Tartu Uue Teatri ja Eesti Rahva Muuseumi saalid. Festivali läbivaks jooneks on tunnetus, liikumine, tants ja muusika.

Huvilised saavad osaleda Tallinnas Viimsi Artiumis Jaapani kalligraafia töötoas, mida juhendab Tokyost pärit Misa Torii. Samuti on kõik oodatud origamini töötubadesse Tartusse Eesti Rahva Muuseumisse ja Tallinnasse Viimsi Artiumisse. Origami töötubade läbiviijateks on Shion Yokoo-Ruttas ja Eiichi Ito.

TÜ Aasiakeskuse töötajatele ja tudengitele kehtivad soodushinnad.

Ürituse kohta leiab rohkem infot siit.

 

Tartus ja mujal saab end vaktsineerida koroonaviiruse vastu

Vaktsineerimise kohta leiab infot Tartu Ülikooli koroonateabe lehelt ja endale lähima vaktsineerimispunkti leiab siit.

 

Viljandi kultuuriakadeemia kutsub Ukraina sõduritele sokke kuduma

Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia algatas Ukraina sõdurite aitamiseks aktsiooni, mille raames kogutakse võitlejatele annetusena villaseid sokke. Sokid peaksid MTÜ Slava Ukraini abil rindele jõudma juba novembri lõpus.

Annetuskampaania idee autori TÜ Viljandi kultuuriakadeemia kunstide ja tehnoloogia õpetaja magistriõppekava programmijuhi Marvi Remmiku sõnul tekkis sokkide kudumise mõte paralleelselt MTÜ Slava Ukraini ellu kutsutud 1000 vormiriietuse hankimise kampaaniaga. „MTÜ-lt sain info, et soojad sokid on sõdurite talvevarustusse väga oodatud,“ sõnas Remmik. „Et nii akadeemias kui Eestis laiemalt on palju sokikudujaid, siis tekkis mõte üheskoos ukrainalasi aidata. Loodan väga, et saame võitlejaid talvistes tingimustes toetada ja saata rindele võimalikult palju sooje sokke.“ 

Villaseid sokke oodatakse nii meestele (suuruses 41–46) kui naistele (suuruses 37–40).

Annetused palume tuua hiljemalt 10. novembril:

 • TÜ Viljandi kultuuriakadeemia peamaja (Posti 1, Viljandi) administraatori kätte. Peamaja on avatud E–R kell 07.45–21.00 ja L–P kell 08.00–18.00;

 • Tartu Ülikoooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna õppehoone (Jakobi 2, Tartu) fuajeesse tähistatud kogumiskasti. Hoone on avatud E–R kell 07.30-20.30 ja L–P kell 8–18.

Tartu Elektriteatris linastub keele- ja kirjandushuviliste rõõmuks dokumentaal "Keelemässaja. Mati Hint"

Annika Koppeli dokumentaalfilmis on fookuses keeleteadlase, esseisti, õppejõu ning Eesti taasiseseisvumise ajal poliitikas olulist rolli mänginud Mati Hindi elu ja loometee. Pöördelistel üheksakümnendatel oli äärmiselt oluline, et eesti keelest saaks riigikeel ning selleks pidi vastu võetama keeleseadus. Mati Hint oli keeleseaduse ideoloog ja tänu tema julgusele nurjusid katsed seda viimasel hetkel muuta. Nii tõigi tema mässumeelsus kasu Eesti riigile.

Film uurib, missugune roll oli Lõuna-Eesti viljakatel maastikel ja karmil ajalool kompromissitu loomuse ja mässaja vaimuisiksuse kujunemisel.

Filmis räägivad Mati Hindist tema kolleegid ülikoolidest, üliõpilased, keeleteadlased ja lähedased. Tema elutöö ja isiksus avanevad uutest aspektidest. Ka Mati ise on veel kohal oma veidi toriseval, ent kindlalt ja hoolival moel.

Film linastub 19. oktoobril kell 18:30 ning rohkem infot ürituse kohta leiab siit.

 

Lõppes Erasmus+ koostööprojekt Student as Digital Civic Engagers

Sügisel lõppes Erasmus+ koostööprojekt Student as Digital Civic Engagers, mille eesmärgiks oli suurendada ülikooli võimekust ja õppejõudude motivatsiooni lisada digitaalse kodanikuosaluse tegevusi oma õppekavadesse ja õpetamisstrateegiatesse ning tõsta nende enesekindlust digivahendite kasutamisel.

Projekti raames loodi (1) Digitaalse kodanikuosaluse juhend, (2) Üliõpilaste kui digitaalses kodanikuühiskonnas osalejate töövahendite komplekt, (3) Digitaalse kodanikuosaluse vaba juurdepääsuga õppematerjalid ja Pedagoogiline juhend ning iseseisvaks läbimiseks mõeldud (4) MOOC – Üliõpilased kui digitaalses kodanikuühiskonnas osalejad.

Kõik materjalid on kättesaadavad ka inglise, saksa ja portugali keeles, mille lingid leiab projekti kodulehelt (https://www.studentcivicengagers.eu/) ressursside alt.

10. oktoober – 14. oktoober

Tartu kaasava eelarve hääletusel saavad osaleda ka Tartu üliõpilased, kes ei ole Tartu elanikud

Täna algas Tartu kaasava eelarve hääletus ning esmakordselt saavad hääletusel osaleda ka Tartu üliõpilased, kes ei ole ametlikult Tartu elanikud. Saad hääletusest osa võtta kui õpid mõnes Tartu rakenduskõrgkoolis või ülikoolis ja oled kuni 26-aastane.

Tartu kaasava eelarve hääletus toimub 6.–12. oktoobrini. Valida saab 23 idee vahel ja oma hääle võib anda kuni kolmele lemmikideele. Kaasava eelarve ideedega saab tutvuda Tartu linna kodulehel.

Hääletada saab elektrooniliselt infosüsteemis Volis, kus tuleb end identifitseerida ID-kaardi, mobiili-ID või Smart-ID-ga.

 

3. oktoober – 7.oktoober

Treffneri gümnaasiumis avab uksed tudengisöökla

12. oktoobril avatakse Tartus Hugo Treffneri Gümnaasiumis tudengisöökla. See on Tartu Ülikooli üliõpilaste eestvedamisel sündinud algatus, mille eesmärk on pakkuda tudengitele taskukohast lõunasööki. Tudengisöökla töötab igal argipäeval kella 14–16.

Hugo Treffneri Gümnaasiumi toitlustaja OÜ Toidutorn pakub üliõpilastele lõunat esialgu katseprojektina, et näha, kui suur on tegelik vajadus selle järele. Tudengisöökla jätkamise otsus tehakse esimeste nädalate põhjal.

„Tudengisöökla on praegusel keerulisel ajal suurepärane võimalus saada iga päev soodsa hinnaga vaheldusrikast ja maitsvat toitu. Projekti edukus ja jätkumine sõltub aga otseselt sellest, kas sööjaid on piisavalt. Seega kutsun kõiki Tartu üliõpilasi üles järjepidevalt sööklas lõunatama, et saaksime koos näidata vajadust püsivama lahenduse järele,“ sõnas üliõpilaskonna esimees Katariina Sofia Päts.

Tudengilõuna on gümnaasiumi koolilõuna pikendus: kui õpilased on söömas käinud, oodatakse sööklasse üliõpilasi. Menüü on nii õpilastele kui ka tudengitele samasugune ja valikuid on kolm:  

 • XL-menüü (kõikidel päevadel praad) hinnaga 4,20 €,  

 • koolilõuna (mõnel päeval praad, mõnel aga supp ja magustoit) hinnaga 3,50 € või 

 • taimetoit (mõnel päeval praad, mõnel aga supp ja magustoit) hinnaga 3,50 €. 

Nädalamenüü avaldatakse Tartu Ülikooli üliõpilasesinduse (TÜÜE) kodulehel.

Üliõpilased pääsevad sööklasse eraldi sissepääsust Jaani tänaval. Välisuks avaneb söögisaali eesruumi, kus on kätepesu võimalus. Arveldamine toimub kohapeal enne toidu võtmist ja tasuda saab nii sularahas kui ka kaardiga. 

Tudengisöökla idee sai alguse selle aasta suvel, kui üliõpilastest ja vilistlastest koosneva algatusrühma Tartu Analytica esindajad pöördusid Tartu Ülikooli poole ja juhtisid tähelepanu üliõpilaste järjest keerukamaks muutuvale majanduslikule olukorrale. Arutelud lõunasöögi kalliduse üle viisid mõtteni otsida koostöövõimalusi Tartu koolidega. Kiiresti jõuti kokkuleppele Hugo Treffneri Gümnaasiumi juhtkonna ja toitlustaja OÜ Toidutorniga, kes olid nõus koolisöökla uksed üliõpilastele avama.  

Lisaks tudengisöökla võimaluse loomisele alustas ülikool koostööd ühendusega Foodsharing Tartu ning lähiajal on plaanis avada esimene toidukapp Purde tänava ühiselamu juures. Samuti kutsusid üliõpilased Tartu söögikohti üles võimaldama tudengitele ISIC-kaardi ettenäitamisel soodsamaid hindu. Sellele üleskutsele vastasid toidukohad Shakespeare, La Dolce Vita ning Vilde ja Vine, kus päevapakkumised on üliõpilastele soodsama hinnaga.

Lisateave:
Katariina Sofia Päts

Üliõpilaskonna esimees
katariina.sofia.pats@ut.ee

 

Võrumaa Arenduskeskus kutsub tudengeid esitama oma uurimistöö Vunki Mano! akadeemia Teaduspäevale 2022

Võru maakonnas on tulemas Teaduspäev 2022, kus maakonnast pärit üliõpilased või tudengid, kes on kirjutanud akadeemilise töö seoses Võru maakonnaga, saavad oma töid esitlema tulla. Lisaks pakub üritus inspiratsiooni neile õpilastele ja üliõpilastele, kes veel otsivad oma suunda, sest esitamisele tulevad teadustööd paljudest eri valdkondadest.

Teaduspäev koondab Võru maakonnaga seotud oma valdkonna spetsialistid, nii praegused kui tulevased õppurid, teadurid ja kõik teised, kes mõistavad, millist kasu teadus meile igapäevaselt pakub.

Teaduspäev toimub Võrus 24. novembril 2022.

Osalemissoovist tuleb teada anda täites vastav vorm lingil: https://forms.gle/TNbTX1B5rCcwcQzG8 

Lisainfo: Kerli Kõiv, haridusuuendaja, Võrumaa Arenduskeskus, kerli.koiv@vorumaa.ee, tel 5560 3988

 

Digiriigi Akadeemia pakub tasuta kursuseid

Digiriigi Akadeemia pakub tasuta e-kursuseid kõigile, kes soovivad rohkem teada saada digiväelisest digiriigist ja selle arendamisest. Ühe kursuse läbimine võtab ca 45 minutit, kuid seda on võimalik läbida ka lühemate moodulite kaupa, jätkates kursust sobival ajahetkel pooleli jäänud kohast.

Rohkem infot leiab siit.

 

Tartu Vikiklubi ootab uudishimulikke tutvumisõhtule

5. oktoobril toimub Aparaaditehases Tartu Vikiklubi tutvumisõhtu, mille käigus saavad kõik huvilised tutvuda Vikipeedia toimetusega. Soovijatele pakutakse võimalust kirjutada neid kõnetavatel teemadel või osaleda Vikipeedia fotoretkel.

Registreerumine aadressil pille@wikimedia.ee

 

Korp! Vironia külalisõhtud Tartus

7. okoobril toimub Vironia külalisõhtu, kuhu on oodatud kõik tegusad ja eestimeelsed noormehi. Vennaskonna eesmärk on oma liikmeid igakülgselt arendada ja toetada ning pakkuda sõpruskonda, mis ei piirdu ajaga ülikoolis.

Ürituse kohta rohkem infot siin.
 
 

26. september – 30. september

Alanud on kandideerimine Enlighti võrgustiku sügissemestri kursustele

Enlighti võrgustikus pakutakse eriteemalisi kursusi kõigile õppeastmetele. Valikus on nii veebikursused kui ka Erasmus+ programmi põimõppega intensiivkursused, mille puhul saab kasutada Erasmus+ lühiajalise õpirände toetust. Kursuse läbinud üliõpilasel on võimalik saada kursuse kirjelduses esitatud tingimustel ainepunkte.

Sügissemestril saab kandideerida järgmistele kursustele: 

 • praktiline akadeemilise kirjutamise kursus mitmekultuurilistes töörühmades (veebiõpe), Göttingeni Ülikool, kandideerimistähtaeg 17. oktoober; 

 • Enlighti võrgustiku kultuuridevahelise suhtluse ja koostöö veebikursus (ENLIVE), Bordeaux’ Ülikool, Göttingeni Ülikool, kandideerimistähtaeg 24. oktoober; 

 • kestliku arengu, kaubanduse ja keskkonnamajanduse kursus (veebiõpe), Göttingeni Ülikool, kandideerimistähtaeg 27. oktoober; 

 • maailmakodaniku moodul (2023) (põimõpe), Groningeni Ülikool, Genti Ülikool, Göttingeni Ülikool, kandideerimisperiood TÜ-s 10.–23. oktoober SoleMove’i keskkonnas vastava juhendi alusel;

 • „Maailmahariduse õpetamine Euroopa koolides: probleemiõpe“ (põimõpe), Genti Ülikool, kandideerimisperiood TÜ-s 10.–23. oktoober SoleMove’i keskkonnas vastava juhendi alusel;

 • mitteinformaatikutest magistrantide tehisintellekti kursus (põimõpe), Baskimaa Ülikool, kandideerimistähtaeg TÜ-s 30. oktoober SoleMove’i keskkonnas vastava juhendi alusel.

Rohkem infot on Enlighti kodulehel

 

2. oktoobril toimub Tartus Junction Jumpstart mini-häkaton

Junction Jumpstart Tartu on mini-häkaton, kust on võimalik võita kuldne pilet novembris toimuvale Euroopa suurimale häckatonile Junction 2022 Helsingis.

Formaadiks on CTF (Capture The Flag), kus kõik kuni kolmeliikmelised tiimid lahendavad 2 tunni jooksul nii palju programmeerimise teemalisi mõistatusi kui jõuavad. Ülesanded sobivad kõikidele raskustasemetele, algajatest (aine “Programmeerimine I” läbijatest) kuni algoritmide ja andmestruktuuride vilistlasteni.

Kõik programmeerimishuvilised, sh ka mitte-IT erialal õppivad tudengid oodatud!

Rohkem infot leiab siit.

 

TGS Balticu tudengikonverents „Innovatsioon advokaaditöös“

TGS Baltic kutsub kõiki õigusteaduse tudengeid 11. novembril 2022 Tartus toimuvale tudengikonverentsile „Innovatsioon advokaaditöös“. Konverentsil astuvad üles ettekannete ja paneelaruteludega meie advokaadid, samuti meie koostööpartnerid. Konverentsile järgneb õhtusöök, mille käigus võetakse kokku päeva jooksul arutatud küsimused ning arutletakse teemal „Advokaadi töö ja eraelu ühildamine – normaalne praktika või erandlik juhus“.

Konverents ja jätkuüritus on õigusteaduse tudengitele tasuta. Osalemiseks saada oma soov märksõnaga „TGS Baltic tudengikonverents“ aadressile marketing@tgsbaltic.com hiljemalt 20. oktoobriks

Konverentsi kohta leiab rohkem infot siit.

 

30. septembril toimub Tartu kesklinnas meeleolukas ööjooks Friday Night Run

Reedel toimub Tartu kesklinnas meeleolukas ööjooks Friday Night Run, kuhu on oodatud osalema kõik spordihuvilised. Üritus algab kell 20.00 Raekoja platsil, mil esineb SIIMI. Sellele järgneb lasershow ning kell 21.00 stardivad jooksjad rajale.

Ürituse kohta leiab rohkem infot siit.

19. september – 23. september

 

Tartu Üliõpilasteatri sisseastumiskatsed

 

Oma liikmetele pakub Tartu Üliõpilasteater mõnusat seltskonda, mängulisi ja tehnilisi stuudioid, kus omandatakse lavamängu põhitõed ning võimalust osaleda TÜTi lavastustes nii lava peal kui ka lava taga. Õppeaasta algab just uutele tulijatele mõeldud Timo Kikase sissejuhatavate stuudiotega, millega paralleelselt toimuvad uuslavastuste proovid ning etendused. Jõulude ajal peame pidu, kevadel on oodata jällegi uut lavastust ning suvekoolis praktiseerime ja omandame uusi teadmisi mõne tuntud teatritegija käe all.

 

4. oktoobril kell 18 toimuvad Tartu Üliõpilasmajas Tartu Üliõpilasteatri (TÜT) sisseastumiskatsed. Katsetajatel palume ette valmistada ühe laulu, luuletuse ja proosapala.

 

Rohkem infot leiab ürituse Facebooki lehelt.

 

Korporatsioon Sakala külalisõhtud

Korporatsioon Sakala külalisõhtud toimuvad 22. septembril ning 7. oktoobril  algusega 19.00 aadressil Veski 69.

Rohkem infot leiab siit

 

Korporatsioon Indla külalisõhtud

Korporatsioon Indla ootab 22. septembril kell 19.15  naistudengeid selle sügise viimasele külalisõhtule aadressil Tähtvere 4.

Rohkem infot leiab siit.

 

12. september – 16. september

 

20. septembrini saab esitada ettepanekuid teenetemärgiga tunnustamiseks

 

Kõik ülikoolipere liikmed on oodatud üles seadma kandidaate, kes vääriksid oma silmapaistvate tegude eest tunnustamist ülikooli teenetemärgiga. Ettepanekuid saab esitada veebivormi kaudu 20. septembrini.

 

Tunnustamise ettepanekuid on võimalik esitada aasta läbi, kuid teenetemärgid antakse üle kord aastas, vahetult enne rahvusülikooli aastapäeva. 2022. aasta teenetemärkide pidulik üleandmine toimub 25. novembril.

 

Tunnustamise ettepaneku esitamisel tuleb ülikooli kodulehel sisestada kandidaadi nimi ja kirjeldada lühidalt teenet, mille eest tuleks talle teenetemärk anda. Suure medaliga tunnustamise otsuse teeb senat oma oktoobrikuu istungil; medali, tänutähe, aumärgi ja teenetemärgiga „100 semestrit Tartu Ülikoolis“ tunnustamise otsustab rektor vahetult pärast sedasama senati istungit.

 

 

Majutuspakkumised Tartu ülikooli kaugõppes õppijatele

 

Tartu ülikooli avatud ülikooli (kaugõpe, sessioonõpe jne) üliõpilastele kehtivad 2022/2023. õppeaastal majutuspakkumised hotellides Dorpat ja Lydia.

Ööbimine hotellis Dorpat 3*

 

1-kohaline standard tuba 48* eur/tuba/öö

2-kohaline standard tuba 55* eur/tuba/öö

1-kohaline superior tuba 64* eur/tuba/öö

2-kohaline superior tuba 71* eur/tuba/öö

Hinnas sisaldub rikkalik buffet-hommikusöök restoranis Dorpat, tasuta parkimine hotelli või Tasku keskuse parklas ja fitness-ruumi kasutamine.

Pakkumine kehtib vabade tubade olemasolul. Broneerides märksõnaga”AVATUD ÜLIKOOL” e-maili teel: info@dorpat.ee või telefonis: 733 7180

Ööbimine hotellis Lydia 4* 

1-kohaline või 2-kohaline klassik tuba -15%  eur/tuba kodulehel olevast hinnast

Hinnas sisaldub rikkalik buffet-hommikusöök restoranis Hõlm teisel korrusel ning  piiramatu spaa-lounge ja fitness-klubi külastamine.

Pakkumine kehtib vabade tubade olemasolul. Broneerides märksõnaga”AVATUD ÜLIKOOL” e-maili teel: reception@lydia.ee või telefonis: 733 0377

 

 

Korporatsioon Filiae Patriae teine külalisõhtu toimub 14. septembril


Rohkem infot leiab siit.

 

 

5. september – 9. september

Tartu Tudengipäevad toimuvad 26. septembrist 2. oktoobrini

Tutvu festivali kavaga kodulehel: https://www.studentdays.ee/program/ või Tartu Tudengipäevade Facebookis. Registreerimine mitmetele üritustele läheb lahti alates 5. septembrist ja kohad täituvad kiiresti seega registreeri end niipea kui võimalik!

 

Tartu Ülikool toetab oma teadlaste, töötajate ja üliõpilaste teadusmahukaid äriideid kuni 10 000 euroga

Programm koosneb kuuekuulistest etappidest ja kestab kuni kolm aastat. Selle aja jooksul aitavad tempot hoida ja ettevõtte arenguga edasi liikuda mentorid eri valdkondadest. Ootame programmis osalema Tartu Ülikooli teadlaseid, töötajaid ja üliõpilasi, kellel on idee teadusmahuka rakenduse või kiiresti laiendatava äri kohta.

Pärast programmi läbimist saab alustada edukat tegevust turul või jätkata ettevõtte arendamist mõnes paljudest Tartu või muu Eesti inkubaatoritest. Meil on partlerlussuhted enamike inkubatsioonitegevust pakkuvate asutustega ning me saame kaasa aidata programmidesse kandideerimisel.

Avaldusi saab esitada 18. septembrini ülikooli kodulehel.

 

Professor Takahara külalisloeng Jaapani ja Hiina suhetest Ukrainas toimuva sõja valguses

Tartu Ülikool ja Jaapani Suursaatkond Tallinnas kutsuvad kõiki huvilisi Tokyo Ülikooli õigus- ja poliitikakõrgkooli ning avaliku poliitika kõrgkooli kaasaegse Hiina poliitika professori Akio Takahara külalisloengule „Jaapani ja Hiina suhted Ukrainas toimuva sõja valguses“. Ingliskeelne loeng toimub virtuaalselt 12. septembril kella 14.15–15.45. Üritust juhib Tartu Ülikooli Aasia keskuse Jaapani koordinaator Ene Selart.

Osalemiseks on vajalik eelregistreerimine. Selleks tuleb täita hiljemalt 11. septembriks registreerimisvorm. Küsimuste korral palume võtta ühendust Jaapani saatkonnaga meiliaadressil culture@ti.mofa.go.jp.

 

 

2022. aasta mõttekonkursi teema on: „Otsustasin“

Selgus tänavuse Tiina Tammani mõttekonkursi teema ning kirjatöid iseendast või fantaasiast oodatakse 15. oktoobriks. Konkursil hinnatakse eelkõige oskust oma mõtet selgelt edasi anda ning auhinnafond 1000 eurot läheb võitjate vahel jagamisele.

Konkursi tingimustega saab tutvuda siin.

Mulluse konkursi võidutöödega saab tutvuda juba praegu aadressil www.tiinatammanikonkurss.com

 

 

Eesti Naisüliõpilaste Seltsi külalisõhtud toimuvad 14. ja 22. septembril

 

Kõik naisüliõpilased on oodatud mõlemal septembrikuu õhtul Riiamäel asuvasse Eesti Naisüliõpilaste Seltsi hubasesse korterisse tutvumisõhtule.

 

Ürituse kohta leiab rohkem infot siit.

 

 

Tartu Ülikooli raamatukogu ootab tudengeid ekskursioonile

 

Raamatukogu teenuste ja võimaluste paremaks tutvustamiseks korraldavad raamatukogu teenindusosakonna töötajad järgmisel nädalal ekskursioone, kuhu on oodatud eelkõige esmakursuslased, kuid osaleda võivad ka varem õpinguid alustanud üliõpilased.

 

Raamatukogu tutvustused toimuvad 5.-9. septembrini esmaspäevast reedeni. Eestikeelsed ekskursioonid algavad kell 15 ja 16, ingliskeelsed kell 15 ja venekeelsed kell 16. Eelregistreerimist ringkäikudele ei toimu. Giidid ootavad kõiki soovijaid 1. korruse fuajees asuva infopunkti juures.

 

DD Akadeemia tasuta arenguprogramm

DD Akadeemia programm kestab oktoobrist maini kokku 12 nädalavahetusel. Programm koosneb praktilistest kohtumistest, mille käigus õpid avalikku esinemist, ürituse korraldamist, väitlemist, meeskondades töötamist, ajajuhtimist, disainmõtlemist ja palju muud kasulikku, mida saad hiljem kasutada töös, ettevõtluses või vabatahtlikus tegevuses. Seda kõike turvalises keskkonnas koos teiste innukate noortega. 

Vaata lisainfot DD Akadeemia kodulehelt ning külasta meie infoõhtuid 13. septembril Tartus või 15. septembril veebis

 

Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester ootab enda sekka uusi mängijaid

Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester on alustamas uut hooaega ja ootab rõõmuga enda sekka uusi mängijaid kõikidesse rühmadesse. Teretulnud on ka rahvusvahelised tudengid. Proovid toimuvad esmaspäeviti kell 19.00–21.30.

Registreeri ennast orkestrisse siin: tyso.ee/orkestriga-liitumine.

 

29. august – 2. september

 

Patsiendiregistri süsteemi loomise võistlus


Dilaw OÜ on kuulutanud välja võistluse patsiendiregistri süsteemi välja töötamiseks (European Rare Disease Registry). Võistlusel on osalema oodatud andme- või loodusteaduse, meditsiini, inseneeria, majanduse või õigustudengid, aga ka kõik huvilised.

Võistluse võitjale on rahaline autasu suuruses 30 000€.


Lisainfot leiab siit.

 

 

Mõttekoda Praxis ja Rakendusliku Antropoloogia Keskus korraldavad kursuse “Kuidas töötavad mõttekojad?”

Kursus koosneb kuuest poolepäevasest seminarist ja viib kogenud praktikutest lektorite abil mõttekodade töö argipäeva ja köögipoolele: kursusel käiakse läbi peamised tööprotsessid ja -meetodid, partnerlused ja mõju. Edukad lõpetajad saavad soovi korral Praxises ja RAKis (tasustatud) töö-ampse ning sobivusel sooritada oma ülikoolipraktika või leida ka püsiva töö. Kindlasti on see väärtuslik lisa CV-sse. Ülikooli nõusolekul saab kursust vormistada praktikana.

Sügissemestril toimub kursus Tartus. Osalemine on tasuta. Avaldus tuleb teele panna hiljemalt 9. septembril. Rohkem infot saab siit.

 

Tartu Ülikooli vabade kunstide professori moekunstnik Reet Ausi kursusele „Kuidas luues maailma parandada“ on võimalik registreeruda kuni 6. septembrini.

Kursuse jooksul arutletakse paljude erinevate keskkonnahoiuga seotud teemade üle: jäätmekäitlus, taaskasutus, jätkusuutlik linnaruum, keskkonnaaktivism ja palju muud. Kursusel osalejad saavad praktikumide käigus ka ise jäätmejaama külastada ning pakkuda välja lahendusi, kuidas keskkonnasäästlikke muutusi ellu viia.

 

Erasmus Student Network Tartu ootab liituma uusi liikmeid

Erasmus Student Network (ESN) Tartu ootab liituma uusi liikmeid, kes on huvitatud välistudengitele ürituste korraldamisest ning sellega unustamatute mälestuste loomisest. Infoõhtu toimub 14. septembril kell 18.00 aadressil Ülikooli 20-320. Rohkem infot ESNi kohta leiab Facebookist, kodulehelt, Instagramist või meili teel tartu@esn.ee.

 

22. august – 26. august

Tartu Ülikooli rektor professor Toomas Asser kutsub kõiki golfihuvilisi rektori karika golfiturniirile, mis toimub 27. augustil rahvusvaheliselt tunnustatud Pärnu Bay Golf Linksi väljakul. Tänavune turniir on juba kaheteistkümnes. Sel aastal saab rektori karika golfiturniiril võistlustulle astuda 110 mängijat. Turniirile on võimalik registreeruda Golfboxi keskkonnas.

Tutvu võistluse info ja tingimustega.