Kasulik info

Iganädalane info üliõpilastelt üliõpilastele, viited toimuvatele sündmustele, põnevatele ettevõtmistele, mitmesugustele võimalustele.

26. september – 30. september

Alanud on kandideerimine Enlighti võrgustiku sügissemestri kursustele

Enlighti võrgustikus pakutakse eriteemalisi kursusi kõigile õppeastmetele. Valikus on nii veebikursused kui ka Erasmus+ programmi põimõppega intensiivkursused, mille puhul saab kasutada Erasmus+ lühiajalise õpirände toetust. Kursuse läbinud üliõpilasel on võimalik saada kursuse kirjelduses esitatud tingimustel ainepunkte.

Sügissemestril saab kandideerida järgmistele kursustele: 

  • praktiline akadeemilise kirjutamise kursus mitmekultuurilistes töörühmades (veebiõpe), Göttingeni Ülikool, kandideerimistähtaeg 17. oktoober; 

  • Enlighti võrgustiku kultuuridevahelise suhtluse ja koostöö veebikursus (ENLIVE), Bordeaux’ Ülikool, Göttingeni Ülikool, kandideerimistähtaeg 24. oktoober; 

  • kestliku arengu, kaubanduse ja keskkonnamajanduse kursus (veebiõpe), Göttingeni Ülikool, kandideerimistähtaeg 27. oktoober; 

  • maailmakodaniku moodul (2023) (põimõpe), Groningeni Ülikool, Genti Ülikool, Göttingeni Ülikool, kandideerimisperiood TÜ-s 10.–23. oktoober SoleMove’i keskkonnas vastava juhendi alusel;

  • „Maailmahariduse õpetamine Euroopa koolides: probleemiõpe“ (põimõpe), Genti Ülikool, kandideerimisperiood TÜ-s 10.–23. oktoober SoleMove’i keskkonnas vastava juhendi alusel;

  • mitteinformaatikutest magistrantide tehisintellekti kursus (põimõpe), Baskimaa Ülikool, kandideerimistähtaeg TÜ-s 30. oktoober SoleMove’i keskkonnas vastava juhendi alusel.

Rohkem infot on Enlighti kodulehel

 

2. oktoobril toimub Tartus Junction Jumpstart mini-häkaton

Junction Jumpstart Tartu on mini-häkaton, kust on võimalik võita kuldne pilet novembris toimuvale Euroopa suurimale häckatonile Junction 2022 Helsingis.

Formaadiks on CTF (Capture The Flag), kus kõik kuni kolmeliikmelised tiimid lahendavad 2 tunni jooksul nii palju programmeerimise teemalisi mõistatusi kui jõuavad. Ülesanded sobivad kõikidele raskustasemetele, algajatest (aine “Programmeerimine I” läbijatest) kuni algoritmide ja andmestruktuuride vilistlasteni.

Kõik programmeerimishuvilised, sh ka mitte-IT erialal õppivad tudengid oodatud!

Rohkem infot leiab siit.

 

TGS Balticu tudengikonverents „Innovatsioon advokaaditöös“

TGS Baltic kutsub kõiki õigusteaduse tudengeid 11. novembril 2022 Tartus toimuvale tudengikonverentsile „Innovatsioon advokaaditöös“. Konverentsil astuvad üles ettekannete ja paneelaruteludega meie advokaadid, samuti meie koostööpartnerid. Konverentsile järgneb õhtusöök, mille käigus võetakse kokku päeva jooksul arutatud küsimused ning arutletakse teemal „Advokaadi töö ja eraelu ühildamine – normaalne praktika või erandlik juhus“.

Konverents ja jätkuüritus on õigusteaduse tudengitele tasuta. Osalemiseks saada oma soov märksõnaga „TGS Baltic tudengikonverents“ aadressile marketing@tgsbaltic.com hiljemalt 20. oktoobriks

Konverentsi kohta leiab rohkem infot siit.

 

30. septembril toimub Tartu kesklinnas meeleolukas ööjooks Friday Night Run

Reedel toimub Tartu kesklinnas meeleolukas ööjooks Friday Night Run, kuhu on oodatud osalema kõik spordihuvilised. Üritus algab kell 20.00 Raekoja platsil, mil esineb SIIMI. Sellele järgneb lasershow ning kell 21.00 stardivad jooksjad rajale.

Ürituse kohta leiab rohkem infot siit.

19. september – 23. september

 

Tartu Üliõpilasteatri sisseastumiskatsed

 

Oma liikmetele pakub Tartu Üliõpilasteater mõnusat seltskonda, mängulisi ja tehnilisi stuudioid, kus omandatakse lavamängu põhitõed ning võimalust osaleda TÜTi lavastustes nii lava peal kui ka lava taga. Õppeaasta algab just uutele tulijatele mõeldud Timo Kikase sissejuhatavate stuudiotega, millega paralleelselt toimuvad uuslavastuste proovid ning etendused. Jõulude ajal peame pidu, kevadel on oodata jällegi uut lavastust ning suvekoolis praktiseerime ja omandame uusi teadmisi mõne tuntud teatritegija käe all.

 

4. oktoobril kell 18 toimuvad Tartu Üliõpilasmajas Tartu Üliõpilasteatri (TÜT) sisseastumiskatsed. Katsetajatel palume ette valmistada ühe laulu, luuletuse ja proosapala.

 

Rohkem infot leiab ürituse Facebooki lehelt.

 

Korporatsioon Sakala külalisõhtud

Korporatsioon Sakala külalisõhtud toimuvad 22. septembril ning 7. oktoobril  algusega 19.00 aadressil Veski 69.

Rohkem infot leiab siit

 

Korporatsioon Indla külalisõhtud

Korporatsioon Indla ootab 22. septembril kell 19.15  naistudengeid selle sügise viimasele külalisõhtule aadressil Tähtvere 4.

Rohkem infot leiab siit.

 

12. september – 16. september

 

20. septembrini saab esitada ettepanekuid teenetemärgiga tunnustamiseks

 

Kõik ülikoolipere liikmed on oodatud üles seadma kandidaate, kes vääriksid oma silmapaistvate tegude eest tunnustamist ülikooli teenetemärgiga. Ettepanekuid saab esitada veebivormi kaudu 20. septembrini.

 

Tunnustamise ettepanekuid on võimalik esitada aasta läbi, kuid teenetemärgid antakse üle kord aastas, vahetult enne rahvusülikooli aastapäeva. 2022. aasta teenetemärkide pidulik üleandmine toimub 25. novembril.

 

Tunnustamise ettepaneku esitamisel tuleb ülikooli kodulehel sisestada kandidaadi nimi ja kirjeldada lühidalt teenet, mille eest tuleks talle teenetemärk anda. Suure medaliga tunnustamise otsuse teeb senat oma oktoobrikuu istungil; medali, tänutähe, aumärgi ja teenetemärgiga „100 semestrit Tartu Ülikoolis“ tunnustamise otsustab rektor vahetult pärast sedasama senati istungit.

 

 

Majutuspakkumised Tartu ülikooli kaugõppes õppijatele

 

Tartu ülikooli avatud ülikooli (kaugõpe, sessioonõpe jne) üliõpilastele kehtivad 2022/2023. õppeaastal majutuspakkumised hotellides Dorpat ja Lydia.

Ööbimine hotellis Dorpat 3*

 

1-kohaline standard tuba 48* eur/tuba/öö

2-kohaline standard tuba 55* eur/tuba/öö

1-kohaline superior tuba 64* eur/tuba/öö

2-kohaline superior tuba 71* eur/tuba/öö

Hinnas sisaldub rikkalik buffet-hommikusöök restoranis Dorpat, tasuta parkimine hotelli või Tasku keskuse parklas ja fitness-ruumi kasutamine.

Pakkumine kehtib vabade tubade olemasolul. Broneerides märksõnaga”AVATUD ÜLIKOOL” e-maili teel: info@dorpat.ee või telefonis: 733 7180

Ööbimine hotellis Lydia 4* 

1-kohaline või 2-kohaline klassik tuba -15%  eur/tuba kodulehel olevast hinnast

Hinnas sisaldub rikkalik buffet-hommikusöök restoranis Hõlm teisel korrusel ning  piiramatu spaa-lounge ja fitness-klubi külastamine.

Pakkumine kehtib vabade tubade olemasolul. Broneerides märksõnaga”AVATUD ÜLIKOOL” e-maili teel: reception@lydia.ee või telefonis: 733 0377

 

 

Korporatsioon Filiae Patriae teine külalisõhtu toimub 14. septembril


Rohkem infot leiab siit.

 

 

5. september – 9. september

Tartu Tudengipäevad toimuvad 26. septembrist 2. oktoobrini

Tutvu festivali kavaga kodulehel: https://www.studentdays.ee/program/ või Tartu Tudengipäevade Facebookis. Registreerimine mitmetele üritustele läheb lahti alates 5. septembrist ja kohad täituvad kiiresti seega registreeri end niipea kui võimalik!

 

Tartu Ülikool toetab oma teadlaste, töötajate ja üliõpilaste teadusmahukaid äriideid kuni 10 000 euroga

Programm koosneb kuuekuulistest etappidest ja kestab kuni kolm aastat. Selle aja jooksul aitavad tempot hoida ja ettevõtte arenguga edasi liikuda mentorid eri valdkondadest. Ootame programmis osalema Tartu Ülikooli teadlaseid, töötajaid ja üliõpilasi, kellel on idee teadusmahuka rakenduse või kiiresti laiendatava äri kohta.

Pärast programmi läbimist saab alustada edukat tegevust turul või jätkata ettevõtte arendamist mõnes paljudest Tartu või muu Eesti inkubaatoritest. Meil on partlerlussuhted enamike inkubatsioonitegevust pakkuvate asutustega ning me saame kaasa aidata programmidesse kandideerimisel.

Avaldusi saab esitada 18. septembrini ülikooli kodulehel.

 

Professor Takahara külalisloeng Jaapani ja Hiina suhetest Ukrainas toimuva sõja valguses

Tartu Ülikool ja Jaapani Suursaatkond Tallinnas kutsuvad kõiki huvilisi Tokyo Ülikooli õigus- ja poliitikakõrgkooli ning avaliku poliitika kõrgkooli kaasaegse Hiina poliitika professori Akio Takahara külalisloengule „Jaapani ja Hiina suhted Ukrainas toimuva sõja valguses“. Ingliskeelne loeng toimub virtuaalselt 12. septembril kella 14.15–15.45. Üritust juhib Tartu Ülikooli Aasia keskuse Jaapani koordinaator Ene Selart.

Osalemiseks on vajalik eelregistreerimine. Selleks tuleb täita hiljemalt 11. septembriks registreerimisvorm. Küsimuste korral palume võtta ühendust Jaapani saatkonnaga meiliaadressil culture@ti.mofa.go.jp.

 

 

2022. aasta mõttekonkursi teema on: „Otsustasin“

Selgus tänavuse Tiina Tammani mõttekonkursi teema ning kirjatöid iseendast või fantaasiast oodatakse 15. oktoobriks. Konkursil hinnatakse eelkõige oskust oma mõtet selgelt edasi anda ning auhinnafond 1000 eurot läheb võitjate vahel jagamisele.

Konkursi tingimustega saab tutvuda siin.

Mulluse konkursi võidutöödega saab tutvuda juba praegu aadressil www.tiinatammanikonkurss.com

 

 

Eesti Naisüliõpilaste Seltsi külalisõhtud toimuvad 14. ja 22. septembril

 

Kõik naisüliõpilased on oodatud mõlemal septembrikuu õhtul Riiamäel asuvasse Eesti Naisüliõpilaste Seltsi hubasesse korterisse tutvumisõhtule.

 

Ürituse kohta leiab rohkem infot siit.

 

 

Tartu Ülikooli raamatukogu ootab tudengeid ekskursioonile

 

Raamatukogu teenuste ja võimaluste paremaks tutvustamiseks korraldavad raamatukogu teenindusosakonna töötajad järgmisel nädalal ekskursioone, kuhu on oodatud eelkõige esmakursuslased, kuid osaleda võivad ka varem õpinguid alustanud üliõpilased.

 

Raamatukogu tutvustused toimuvad 5.-9. septembrini esmaspäevast reedeni. Eestikeelsed ekskursioonid algavad kell 15 ja 16, ingliskeelsed kell 15 ja venekeelsed kell 16. Eelregistreerimist ringkäikudele ei toimu. Giidid ootavad kõiki soovijaid 1. korruse fuajees asuva infopunkti juures.

 

DD Akadeemia tasuta arenguprogramm

DD Akadeemia programm kestab oktoobrist maini kokku 12 nädalavahetusel. Programm koosneb praktilistest kohtumistest, mille käigus õpid avalikku esinemist, ürituse korraldamist, väitlemist, meeskondades töötamist, ajajuhtimist, disainmõtlemist ja palju muud kasulikku, mida saad hiljem kasutada töös, ettevõtluses või vabatahtlikus tegevuses. Seda kõike turvalises keskkonnas koos teiste innukate noortega. 

Vaata lisainfot DD Akadeemia kodulehelt ning külasta meie infoõhtuid 13. septembril Tartus või 15. septembril veebis

 

Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester ootab enda sekka uusi mängijaid

Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester on alustamas uut hooaega ja ootab rõõmuga enda sekka uusi mängijaid kõikidesse rühmadesse. Teretulnud on ka rahvusvahelised tudengid. Proovid toimuvad esmaspäeviti kell 19.00–21.30.

Registreeri ennast orkestrisse siin: tyso.ee/orkestriga-liitumine.

 

29. august – 2. september

 

Patsiendiregistri süsteemi loomise võistlus


Dilaw OÜ on kuulutanud välja võistluse patsiendiregistri süsteemi välja töötamiseks (European Rare Disease Registry). Võistlusel on osalema oodatud andme- või loodusteaduse, meditsiini, inseneeria, majanduse või õigustudengid, aga ka kõik huvilised.

Võistluse võitjale on rahaline autasu suuruses 30 000€.


Lisainfot leiab siit.

 

 

Mõttekoda Praxis ja Rakendusliku Antropoloogia Keskus korraldavad kursuse “Kuidas töötavad mõttekojad?”

Kursus koosneb kuuest poolepäevasest seminarist ja viib kogenud praktikutest lektorite abil mõttekodade töö argipäeva ja köögipoolele: kursusel käiakse läbi peamised tööprotsessid ja -meetodid, partnerlused ja mõju. Edukad lõpetajad saavad soovi korral Praxises ja RAKis (tasustatud) töö-ampse ning sobivusel sooritada oma ülikoolipraktika või leida ka püsiva töö. Kindlasti on see väärtuslik lisa CV-sse. Ülikooli nõusolekul saab kursust vormistada praktikana.

Sügissemestril toimub kursus Tartus. Osalemine on tasuta. Avaldus tuleb teele panna hiljemalt 9. septembril. Rohkem infot saab siit.

 

Tartu Ülikooli vabade kunstide professori moekunstnik Reet Ausi kursusele „Kuidas luues maailma parandada“ on võimalik registreeruda kuni 6. septembrini.

Kursuse jooksul arutletakse paljude erinevate keskkonnahoiuga seotud teemade üle: jäätmekäitlus, taaskasutus, jätkusuutlik linnaruum, keskkonnaaktivism ja palju muud. Kursusel osalejad saavad praktikumide käigus ka ise jäätmejaama külastada ning pakkuda välja lahendusi, kuidas keskkonnasäästlikke muutusi ellu viia.

 

Erasmus Student Network Tartu ootab liituma uusi liikmeid

Erasmus Student Network (ESN) Tartu ootab liituma uusi liikmeid, kes on huvitatud välistudengitele ürituste korraldamisest ning sellega unustamatute mälestuste loomisest. Infoõhtu toimub 14. septembril kell 18.00 aadressil Ülikooli 20-320. Rohkem infot ESNi kohta leiab Facebookist, kodulehelt, Instagramist või meili teel tartu@esn.ee.

 

22. august – 26. august

Tartu Ülikooli rektor professor Toomas Asser kutsub kõiki golfihuvilisi rektori karika golfiturniirile, mis toimub 27. augustil rahvusvaheliselt tunnustatud Pärnu Bay Golf Linksi väljakul. Tänavune turniir on juba kaheteistkümnes. Sel aastal saab rektori karika golfiturniiril võistlustulle astuda 110 mängijat. Turniirile on võimalik registreeruda Golfboxi keskkonnas.

Tutvu võistluse info ja tingimustega.