Kasulik info

Iganädalane info üliõpilastelt üliõpilastele, viited toimuvatele sündmustele, põnevatele ettevõtmistele, mitmesugustele võimalustele.

4. detsember – 10. detsember

Uus kontsertsari „Harmonia Universitatis“ on kingitus üliõpilastele

Laupäeval, 9. detsembril kl 18 allkirjastavad Tartu Ülikooli ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor koostöölepingu, mis paneb alguse kontsertsarjale „Harmonia Universitatis“. Sari on kingitus üliõpilaskonnale, kellele on kontserdid tasuta. Tartu Ülikooli töötajatele kehtib pileti ostmisel sooduskood.
 
Sarja „Harmonia Universitatis“ kontsertidel viivad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilased ja õppejõud publiku muusikalisele avastusretkele, esinedes nii soolokavadega kui ka eri koosseisudes. Avakontserdil astub publiku ette Trio Poll-Varema-Poll.

Piletiinfo Piletikeskusest.

Osale tudengitele loodud häkatonide sarjas “LOO ROHKEM. - Loo uus tudengiorganisatsioon”

Kas tunned puudust mõnest tudengeid ühendavast organisatsioonist või seltsist? Tule ja osale tudengitele loodud häkatonide sarjas “LOO ROHKEM. - Loo uus tudengiorganisatsioon” ning saa kõik vajalikud teadmised ja suunised organisatsiooni käivitamiseks! Selleks täida registreerimisvorm ja täpsustava info leiad OLE ROHKEM. kodulehelt või Facebookist.


27. november – 3. detsember

6. detsembril toimub Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis aastakonverents „Teaduskollektsioon – muuseumile, teadlasele, ühiskonnale?“, mis keskendub teaduskollektsioonide rollile ajas.

6. ja 7. detsembril etendub Eesti Rahva Muuseumi teatrisaalis noore Poola lavastaja Jakub Skrzywanek'i uuslavastus „Sõda ja rahu

Piletid saab väljastada Piletilevist, kasutades sooduskoodi vabadus, millega saab piletid soetada -30% odavamalt. Soodustus kehtib mõlemale kuupäevale.

Ukraina suursaadik Maksõm Kononenko avalik loeng

Neljapäeval 30. novembril kell 12.15 annab suursaadik Kononenko ülevaate Ukraina püüdlustest liituda Euroopa Liiduga. Soovijatel palume Lossi 36, ruumis 215 toimuvale loengule registreeruda. Loengut korraldab Skytte poliitikauuringute instituut. Lisainfo ja registreerumine.


20. november – 26. november

Kagu-Eesti suurim haridussündmus HaridusFest toimub juba 24. novembril Võrumaa Haridus- ja Tehnoloogiakeskuse tehnomajas

Inspireeriv päev algab kell 9:00. Haridusfestil astub üles rohkem kui 40 sütitavat inimest nii meilt kui mujalt kokku kuues erinevas teematoas. Lisaks on avatud messiala, kus saab tutvuda 30 huvitava organisatsiooni ja haridusasutusega. HaridusFest on tudengi jaoks hea võimalust saada aimu erinevatest võimalustest Eesti haridusmaastikul ning kuulata teiste kogemusi ja nõuandeid! Üritus on tasuta!

Esinejate hulgas on nii Teadusvõistluse „Rakett69“ 13. hooaja parima tüdruku tiitli pälvinud Annika Tilga, Eesti koolitaja ja mälutreener Tauri Tallermaa, tuntud laulja ja pärimuskultuuri hoidja Mari Kalkun kui paljud teised. Samuti toimuvad erinevad praktilised töötoad ning saab tutvuda paljude täiendkoolituste ning edasiõppimise võimaluste kohta.

Kogu programmi leiab: www.haridusfest.ee/programm

 27. novembril toimub pärastlõunatee, kus saab tutvuda ingliskeelsete õppekavadega humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnas

Rahvusvaheline õpikogemus on sinu käeulatuses ka siis, kui jätkad oma õpinguid Eestis – meie ingliskeelsed õppekavad pakuvad lisaks eestikeelsest õppest erinevatele õppekavadele ja ainetele võimalust õppida võõrkeeles, luua rahvusvahelisi tutvusi ning saada tuttavaks uute kultuuridega. Seda siinsamas Tartus või Viljandis.

Kohtume kell 16.00 Jakobi 2 ringauditooriumi fuajees (I korrusel). Üritusel kuuled alguses erialade lühitutvustusi ja pärast seda on võimalik programmide esindajate ning seal õppivate tudengite käest teetassi kõrvale kõik oma küsimused ära küsida.

Kohtumiseni juba 27. novembril kell 16.00 Jakobi 2 ringauditooriumi fuajees (I korrus). Palun registreeri oma osalemine, et teaksime, kui palju teed keeta ja küpsiseid varuda (ja saaksime sulle paar päeva enne toimumist meeldetuletuse saata): https://forms.office.com/e/7XMUsyY1Xm.

Need help with academic writing? Apply by 22 November

If you are a student and struggle with academic writing, this course is for you! Come and learn how to make the process of academic writing easier.

You will:

 •     learn writing strategies
 •     exchange ideas with students from Germany and Belgium
 •     and try AI-based tools

How to apply? Send a motivation letter with a short description of yourself and your motivation for joining this project to djuddah.leijen@ut.ee. The application deadline is 22 November.

The course is virtual and takes place from 23 November to 5 December. More information is available here.

Osale uuringus ja aita kohandada karjääriotsuste tegemise keerukuse uurimistööriista (Career Decision Difficulty Questionnaire) eesti keelde!

 

Uuringut viib läbi Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi üliõpilane, Katrin Puusepp, kognitiiv- ja koolipsühholoogia lektori Triin Liini juhendamisel.

Protsessi käigus küsime taustainfot Sinu kohta ning palume Sul hinnata, millised on Sinu karjääri kujundamise oskused ja väljakutsed karjääriga seotud otsuste tegemisel. Küsimustele vastamine võtab umbes 20 minutit.

Küsimustikule saab vastata siin.

 

 

OSale uuringus

Osale ja panusta TÜ tudengite elutempo uuringusse

Osale ja anna oma panus magistritöös "Tartu Ülikooli tudengite elutempo ja emotsionaalne enesetunne" vastates valikvastustega anoüümsele küsimustikule

 

13. november – 19. november

Osale Tartu Ülikooli liikuvusuuringus

Kui Sulle lähevad korda ülikooli ümbritsev linnaruum ja liikumisvõimalused, vasta enne 16. novembrit Tartu Ülikooli liikuvusuuringu küsitlusele. Nii saad mõjutada ülikooli tulevast liikuvuskava ja kestlikkust edendavat tegevust.

 

Tartu Ülikooli muuseumis avatakse 17. novembril kunsti ja teaduse suhet uuriv näitus, mis võtab põhjaliku vaatluse alla kunsti ja teaduse suhte ajaloo Eestis

Tartu Ülikooli muuseum kutsub akadeemilise pärandi päeval, 18. novembril näitusetuuridele näitustel „Kunst või teadus“ ja „Maastikumaali geoloogia“

SAMSUNG ja ISIC toovad sinuni Musta Reede pakkumised!

ISICu ja Samsungi ühine missioon on muuta noorte elu ja õpingud paremaks. Mine vaata oma silmaga järgi, sest tudeng tegutseb kuni 15% soodsamalt!


6. november – 12. november

Osale Tartu Ülikooli liikuvusuuringus

Kui Sulle lähevad korda ülikooli ümbritsev linnaruum ja liikumisvõimalused, vasta enne 16. novembrit Tartu Ülikooli liikuvusuuringu küsitlusele. Nii saad mõjutada ülikooli tulevast liikuvuskava ja kestlikkust edendavat tegevust.

 7. novembril kell 18.15 toimub tartu tähetornis Tartu Observatooriumi galaktikate füüsika ja kosmoloogia kaasprofessor Maret Einasto loeng „Kosmilised mustrid – superparvede suured tasandid ja sfäärid kosmilises võrgustikus“


23. oktoober – 29. oktoober

 

Tartu tähetornis toimub 23.–29. oktoobril Kuu ja Jupiteri vaatlusnädal

Igal õhtul kella 21–23 saab Tartu tähetornis selge ilma korral vaadelda Jupiteri ja kasvavat täiskuud. Selge ilma korral on võimalik 28. oktoobri õhtul vaadelda ka osalist kuuvarjutust. Täiskuud näeb samal õhtul kl 23.24, kuuvarjutus algab kl 21.02 ja saavutab maksimumi kl 23.14. Osalemine vaatlusel tasuta.

SA Tartu 2024 kutsub osalema vabatahtlike kaasamise koolitusprogrammis

Koolitus toimub 26. oktoobril, 28. novembril ja 18. jaanuaril ning annab kõigile valdkonna huvilistele võimaluse arendada oma teadmisi oskuslikuks vabatahtlike kaasamiseks.

Registreerimine on avatud 20. oktoobrini.

Lisainfo ja registreerimine: https://tartu2024.voog.com/uudised/tartu-2024-kutsub-vabatahtlike-kaasam...

16. oktoober – 22. oktoober

17. oktoobril kell 18.15 peab Rain Kipper tähetornis loengu „Miks tumeaine on ikka veel mõistatus?“

Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis toimub 16. novembril 2023 juba neljandat korda rahvusvaheline üliõpilaskonverents "Health in our Hands"

Konverentsi eesmärk on edendada tervishoiu üliõpilaste ning erinevate valdkondade (tervishoid, meditsiin, farmaatsia, füsioteraapia, biomeditsiin jne) õppejõudude omavahelist kogemuste ja teadmiste vahetamist. Oluline osa on siin ka organisatsioonidel, et arendada tervishoius omavahelist koostööd erinevatel tasanditel. Konverentsil on oodata nii posterettekandeid kui ka suulisi ettekandeid. Abstrakte saadeti konverentsile kokku ligi 30, osalejaid on nii Eestist, Leedust, Jamaicalt jne, seega on, mida oodata! Lisainfo konverentsi kohta: https://www.nooruse.ee/en/student-conference-health-in-our-hands/. Link Facebooki üritusele: https://www.facebook.com/events/733663171857664.

9. oktoober – 15. oktoober

Kas tunned end aeg-ajalt üksildaselt ja pinged kasvavad üle pea?

Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumises arendatud “mölateraapia” ehk toetavad vestlusringid on jõudnud omadega ülikooli! Vestlusringis saad turvalises ja toetavas õhkkonnas oma muresid-rõõme teiste üliõpilaste ringis kuulata ja jagada ning üksteisele elulist ja inimlikku tuge pakkuda.

Vestlusringi kohtumised toimuvad üle nädala kuni detsembri lõpuni ja grupi suurus on turvalisust pakkuvalt väike. Valida saad kahe toimumisaja vahel: neljapäeviti kell 18.00-19.30 ja neljapäeviti kell 16.00-17.30. Sa ei pea üksi olema, oled soojalt ühinema oodatud: https://forms.gle/PKcv8rtfqgJ1kKx19


Teadlased ja kunstiharrastajad Jaak Kikas ning Imbi Traat kutsuvad huvilisi 14. oktoobril kell 14 Tartu Ülikooli kunstimuuseumisse ringkäigule näitusel „Loovus². Tartu Ülikooli teadlased ja kunstiharrastus"

 

12.–14. oktoobrini toimub Tartus Genialistide klubis ja Tartu Üliõpilasmajas X rahvusvaheline tudengite ja projektiteatrite A-festival

 

Programmis on seekord kolm truppi kolmest riigist ja fookuses individuaalsed ja kollektiivsed katsumused ning eneseületused.

Läbi kolme etenduspäeva on võimalik näha kolme etendust USA-st, Belgiast ja Leedust. Festival saab avalöögi 12. oktoobril kell 18.30 Tartu Üliõpilasmajas festivali avamisega, millele järgneb kell 19.00 festivali ajaloos esimese USA-st pärit trupina Teatro Travieso (e k Ulakuste teater) ühiskonnakriitiline etendus “Puuris”.

13. oktoobril kell 15 etendub “Puuris” teist korda, samuti Tartu Üliõpilasmajas – sellele etendusele ootame kõiki, aga eriti Tartu koolinoori, kellele “Puuris” võiks olla ühiskondlikku silmaringi avav etendus.

13. oktoobri õhtul kostitame publikut teisegi etendusega: kell 19 toimub Genialistide klubis Belgia teatritrupi Jordi L Vidali kompanii etendus “Alamor”, mis on nuku- ja füüsilise teatri sugemetega etendus, mille kunstiline ja performatiivne tase on märkimisväärne ja lubab suurepärast elamust kõigile teatrivaatajatele.

Festivali lõpetab 14. oktoobril kell 19.00 Tartu Üliõpilasmajas Leedu teatritrupp Palėpė (e k Pööning) füüsilise teatrikeelega etendus "ACH, UI!" Etendus on tõeline pärl kõigile absurdi ja füüsilise teatri austajatele, kes ei pelga ka enda üle naerda.

Lisainfo:
A-festivali peakorraldaja Kelly Kittus
Tel nr: 5303 8295
Meiliaadress: kelly@yliopilasteater.ee

 

Muukeelsed õppijad on oodatud eestikeelsete akadeemiliste tekstide loomise kursusele

Alanud on registreerumine eesti keele kursusele „Eestikeelsete akadeemiliste tekstide loomine (E2 õppijad üle B2 taseme) (3 EAP)“ (HVEE.05.048). Kursus on mõeldud eesti keelt teise keelena kõnelevatele üliõpilastele.

Õppeaine eesmärk on arendada muukeelsete üliõpilaste eestikeelsete akadeemiliste tekstide loomise oskusi. Reflektoorse õppetöö käigus moodustatakse kirjutamisrühmad, toimuvad konsultatsioonid ja õpitakse kaasõppijate tagasisidest.

 

Hotell Dorpat ja hotell Lydia pakuvad üliõpilastele soodsat majutust koodiga "AVATUD ÜLIKOOL"

Pakkumine kehtib vabade tubade olemasolul. Broneerides märksõnaga”AVATUD ÜLIKOOL” e-maili teel: info@dorpat.ee või telefonis: 733 7180.

2. oktoober – 8. oktoober

Kas tunned end aeg-ajalt üksildaselt ja pinged kasvavad üle pea?

Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumises arendatud “mölateraapia” ehk toetavad vestlusringid on jõudnud omadega ülikooli! Vestlusringis saad turvalises ja toetavas õhkkonnas oma muresid-rõõme teiste üliõpilaste ringis kuulata ja jagada ning üksteisele elulist ja inimlikku tuge pakkuda.

Vestlusringi kohtumised toimuvad üle nädala kuni detsembri lõpuni ja grupi suurus on turvalisust pakkuvalt väike. Valida saad kahe toimumisaja vahel: neljapäeviti kell 18.00-19.30 ja neljapäeviti kell 16.00-17.30. Sa ei pea üksi olema, oled soojalt ühinema oodatud: https://forms.gle/PKcv8rtfqgJ1kKx19

 

Sügisesel orienteerumisel saab avastada lugusid Toomemäe minevikust

 

2. oktoobrist kuni 5. novembrini on kõik Tartu Ülikooli töötajad, üliõpilased, vilistlased, nende pered ja kõik teised huvilised oodatud läbima orienteerumisrada, kus saab taastutvuda Toomemäe mitmekülgse looga.

 

Tõnu Viik peab 3. oktoobril Tartu tähetornis põneva loengu renessansiaja filosoofist Girolamo Cardanost

 

3. oktoobril saab kuulata tähetornis loengut kuulsast renessansiaja filosoofist ja matemaatikust, ühest tõenäosusteooria alusepanijast Girolamo Cardanost, kelle nimest on tuletatud näiteks tehnikas laialt kasutatav termin kardaan.

 

Tule keelenõustamisele!

 

Keelenõustamine on uus tugiteenus kõigile Tartu Ülikoolis õppivatele muu emakeelega üliõpilastele. Keelenõustaja juurde on oodatud kõik muu emakeelega üliõpilased, kes vajavad eesti keele alast abi ja nõu erialaste akadeemiliste tekstide kirjutamisel.

Rohkem infot leiad keelenõustamise kodulehelt või võta ühendust keelenõustaja Kulla Melloviga e-posti aadressil kulla.mellov@ut.ee.

Efektiivse altruismi lühikursus ootab osalejaid!

Efektiivne altruism on ülemaailmne liikumine inimestest, kes püüavad teha olemasolevate ressurssidega võimalikult palju head. Parim viis efektiivse altruismi kohta rohkem teada saada on targa heategija lühikursusel osalemine. Kursus kestab 7 nädalat, mille käigus toimuvad arutelurühmad valitud teemade kohta ning üks-ühele vestlused, mis aitavad sul saadud teadmisi enda elus ja karjääris rakendada. Kursuse maht on kolm tundi nädalas.

Loe lähemalt: https://www.efektiivnealtruism.org/

 

25. september – 29. september

Tartu Tudengipäevade sügisfestival tuleb taas linna!

25. septembrist kuni 1. oktoobrini on Tartu Tudengipäevade sügisfestival vallutanud Tartu. Festivali nädalal toimub üle 70 eripalgelise ürituse, kus saab sõpradega lõbutseda, nuputada, pidutseda ja paljudel muudel põnevatel üritustel kaasa lüüa. Oled sa esmakursuslane või juba doktorant - igaüks leiab Tudengipäevade ürituste seast oma!

Alusta festivali nädalat juba 25. septembril toimuva Pannkoogihommikuga, kus maitsva hommikusöögi kõrvale saad tutvuda festivali kavaga.

Kõigi üritustega saab tutvuda https://www.studentdays.ee/event/ või Tartu Tudengipäevade Facebooki lehel.

 

Eesti suurim videomängudele pühendatud festival kutsub MängudeÖÖle!

MängudeÖÖ on Eesti populaarseim videomängupidu, mis toob igal korral kokku sadu mänguhuvilisi, et uute ja ägedate mängudega tutvust teha. Kui antud ürituste seeria alguse sai, toimus mängupidu ühe kinosaali seinte vahel. Nüüd aga vallutatakse terve kino, et täita kõik saalid, koridorid ja isegi nurgatagused kõikvõimaliku ägedaga. Sel sügisel toimub järjekorras juba 25. üritus, mis tõotab tulla üpriski eriline!

Ootame sind MängudeÖÖle 30. septembril kell 21.00 Apollo Kino Ülemistes!

 

28. septembril on kõik üliõpilased oodatud Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsisaali kuulama doktorantide kolme minuti loengute konkurssi

Üritus toimub kahes osas, nii eesti- kui ka inglise keeles.

 

18. september – 22. september

Tartu Tudengipäevade sügisfestival tuleb taas linna!

25. septembrist kuni 1. oktoobrini on Tartu Tudengipäevade sügisfestival vallutanud Tartu. Festivali nädalal toimub üle 70 eripalgelise ürituse, kus saab sõpradega lõbutseda, nuputada, pidutseda ja paljudel muudel põnevatel üritustel kaasa lüüa. Oled sa esmakursuslane või juba doktorant - igaüks leiab Tudengipäevade ürituste seast oma!

Alusta festivali nädalat juba 25. septembril toimuva Pannkoogihommikuga, kus maitsva hommikusöögi kõrvale saad tutvuda festivali kavaga.

Kõigi üritustega saab tutvuda https://www.studentdays.ee/event/ või Tartu Tudengipäevade Facebooki lehel.

Tartu Tudengipäevade raames toimuv mälumäng „Täheturniir" ootab võistkonnaga registreeruma!

Kuni 28. septembrini saad -20% piletid Baltikumi suurimale jätkusuutlikkuse festivalile!

Kui sõnad "mõju" ja "jätkusuutlikkus" kõnetavad sind, siis on 5.-6. oktoobril toimuv Impact Day just sinu jaoks.

Üle 150 esineja, 70+ organisatsiooni ja üle 2000 inimese otsivad Impact Day'l vastuseid küsimusele "Jätkusuutlikkus - võimalik või võimatu?". See on sinu võimalus võtta 2 päeva ning avastada uusimaid jätkusuutlikkuse trende, suhelda juhtivate valdkonna ekspertidega ja luua uusi väärtuslikke kontakte.

Loe rohkem ja soeta 20% soodsamad piletid enne 28. septembrit: https://bit.ly/act-for-impact-day.

28. septembril on kõik üliõpilased oodatud Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsisaali kuulama doktorantide kolme minuti loengute konkurssi

Üritus toimub kahes osas, nii eesti- kui ka inglise keeles.

Ilmus sügisene Tartu Ülikooli kestlikkuse infokiri

Tutvu värske infokirjaga ja selle regulaarseks saamiseks sisesta tellimisvormi oma e-posti aadress.

19. septembril kl 18.15 toimub Tartu tähetornis Üllar Kivila loeng „Sügistaevas 2023"

Avasta endale sobiv tudengiorganisatsioon ja leia toetav kogukond!

Oled rebasena tudengipõlve alustanud aga ei ole leidnud veel päris oma inimesi? Või sooviksid midagi peale loenguid teha, aga kursakaaslased ei võta vedu? Ole mureta, sest Tartus on üle 50 tudengiorganisatsiooni, mis pakuvad ainulaadse võimaluse leida sõpru kogu eluks! Võta ette organisatsioonide nimekiri ja astu läbi mõne huvipakkuva seltsi infoõhtult.

Osalemine tasuta!

Enlighti veebiloeng tehisintellekti eetilistest aspektidest

20. septembril kl 15–16 toimub Enlighti loengusarja ingliskeelne veebiloeng „Artificial Intelligence: Ethical Aspects“.

Tehisintellekti kiire areng ja selle laienevad rakendusalad ei tekita mitte ainult uusi küsimusi, vaid ka üha enam ebakindlust. Loengus jagavad Enlighti ülikoolide eksperdid teadmisi tehisintellekti ja eetika värsketest uuringutest.

Tartu Ülikooli eetikakeskus kutsub osalema kursustel

Tartu Ülikooli eetikakeskus kutsub osalema kursustel, kus käsitletakse eetika põhimõtteid ning organisatsioonieetikat. Osalema on oodatud nii tudengid kui ka täiendusõppijad!

„Eetika alused“ on kursus, mis keskendub teema baasteadmistele ja üldistele põhiprobleemidele. Lisaks pakume kursust „Eetilised küsimused organisatsioonis“, mille fookus on organisatsioonieetikal. Hea töökeskkonna loomise kõrval tutvutakse ka andmete töötlemise ja isikuandmete kaitse põhimõtetega.

Rohkem informatsiooni ja registreerumise lingi leiab siit: https://eetikakeskus.ut.ee/et/sisu/eetiline-tundlikkus-aitab-hoida-oiget...

Tartu Ülikooli meenepoodi on jõudnud uus partii pusasid ja muud uut kaupa!

Tartu tähistab liikuvusnädalat bussidisko ja tasuta bussisõiduga

18. septembril lähevad linnapea ja Tartu kõrgkoolide rektorid ühisele rattasõidule. Ühissõidu eesmärk on tuua tähelepanu liikuvusteemadele, arutada ülikoolide ja linna koostöökohti säästva liikumiskeskkonna teemadel ning näidata eeskuju nii linlastele kui tudengitele.

Rahvusvahelisel autovabal päeval, 22. septembril kell 16 viib Transpordiamet läbi kergliiklejate ohutu sõidu koolituse AHHAA teaduskeskuse ees. Kell 17 toimub AHHAA teaduskeskuses avalik arutelu teemal "Quo vadis, rattalinn Tartu?" ning liikuvusnädala lõpetab kell 18 algav kergliikurite ühissõit teaduskeskuse eest, mida korraldab Tartu Rattaliiklejate Selts.

Loe lähemalt: https://tartu.ee/et/uudised/tartu-tahistab-liikuvusnadalat-bussidisko-ja...

11. september – 15. september

Spikker uuele tudengile

Ülikooliõpingutega alustamine on suur elumuutus ja kõike uut on nii palju, et silme eest võtab kirjuks. Siin on värsketele üliõpilastele väike spikker, mis aitab tudengieluga veidi hõlpsamini kohaneda ja asjatut segadust vähendada.

Heida pilk tudeng Heleni kevadsemestri kokkuvõttele

Vaata hetki Tudengipäevadest, lahtiste uste päevast, üldisest üliõpilase argipäevast ja kuidas möödus eksamiperiood: https://www.youtube.com/watch?v=lIgnR0OHT28

Osale tudengivarju projektis ja tutvusta tulevasele üliõpilasele oma eriala!

Ilmselt ei ole palju möödunud ajast, kui sul tuli vastu võtta oluline otsus, kuidas oma haridusteed jätkata. Selleks, et tulevased üliõpilased saaksid edasiõppimise osas teha teadliku valiku, pakume neile võimalust tulla Tartu Ülikooli tudengivarjuks.   

Sul on võimalus teha ühe tulevase üliõpilase elu lihtsamaks ja tutvustada talle oma eriala. Selleks läheb vaja üksnes pealehakkamist ja valmidust veeta üks päev koos tudengivarjuga. Ole eeskujuks ja teenäitajaks, sest sinul on ülikoolist juba hulgaliselt teadmisi ning väärtuslikke kogemusi.  

Õpilasele saad pakkuda järgmisi tegevusi:   

 • Kaasamine loengutesse, seminaridesse, praktikumidesse või laborisse;   

 • Ülikooli tähtsamate hoonete ja ühikate tutvustamine;  

 • Kaasamine enda sotsiaalsetesse/vaba aja tegevustesse;  

 • Oma soovituste jagamine ja kõikvõimalikele küsimustele vastamine;     

Varjutatavaks saad registreeruda ülikooli veebilehel.   

Kui sul tekib projektis osalemise kohta küsimusi või oled varjutatavaks registreerunud, kuid ei saa enam tudengivarjusid võtta, siis palun kirjuta tudengivari@ut.ee.

 

20. septembrini saab esitada kandidaate teenetemärgiga tunnustamiseks

Kõik ülikoolipere liikmed on oodatud üles seadma kandidaate, kes väärivad oma silmapaistvate tegude eest tunnustamist ülikooli teenetemärgiga. Tänavuste teenetemärkide ettepanekuid saab esitada veebivormi kaudu 20. septembrini.

Tunnustamise ettepanekuid on võimalik esitada aasta läbi, kuid teenetemärgid antakse üle kord aastas, vahetult enne rahvusülikooli aastapäeva. Tunnustamise ettepaneku esitamisel tuleb ülikooli kodulehel sisestada kandidaadi nimi ja kirjeldada lühidalt teenet, mille eest tuleks talle teenetemärk anda.

Tartu Ülikooli Turundusklubi alustab uut hooaega

 

12.09 kell 18.15 toimub Delta õppehoones ruumis 1018 TÜ Turundusklubi infoõhtu. Kohapeal saab lähemalt kuulda klubi tegemiste ning klubiga liitumise kohta.

 

19. septembril toimub Tudengisatelliidi infoõhtu

Kohtume 19. septembril Tartu Ülikooli Physicumis ruumis A106, et jagada infot Tudengisatelliidi organisatsiooni, meie uue satelliidiprojekti SUTS ning ESTCube-2 satelliidi arendamise ja missiooni edenemise kohta. Tutvumisõhtul on võimalik meie meeskonnaliikmetega vestelda ja meiega liitudes satelliidiprojektidele kaasa aidata. Oled oodatud ka lihtsalt niisama tulema ja veetma toreda õhtu tudengisatelliidi seltskonnaga.

Ürituse info leiad SIIT.

Tartu Ülikooli üliõpilased saavad aasta lõpuni Upgreatist laia valiku Apple seadmeid soodushinnaga!

Upgreat on sarnaselt iDeali ja Valge Klaariga osa MM Grupist aga erinevalt iDealist ja Valgest Klaarist tegeleb Upgreat järelturu Apple seadmetega. Tartu Ülikoolil tudengitele on genereeritud spetsiaalsed sooduskoodid, mida saavad kasutada kõik üliõpilased.

Sooduskupong

Tutvu tootevalikuga siin või küsi otse paremat pakkumist: Margus Veimann +372 53226455

Tallinna linna noortevolikogul kutsub tudengeid Tallinna Linnavolikogu simulatsioonile

 

Simulatsioon toimub 30.09-2.10 Nordic Hotel Foorumis ja Tallinna linnavolikogus. See on suurepärane võimalus vaadata, kuidas päriselt käib töö linnavolikogus. Kõik osalejaid saavad tunda end poliitikuna ning teha tähtsaid otsusi. Simulatsiooni mängus saavad osa võtta kõik noored vanuses 14 - 21. Kolmepäevane programm on väga intensiivne. Noored peavad ise looma määruste eelnõusid, korraldama läbirääkimisi ja palju muud huvitavat tööd.

 

Loe lähemalt ja registreeru: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScajSaI2cT61P1jJgJC1yVvfhncWOHy...

 

Kestikliku arengu eesmärkidega seotud õppeained

 

Tartu Ülikool pakub valikut kestliku arengu eesmärkidega seotud õppeaineid ja praktikavõimalusi, mis aitavad üliõpilastel kujundada tulevikuoskusi keerukate probleemide lahendamiseks. Vaata valikut kestlikkusega seotud õppeainetest SIIT.

 

Ülikoolipere on oodatud osalema septembrikuu liikumiskampaanias „Pane kondimootor tööle!“

 

Eesti Akadeemiline Spordiliit ja Eesti Firmaspordi Liit kutsuvad Eesti kõrgkoole osalema kampaanias „Pane kondimootor tööle!“, et edendada liikumisharrastust. Sel aastal on eesmärk koguda iga päev vähemalt 7000 sammu.

Üleskutse toimub YuMuuvi platvormil. Osalemiseks tuleb 

 1. teha endale YuMuuvi keskkonda kasutaja; 
 2. laadida alla YuMuuvi rakendus;  
 3. kasutada registreerumiseks liitumiskoodi LIIKUMISAASTA (suurte tähtedega). 

Kui soovid osaleda kampaanias Tartu Ülikooli rühmas, vali kasutajakontot luues grupi valimise rippmenüüst Tartu Ülikool. 

Loe lähemalt SIIT.

 

16. septembril toimub Toomel linnaruumifestival "Toome müks"

 

Tänavu toimuvad eriilmelised ekskursioonid ning Tartu ROHEringi aruteluring "Toomemägi (m)elurikkaks". Festivali lõpetavad püstijalakoomikute etteasted Ula baaris.
Lisateave: https://muuseum.ut.ee/et/toome-muks-2023
FB: https://fb.me/e/uYxUUhOS

 

4. september – 8. september

 

Kestikliku arengu eesmärkidega seotud õppeained

 

Tartu Ülikool pakub valikut kestliku arengu eesmärkidega seotud õppeaineid ja praktikavõimalusi, mis aitavad üliõpilastel kujundada tulevikuoskusi keerukate probleemide lahendamiseks. Vaata valikut kestlikkusega seotud õppeainetest SIIT.

 

Ülikoolipere on oodatud osalema septembrikuu liikumiskampaanias „Pane kondimootor tööle!“

 

Eesti Akadeemiline Spordiliit ja Eesti Firmaspordi Liit kutsuvad Eesti kõrgkoole osalema kampaanias „Pane kondimootor tööle!“, et edendada liikumisharrastust. Sel aastal on eesmärk koguda iga päev vähemalt 7000 sammu.

Üleskutse toimub YuMuuvi platvormil. Osalemiseks tuleb 

 1. teha endale YuMuuvi keskkonda kasutaja; 
 2. laadida alla YuMuuvi rakendus;  
 3. kasutada registreerumiseks liitumiskoodi LIIKUMISAASTA (suurte tähtedega). 

Kui soovid osaleda kampaanias Tartu Ülikooli rühmas, vali kasutajakontot luues grupi valimise rippmenüüst Tartu Ülikool. 

Loe lähemalt SIIT.

 

Abiks uuele õppijale

Tutvu kasuliku videoga, kust leiad juhiseid oma õpingutesse paremini sisse elamiseks: https://www.youtube.com/watch?v=jRXxVtR_1os

Video leiad ka ÕIS-i sisse logides oma töölaulat.

Tekstiroboti kasutamine õppe- ja teadustöös

Uus õppeaasta saab olema järjekordselt eriline. Mis viisil täpselt veel ei tea, aga kindlasti muudavad nii õppimist kui õpetamist tekstirobotid.

Ülikool julgustab kasutama tekstiroboteid õppetöös, et toetada õppimist ja õpetamist. Õppejõud võivad tekstirobotite kasutamist kavandada õppetöö osana, et arendada tuleviku tööelus vajaminevaid oskusi. Kui tekstiroboti kasutamine on aine läbimiseks kohustuslik, tuleb üliõpilasel kasutada turvatud keskkonda, kuhu saab sisse logida ülikooli kasutajakontoga. Õppejõud ei saa kohustada üliõpilast looma eraldi kontot või kasutama Google’i või Facebooki kontot. Praegu ei saa ülikool kõigile ülikoolipere liikmetele turvatud võimalust pakkuda, kuid õppejõududel on võimalik taotleda tekstiroboti kasutamise litsentse konkreetse ainekursuse jaoks. Vabade litsentside olemasolul jagab infotehnoloogia osakond neid üliõpilastele. Töötame selle nimel, et turvatud keskkonnas tekstirobotite kasutamine oleks peagi võimalik kõigil ülikoolipere liikmetel.

Tekstiroboti kasutamisel on tähtis eesmärgipärasus, eetilisus, läbipaistvus ja kriitiline lähenemine. Teise inimese isikuandmete tekstirobotisse sisestamine ja tema kohta otsingu tegemine on isikuandmete töötlemine, mistõttu tuleb seda õppetöös vältida. Isikuandmete kaitse üldmääruse kohaselt saab seda mõista kui inimese kohta profiilianalüüsi koostamist, milleks on aga tarvis inimese selgesõnalist nõusolekut.

Samuti ei ole tekstirobot teksti (kaas)autor, vaid vahend, mida kasutada teksti koostamisel. Akadeemilise petturluse alla kuulub ka teksti või muu tehisintellekti rakenduse kasutamine ilma sellele viitamata või mahus, mis pole õppejõuga kokku lepitud.  

Täpsemaid soovitusi tekstirobotite kasutamiseks õppetöös saate lugeda ülikooli suunistest ja e-õppija käsiraamatust

 

Lisateave:
Aune Valk
õppeprorektor
737 6201, 526 7930 (6201)
aune.valk@ut.ee

TÜ raamatukogu kutsub üliõpilasi osalema e-kursusel "Infopädevuse alused" (OIAO.06.050, 3 EAP)

Kursusele on oodatud kõikide erialade üliõpilased, kes soovivad omandada teadmisi ja saada oskusi süstemaatiliseks infootsinguks, viidete haldamiseks ja info hindamiseks. Kursus sobib ka algajale infootsijale, eelteadmised infootsingust ei ole vajalikud.

Kursus toimub täielikult Moodle’i e-õppe keskkonnas.

Lisainfo: Vilve Seiler vilve.seiler@ut.ee

16. septembril toimub Toomel linnaruumifestival "Toome müks"

 

Tänavu toimuvad eriilmelised ekskursioonid ning Tartu ROHEringi aruteluring "Toomemägi (m)elurikkaks". Festivali lõpetavad püstijalakoomikute etteasted Ula baaris.
Lisateave: https://muuseum.ut.ee/et/toome-muks-2023
FB: https://fb.me/e/uYxUUhOS

 

Vanavanemate päeval toimub Tartu Ülikooli muuseumis vestlusring

 

10. septembril kl 14 on tudengid oodatud ühes vanavanematega Tartu Ülikooli muuseumi vestlusringi Marika Mikelsaare ning Ingi Mihkelsooga.

Lisateave: https://muuseum.ut.ee/et/sisu/vanavanemate-paeva-vestlusring-marika-mike...
FB: https://fb.me/e/370vPXZRF

Kas sinu õppejõud ka maalib? Tartu Tudengipäevade raames toimub 26. septembril kell 17.30 ringkäik näitusel "Loovus²"

Tartu Ülikooli teadlased ja kunstiharrastus". Ringkäigu viivad läbi kuraator Ingrid Sahk ja kunstiharrastajad Tõnu Esko ning Tiina Kraav.

Lisateave: https://muuseum.ut.ee/et/sisu/loovus2-tartu-ulikooli-teadlased-ja-kunsti...

FB: https://fb.me/e/4KnPkE17r

Leia endale sobiv tudengiorganisatsioon 6. septembril OLE ROHKEM. Tudengimessil!

6. septembril 12.00-18.00 toimub Tartu Raekoja platsis traditsiooniline OLE ROHKEM. Tudengimess, kuhu on tulemas üle 40 organisatsiooni. See on parim võimalus saada infot paljude erinevate tudengiorganisatsioonide kohta nende liikmetega näost näkku rääkides. Kui valid endale meelepärase välja ja sellega liitud, saad hindamatu kogemuse ülikooliajast, mis ainult akadeemilise tegevusega tegeledes saamata jääks. Uuri lisa https://www.facebook.com/events/6355562817876012


ISIC jagab 8 nippi, kuidas kooliaasta mõnusalt käima lükata!

ISICul on sulle varuks mõned väärtuslikud nipid, kuidas mitte ainult kooliaastat üle elada, vaid seda ka tõeliselt nautida. Sellega aitavad meid ISICu soodustuse pakkujad iDeal, SAMSUNG, Velomarket, DFDS, Booking.com, Omniva ja paljud muud.

Üks vahva uudis on veel! – ISIC pakub sulle võimalust lõbusalt aega veeta mängides Flappy ISIC mängu. Lisaks võimalusele end proovile panna ja võita magusaid auhindu, on see suurepärane võimalus leida uusi sõpru ning peletada eemale koolistress.

Loe lähemalt

ISIC on sinu usaldusväärne kaaslane kogu aasta vältel. Meil on sulle kogu aeg pakkuda uut põnevat infot ja soodustusi. Selleks, et nendega alati kursis olla, jälgi meid instagramis @isicestonia

 

28. august – 1. september


18. septembril algab tehisintellekti ohutuse teemaline kursus
 

Kursuse eesmärk on aidata paremini mõista tehisintellekti valdkonna probleeme ning karjäärivõimalusi.

 

Lisainfo ja registreerimine: https://airtable.com/appbzVR10J37CPJIH/shrbQU9pbExqKpcFG


ISIC jagab 8 nippi, kuidas kooliaasta mõnusalt käima lükata!

 

ISICul on sulle varuks mõned väärtuslikud nipid, kuidas mitte ainult kooliaastat üle elada, vaid seda ka tõeliselt nautida. Sellega aitavad meid ISICu soodustuse pakkujad iDeal, SAMSUNG, Velomarket, DFDS, Booking.com, Omniva ja paljud muud.

Üks vahva uudis on veel! – ISIC pakub sulle võimalust lõbusalt aega veeta mängides Flappy ISIC mängu. Lisaks võimalusele end proovile panna ja võita magusaid auhindu, on see suurepärane võimalus leida uusi sõpru ning peletada eemale koolistress.

Loe lähemalt

ISIC on sinu usaldusväärne kaaslane kogu aasta vältel. Meil on sulle kogu aeg pakkuda uut põnevat infot ja soodustusi. Selleks, et nendega alati kursis olla, jälgi meid instagramis @isicestonia

 

Kasuta Rahva Raamatus tudengitele mõeldud soodustusi!

Rahva Raamatus on iga teisipäev Tudengi teisipäev, kus ISIC/ ITIC soodustust (12%) saavad nii tudengid kui õppejõud.

31. augustil toimub Kumu sisehoovis keskkonnateemaline mälumäng, mis on osa näituse „Kunst antropotseeni ajastul“ publikuprogrammist

Mälumängu küsimused haaravad eri valdkondi, sh keskkonda, majandust ja poliitikat. Kuidas on muutunud meie elukorraldus ajal, mil inimtekkelised kliimamuutused üha süvenevad? Kui hästi paned tähele enda ümber toimuvat? Küsimused on erinevatest valdkondadest ja eri raskusega ning mälumäng on avatud kõigile huvilistele. Pane kokku kuni viieliikmeline meeskond ja registreeri end brigita.reinert@ekm.ee. Üritus on kõigile huvilistele tasuta.

Mälumängu auhinnad pärinevad Kumu poest!

Lisainfo ürituse kohta SIIT.

Osale üleülikoolilisel vabaainel "Digitaalse toote disain (6 EAP) SVPH.00.075"

 

 

21. august – 27. august

Rektor Toomas Asser annab ametivande

Rektor Toomas Asseri inauguratsioon toimub 25. augustil kell 16.00 Tartu Ülikooli nõukogu ja senati avatud istungil ülikooli aulas. Istungit juhatab TÜ nõukogu esimees Ruth Oltjer. Üritus on kutsetega.
Inauguratsiooni otseülekannet saab jälgida UTTV-s.

Kasuta Rahva Raamatus tudengitele mõeldud soodustusi!

Rahva Raamatus on iga teisipäev Tudengi teisipäev, kus ISIC/ ITIC soodustust (12%) saavad nii tudengid kui õppejõud.

31. augustil toimub Kumu sisehoovis keskkonnateemaline mälumäng, mis on osa näituse „Kunst antropotseeni ajastul“ publikuprogrammist

Mälumängu küsimused haaravad eri valdkondi, sh keskkonda, majandust ja poliitikat. Kuidas on muutunud meie elukorraldus ajal, mil inimtekkelised kliimamuutused üha süvenevad? Kui hästi paned tähele enda ümber toimuvat? Küsimused on erinevatest valdkondadest ja eri raskusega ning mälumäng on avatud kõigile huvilistele. Pane kokku kuni viieliikmeline meeskond ja registreeri end brigita.reinert@ekm.ee. Üritus on kõigile huvilistele tasuta.

Mälumängu auhinnad pärinevad Kumu poest!

Lisainfo ürituse kohta SIIT.

Osale üleülikoolilisel vabaainel "Digitaalse toote disain (6 EAP) SVPH.00.075"