Kasulik info

Iganädalane info üliõpilastelt üliõpilastele, viited toimuvatele sündmustele, põnevatele ettevõtmistele, mitmesugustele võimalustele.

6. detsember – 10. detsember

Tartu Ülikooli muuseumipood pakub sel jõuluperioodil laia valikut allahinnatud tooteid, mille seast leiab sobiva paki jõulukuuse alla igaühele! Kampaania kestab kuni aasta lõpuni.

29. november – 3. detsember

E-kursus „Data Carpentry for ENLIGHT Social Sciences

6. detsembril kell 10 on sotsiaalteaduste üliõpilased oodatud andmetöötluse e-kursusele Data Carpentry for ENLIGHT Social Sciences.
Registreerumistähtaeg on 2. detsember kell 12 (CET).

 

Tartu Ülikoolis toimub Enlighti võrdsuse ja kestlikkuse seminar doktorantidele

14.–18. veebruarini korraldab Tartu Ülikool Enlighti projekti raames erialadevahelise grandikirjutamisseminari võrdsuse ja kestlikkuse teemal. Ürituse eesmärk on anda Enlighti võrgustiku ülikoolide teadlastele võimalus valdkonnaüleseks koostööks.
Töötubade nimekiri ja esialgsed teemad on avaldatud seminari kodulehel.
Registreerimine kestab 15. detsembrini.

 

Esmakursuslaste blogisissekandes kirjutatakse tööotsingutest ja kasvavatest hammastest

Esmaskursuslane Liisa Nurme tutvustab uues blogisissekandes, mis töid õppimise kõrvalt teeb ja annab näpunäited neile tudengitele, kel tööotsingud pooleli. Lisaks on ta leidnud ka muheda seose tarkuse ja tarkusehammaste vahel.

 

Haaga-Helia University of Applied Sciences online event, “Be the Solution, Not the Pollution”

The event aims are to provide insight to both business students and industry professionals on how they can operate sustainable businesses through the development of new eco-friendly technologies.
When: Tuesday 30th November 2021, 12.00-13.45
Where:
Online event through Zoom (Meeting ID: 672 2356 9230)

22. november – 26. november

Õpi kevadsemestril Eesti merendusajalugu!

Eesti Meremuuseumi teadurite poolt Tartu Ülikoolis loetav valikaine Ülevaade Eesti merenduse ajaloost ning selle allikatest (3EAP)´koosneb kolmest moodulist: 1. Purjelaevade ajastu, 2. Aurulaevade ajastu ja 3. Meresõjandus. Vali endale meelepärane moodul (1 EAP) või kuula läbi terve ainepgrogramm 3 EAP ulatuses. Loengutes ja seminarides käsitletakse tähtsamaid sündmusi ühes peamiste arengutega Eesti merendusajaloos ajavahemikul 17.-20. sajand ning tutvustatakse olulisemaid allikmaterjale.
Valikaine on üleülikooliline, seega saavad seda õppida kõik huvilised, soovitame valikainet lisaks ajaloolastele ka kõikidele teistele erialadele, kellel võib edasises elus ette tulla olukordi, kus nad satuvad töötama merendusega seotud ettevõttes või kokku puutuma merendusvaldkonnaga.
Loe aine kohta lähemalt: meremuuseum.ee/ulevaade-eesti-merenduse-ajaloost-ning-selle-allikatest

 

Üleskutse: Just Sinust võib saada järgmine Christopher Nolan

Tenet? Inception? Memento? Ka Christopher Nolan pidi kuskilt alustama. Kui näed oma tulevikku filminduses, siis otsi välja oma lühifilm ja pane see Rakvere Gümnaasiumi Filmifestivali poole teele.
Rakvere Gümnaasiumi Filmifestival on Eesti suurim noortelt noortele korraldatav üleriigiline amatöörlühifilmifestival. Festival on suurepärane motivaator filmindusega tegelemiseks, väärt väljund oma loomingu tutvustamiseks ning hea võimalus pälvida tagasisidet Eesti filmimaastikul tunnustatud tegijatelt. Filmide esitamise tähtaeg on 1. detsember. Lisainfot leiab filmifestival.eu ning palju huvitavat ka sotsiaalmeediast: facebook.com/filmifestival ja instagram.com/rgfilmifestival.

15. november – 19. november

Tartu Ülikool korraldab kestliku arengu seminari „KAE ülikooli!“

17. novembril kell 12–16 toimub kestliku arengu seminar „KAE ülikooli!“, kus on oodatud kaasa mõtlema kõik ülikoolipere liikmed. Palume registreeruda hiljemalt 15. novembril siin. Zoomi link saadetakse osalejatele päev enne seminari.
Esimesel seminaril kasutatakse avatud ruumi meetodit. See tähendab, et iga osaleja saab püstitada ülikooli kestlikku arengut puudutava aruteluküsimuse ja kui kõik küsimused on püstitatud, valib igaüks omale südamelähedase aruteluringi. Osaleda tasub kindlasti ka juhul, kui ise küsimust püstitada ei soovi, sest iga osaleja teadmistest ja kogemustest võib kasu olla kellegi teise küsimusele lahenduse pakkumisel. Mis edasi saab, sõltub meist kõigist.

 

Ülikooli mäluasutused tähistavad 18. novembril akadeemilise pärandi päeva

Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed tähistab 18. novembril akadeemilise pärandi päeva. Selle puhul toimub ekskursioon geoloogilistesse kogudesse ja mõlemasse külastuskeskusesse on sissepääs tasuta.

 

16. novembril kell 13 toimub veebiseminar „Infokorratus infoühiskonnas – kuidas end küberkaitsta?“

Veebiseminari korraldavad Euroopa Parlamendi Büroo Eestis ja Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituut. Üritust saab jälgida Facebooki ürituse lehelt otseülekandena.

 

18. ja 19. novembril on kõik huvilised oodatud kuulama Tartu Ülikooli tudengikonverentsi „HUMA Sügiskool“

Üritus toimub Microsoft Teamsis ja algab 18. novembril avakõnedega kell 10.00. Esimesed ettekanded alustavad mõlemal päeval kell 10.30 Tartu Ülikooli raamatukogus.
Üritusel esinevad magistritudengid oma uurimisteemadega erinevatest humanitaarvaldkondadest (ajalugu, etnoloogia, folkloristika ja rakendusantropoloogia, Euroopa keeled ja kultuurid, filosoofia, folkloristika ja pärandrakendused, kirjandus- ja teatriteadus, religiooniuuringud ja teoloogia, semiootika ning semiootika ja kultuuriteooria).
Tulge kuulake, millised on valdkonna arengusuunad ja mis pakub huvi tänapäeva humanitaartudengile.
Lisaks! 18. novembril kell 17.30 toimub vestlusõhtu Tartu Ülikooli vilistlaste Ilmar Raagi ja David Vsevioviga, kes arutlevad humanitaarteaduste oleviku ja tuleviku üle.

 

Avalik loeng „Breaking down the classroom walls: engaging student teams across time and space

18. ja 19. novembril toimub Gentis Enlighti võrgustiku õpetamisteemaline konverents „Learning from and with each other – peer learning across all levels of the university“. Konverentsi avakõnet, peaettekannet ning aasta õppeaine auhinnatseremooniat saab jälgida veebis. Vaata konverentsi Enlighti Youtube’i kanalil.

 

19.–21. novembrini toimuvad toiduinnovatsiooni disainmõtlemise töötoad

Ürituse raames arendavad erinevatest valdkondadest osalejatest meeskonnad koostöös tarbijate ning mentoritega disainmõtlemise metoodikat kasutades innovaatilisi ideid, millest valmib ka prototüüp.
Oodatud on infotehnoloogia, materjalitehnoloogia, toiduteaduse, keskkonna, ettevõtluse, keemia, sotsioloogia, tootearenduse tootedisaini teadlased, ettevõtjad, lõpetanud ja tudengid kellel on huvi keskkonna- ning tarbijasõbralikku toidu, toitumise, ringmajanduse, tarbija teadlikkuse jt teemade arendamise ning meeskonnatöö vastu erineva valdkonna inimestega tööstusest, ülikoolist ja startupidest.
Parimale meeskonnale auhind 2000 eurot!
Tutvu väljakutsete ja üritusega
siin. Registreerimise tähtaeg 15. november.

 

Monograafias vaagitakse, mida tähendab olla laps andmestunud ühiskonnas

Tartu Ülikooli meediauuringute professor Andra Siibaku ja Giovanna Mascheroni (Università Cattolica) kaasautorluses ilmus raamat „Datafied Childhoods. Data practices and imaginaries in children's lives“, milles vaagitakse, kuidas mõjutab digi-ja andmeühiskonnas üles kasvamine laste kujunemist. Loe lähemalt veebist.

 

Välismaal õppimise blogist saab teada koolielu eripärast Ameerika Ühendriikides

Arstiteaduste 6. kursuse tudeng Ragne Mõisama jagab oma värskes blogiartiklis muljeid ja seiklusi Bostonist ning killukesi koolielu eripärast Ameerika Ühendriikides.

 

Invitation for students to attend Garage48 Future of Wood 2021 makeathon

Use the opportunity to test and expand your skills, meet other talented people and experts in the field. The hackathon is happening as an on-site event in Väimela, Võrumaa on Nov 26-28th. Garage48 hackathon is a 48-hour event, where teams are formed around ideas and with teamwork and mentoring the first prototype of a product or service is built. Prize pool 18000€ and growing.
Get better acquainted with the challenges at the INTRO WEBINAR, happening on Nov 15th, 7-8.30PM (GMT+2) online. Register HERE
Accommodation, warm meals, prototyping materials and mentor support are all provided!
More info & registration for the main event
In case of any questions, please write to us at wood@garage48.org

8. november – 12. november

Tudengid on oodatud ülikooli kestliku arengu visiooniseminarile

Tartu Ülikooli kestliku arengu visiooniseminar „KAE ülikooli!“ toimub 17. novembril kell 12–16 Zoomis. Kaasa mõtlema on oodatud kõik ülikooli liikmed. Registreerumine ja info on ülikooli veebilehel. Zoomi link saadetakse registreerunutele päev enne seminari.
Ülikool on oma arengukavas „A2025“ määratlenud end kestlikule arengule keskenduva, võrdseid võimalusi pakkuva ja häid tavasid järgiva uuendusmeelse organisatsioonina. Arengukava on kooskõlas ÜRO deklaratsiooniga
„Muudame maailma: kestliku arengu tegevuskava aastaks 2030“, mis sisaldab ülemaailmseid kestliku arengu eesmärke (edaspidi: KAE) ning suunised nende elluviimiseks. Need eesmärgid on universaalsed ja lepitud kokku selleks, et toetada praeguse põlvkonna vajaduste rahuldamist viisil, mis ei sea ohtu tulevaste põlvkondade vajadusi.
Ülikoolidel on soovitud muutuste esile kutsumiseks kolm peamist viisi. Üleilmse ulatusega probleemide lahendamiseks viivad ülikoolid läbi teadusuuringuid ning aitavad kaasa õppijate selliste oskuste, väärtushinnangute ja hoiakute kujundamisele, mis toetavad nende vastutustundlikku käitumist nii tootjate kui tarbijatena. Samuti on ülikoolid oma organisatsiooni jätkusuutliku arendamisega ühiskonnas eestvedajad ja eeskuju andjad.
KAE lõimimine Tartu Ülikooli tegevustesse vajab laiapõhjalisi arutelusid ja kokkuleppeid. Esimesel seminaril „KAE ülikooli!“ kasutatakse avatud ruumi meetodit. See tähendab, et iga osaleja saab püstitada ülikooli kestlikku arengut puudutava aruteluküsimuse ja kui kõik küsimused on püstitatud, valib igaüks omale südamelähedase aruteluringi. Osaleda tasub kindlasti ka juhul, kui ise küsimust püstitada ei soovi, sest iga osaleja teadmistest ja kogemustest võib kasu olla kellegi teise küsimusele lahenduse pakkumisel. Mis edasi saab, sõltub meist kõigist.
Seminari juhib TÜ külalislektor ja rühmatööde ruumihoidja Toomas Trapido. Teadlase vaatest kestlikule arengule räägivad TÜ keskkonnakaitse lektor, Helsingi Ülikooli järeldoktor Age Poom ning TÜ tehnoloogiauuringute kaasprofessor, Sussexi Ülikooli teadur Laur Kanger. Arendusprorektor Erik Puura räägib ülikooli põhitegevuste ja organisatsiooni kujundamisest kestlikku arengut toetavaks.

 

Enlight võrgustiku veebiloeng „Forests in Times of Climate Change

10. novembril kell 17–18 toimub kõigile Enlighti ülikoolidele mõeldud avalik veebiloeng Forests in Times of Climate Change. Registreerumine 10. novembrini.

 

Enlight võrgustiku veebiseminar „Food Supply Chain Management

15. novembril ja 20. detsembril toimuvad kõigile Enlighti partnerülikoolide bakalaureusetudengitele mõeldud veebiseminarid toidu tarneahela juhtimise teemal. Registreerumine 15. novembrini.

 

Esmakursuslase blogist saab lugeda mõtteid tudengi argipäevast

Esmakursuslase Liisa Nurme värskest blogipostitusest saad lugeda tema mõtteid tudengi argipäevast ning ka sellest, kuidas oma argielu üliõpilasena veidi vürtsitada ka siis kui õpingutes on keerukam periood. Loe lähemalt esmakursuslase blogist.
Lisaks tutvustab ülikooli juutuuber Elise Jalonen oma tudengielu ja jagab kogemusi õpingutest. Tema esimest videot saab näha SIIT.

 

Challenge Labs Creative Workshops dedicated to food sector on 19–21 November 2021

Challenge Labs are designed to tackle the big problems facing the food sector by bringing together diverse groups of people and using innovations tools and methodologies. We hope that Challenge Labs will spark co-founder relationships, lead to the creation of new businesses and build links between industry, academia and startups. The primary aim of Challenge Lab is to find innovative solutions to big, tangible problems faced by the food sector.
Please find more information and challenges HERE and from Facebook.

1. november – 5. november

Selgunud on Tartu Ülikooli teenetemärkide kavalerid

29. oktoobril võttis Tartu Ülikooli senat vastu otsuse autasustada ülikoolisisese kõrgeima tunnustuse, Tartu Ülikooli suure medaliga füüsikalise keemia professorit akadeemik Enn Lusti. Selgunud on ka Tartu Ülikooli Tänutähe, medali, aumärgi ja teenetemärgi „100 semestrit Tartu Ülikoolis“ saajad.

 

Välismaal õppimise blogis kirjutatakse jätkuvatest seiklustest Ameerika Ühendriikides

Arstiteaduse tudeng Ragne Mõisama võtab oma blogipostituses lugeja kaasa uutele seiklustele. Seekord on märksõnadeks Miami ööelu ja surfamine Costa Rical.

25. oktoober – 29. oktoober

Tudeng treenib soodsamalt! Student Comfort liikmelisus Tartu Impuls Spordiklubis.

Nii spordis kui õppimises-järjepidevus viib sihile. Pakume üliõpilastele suurepärast allahindlust – 30% Comfort paketilt.
Vali Impuls, sest meil on:
* Lai rühmatreeningute valik
* Bassein, saun ja tasuta parkimine
* Professionaalsed ja abivalmis treenerid
* Avar jõusaal ja kvaliteetsed treeningseadmed
Rohkem infot leiad siit: https://go.impuls.ee/UT

 

Esmakursuslase blogist saab lugeda teekonnast ülikooli ja rebaseks löömisest

Folkloristika esmakursuslane Liisa Nurme kirjeldab järgnevas blogiartiklis oma erilist teekonda ülikooli. Juttu tuleb ka kultuuriteaduste instituudi meeleolukast rebaste retsimisest ja isegi põdraverest. Kuidas see kõik omavahel kokku haakub? Uuri järele esmakursuslase blogist.

 

Talent’s_ON e.DO_Cube Hackathon

The Hackthon will take place on 25th and 26th November 2021 ONLINE and students must register here, by 12th November: https://apply.eitmanufacturing.eu/courses/course/26
There are 100 places available for a total of 20 teams (3–5 students each). There is no previous programming requirement.
The Hackathon is open to BACHELOR students in order to promote the programme and engage new students for the next EITM Master application window, which will be open between 1st November 2021 and 1st March 2022

18. oktoober – 22. oktoober

Skytte instituudi raskekahurvägi analüüsib KOV valimiste tulemusi

20. oktoobril kell 12.15–14.00 toimub Skytte instituudi ja Riigiteaduste Seltsi koostöös Lossi 36–214 või Zoomis (pääsukood: 483789) KOV valimiste analüüsiseminar „Eesti KOV valimised 2021 – kes ees, see sees?“.
Arutelu KOV valimiste tulemustest, nende tähendusest ja mõjust Eesti poliitilisele seisule üldisemalt veab Skytte instituudi raskekahurvägi koosseisus Alar Kilp, Martin Mölder ja Rein Toomla. Seminari modereerib Paula Kägu Riigiteaduste Seltsist.

 

Virtuaalne talvekool „Equity and Equality in Education and Medicine

Tartu Ülikool korraldab 15.–19. novembril Enlighti koostöövõrgustiku tasuta virtuaalse talvekooli „Equity and Equality in Education and Medicine“, millel keskendutakse võrdsusele ja võrdõiguslikkusele hariduses ning meditsiinis. Talvekooliga on oodatud liituma kõikide erialade magistri- ja doktoriõppe tudengid. Talvekooli saab registreeruda 31. oktoobrini.

 

Osale 21. oktoobril Delta digikoristuspäeval ja vabasta oma seadmed ülearusest digiprügist!

21. oktoobril toimub Delta digikoristuspäev, juhtimaks tähelepanu üha kasvavale probleemile meie igapäevaelus – digiprügi.
Ülearused e-kirjad, failid, rakendused ja pildid tarbivad serveriruumi, mõjuvad halvasti keskkonnale ja tekitavad korralageduse isiklikes failides. Osale koristuspäeval ja tee heategu endale ning keskkonnale. Rohkem infot Facebookist.

 

Tudeng treenib targalt! Pakume spordiklubi liikmelisust terveks õppeaastaks!

STUDENT PREMIUM pakett LEMON spordiklubis on kehtiv terve õppeaasta (üheksa kuud) hinnaga vaid 15,99 €/kuu! Nii head pakkumist ei saa maha magada!
Kõigi üheksa kuu jooksul ootavad Sind järgmised PREMIUM paketi eelised:
* Piiramatu klubi külastus
* Rühmatreeningud
* Kogu Baltikumi kõikide Lemon Gymide külastamise võimalus
* Vitamiinijoogi automaadi Yanga kasutamine
* Tasuta parkimine
Kas teadsid, et sportimine aitab puhata vaimu ja vähendada stressitaset? Seega õppimisest puhka treenides!
Lemon spordiklubid asuvad Tallinnas ja Tartus.
Rohkem infot leiad siit: https://go.lemongym.ee/UT
Kiirusta, kuna pakkumise aeg on piiratud!

11. oktoober – 15. oktoober

Bordeaux' Ülikool kutsub tudengeid osalema virtuaalsetel kultuuridevahelistel kohtumistel

Bordeaux' Ülikool korraldab sel aastal juba teist korda ENLIVE'i nime kandvaid kommunikatsioonioskusi edendavaid kultuuridevahelisi virtuaalkohtumisi, kuhu on oodatud osalema nii bakalaureuse- ja magistritudengid kui ka doktorandid kõigist Enlighti võrgustikku kuuluvatest ülikoolidest.

 

Kutsume osa võtma heategevusliku jooksusarja SmileRun 4.etapist: Jooksueksperdi südalinna jooksust!

Veel on võimalik osaelda heategevusliku jooksusarja viimasel etapil. Heategevuslik sündmus  toimub 14. oktoobril stardiga kell 18.00 Tartu Raekoja platsis või virtuaalselt vabalt valitud rajal ning paigas. Tartu kesklinnas kulgev 5-kilomeetrine rada pakub osalejale ilusaid südalinna vaateid ning mõnusat sügist emotsiooni! Üritusele on oodatud nii jooksjad kui ka kõndijad.
Rohkem infot ning registreerimine 
heategevusjooks.ee
Sarja tublimatele on Jooksuekspert välja pannud ka uhked auhinnad.
Kõikidest osalustasudest moodustatakse annetus, mis koostöös Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondiga annetatakse laste ning noorte psühholoogiliseks abiks Pepleri ravikodus.

 

Tudengina on Sul võimalus tellida Äripäeva vaid 10 euro eest kuus

Vaid üliõpilasena on Sul võimalus tellida Äripäeva nii soodsa hinnaga. Kasuta võimalust! Äripäev on tulevase juhi tööriist juba täna: saad tervikpildi majanduses toimuvast, saad osa peamistest majanduselu diskussioonidest, oled kursis oluliste turumuutuste ja –arengutega, oled kursis seadusandluses toimuvaga, saad osa innustavatest edulugudest ja võimalustest. Tellimuse vormistamiseks külasta veebilehte.

 

Tartu Ülikool tähistab Eesti ja Jaapani suhete 100. aastapäeva teemakohase loengu, kontserdi ja konverentsiga

2021. aastal tähistavad Eesti ja Jaapan 100 aasta möödumist ametlike suhete ja vastastikuse sõpruse algusest. Tartu Ülikoolis toimuvad 13.–15. oktoobrini selle auks Jaapani suursaadiku loeng, Jaapani muusika kontsert ning konverents „Majandus ja kultuur Euroopa Liidu ning Jaapani vahel“. Kõik sündmused on tasuta ja täpsemat infot leiab kodulehelt.

 

Üliõpilaste blogist leiab esimesed muljed ülikoolielust Tartus ja välismaal õppimisest

Esmakursuslaste blogist leiab üliõpilase Liisa Nurme esimese sissekande ülikoolielust Tartus. Samuti saab tutvuda Ragne Mõisama ülevaatega õppimisest Charlestoni kolledžis.

 

Ainulaadne võimalus osaleda rahvusvahelise suveülikooli raames toimuval veebikursusel: Educational Change in Times of Rapid Technological Innovation

Registreeru Tartu Ülikooli rahvusvahelise suveülikooli sügiskursusele ja omanda väärtuslikke akadeemilisi teadmisi haridustehnoloogia valdkonnas.
Kursuse eesmärgiks on täiendada õpetajate, õppejõudude ning ka alustavate pedagoogide õpetamismeetodeid ning tutvustada erinevaid haridustehnoloogilisi lahendusi, aktiivõppemeetodeid ning ühiskonna muudatustest tingitud lähenemisi pedagoogikas ning õpetamispsühholoogias. Õppetöö toimub inglise keeles.
Palun registreeri end läbi kursuse veebilehe:
Educational Change in Times of Rapid Technological Innovation in November (1. november – 3. detsember)
Tartu Ülikooli üliõpilastel on võimalik kandideerida ENLIGHT võrgustiku raames pakutavale sihtstipendiumile.
Loe lisa rahvusvahelise suveülikooli kodulehelt.

 

Oodatud on tagasiside tudengipäevade kohta

Hea tudeng! Palun vasta küsimustikule tudengipäevade kohta, et järgmistel aastatel üritust veelgi paremini korraldada. Vastanute vahel loositakse välja ka kolm kinkekotti.

 

Join free, English-based MOOC “Common Challenges of Competing Regionalisms”

Free, English-based MOOC course "Common Challenges of Competing Regionalisms" (2 ECTS), will begin from October 18th and run until November 28th. You will learn about the dimensions of comparative regionalism in the European and Eurasian context in the light of emergence, transformation, and consolidation of integration processes in the EU and in the former Soviet and Socialist space; what regionalism is, how it can be defined conceptually and theoretically and much more! A key part of the course will imply a comparative assessment of the institutional settings of the EU and EaEU.
Register here (before October 14th)
Course Trailer: https://youtu.be/98OIGbbAZV8
Should you need additional information, please contact Anna Beitane at anna.beitane@ut.ee

4. oktoober – 8. oktoober

Ainulaadne võimalus osaleda rahvusvahelise suveülikooli raames toimuval veebikursusel: Educational Change in Times of Rapid Technological Innovation

Registreeru Tartu Ülikooli rahvusvahelise suveülikooli sügiskursusele ja omanda väärtuslikke akadeemilisi teadmisi haridustehnoloogia valdkonnas.
Kursuse eesmärgiks on täiendada õpetajate, õppejõudude ning ka alustavate pedagoogide õpetamismeetodeid ning tutvustada erinevaid haridustehnoloogilisi lahendusi, aktiivõppemeetodeid ning ühiskonna muudatustest tingitud lähenemisi pedagoogikas ning õpetamispsühholoogias. Õppetöö toimub inglise keeles.
Palun registreeri end läbi kursuse veebilehe:
Educational Change in Times of Rapid Technological Innovation in November (1. november – 3. detsember)
Tartu Ülikooli üliõpilastel on võimalik kandideerida ENLIGHT võrgustiku raames pakutavale sihtstipendiumile.
Loe lisa rahvusvahelise suveülikooli kodulehelt.

 

Tule ja osale Tartu Ettevõtlusnädalal 2021 ning virguta ettevõtlikku vaimu

Teisipäeval kuuled lahedatest näidetest, kuidas Amazonis äri teha, räägime innovatsioonijuhtimisest.
Kolmapäeval jagame Sulle koos LHVga teadmisi investeerimisest, aga ka sellest, kuidas vastu pidada kiiretel ja kriitilistel aegadel.
Neljapäeval räägime ettevõtjaks olemisest, kosmoselugudest, kuidas kasvatada ükssarvikuid ja õpime selgeks „liftikõnede“ tegemise.
Reedel oled oodatud tutvuma SPARK demoga Tartu Teaduspargis, õpetame kinnisvaraga raha teenima ja räägime, kuidas tõsta sotsiaalmeediasse postitamise kvaliteeti.
Ettevõtlusnädalal räägime ka paljudel muudel teemadel ja jagame päris ettevõtjate kogemuslugusid.
Kõik Tartu Ettevõtlusnädala üritused on tasuta.

 

Tartu Ülikool tähistab Eesti ja Jaapani suhete 100. aastapäeva teemakohase loengu, kontserdi ja konverentsiga

2021. aastal tähistavad Eesti ja Jaapan 100 aasta möödumist ametlike suhete ja vastastikuse sõpruse algusest. Tartu Ülikoolis toimuvad 13.–15. oktoobrini selle auks Jaapani suursaadiku loeng, Jaapani muusika kontsert ning konverents „Majandus ja kultuur Euroopa Liidu ning Jaapani vahel“. Kõik sündmused on tasuta ja täpsemat infot leiab kodulehelt.

 

Tartu Ülikool kutsub üliõpilasi Gentis toimuvale õpetamisteemalisele konverentsile

18. ja 19. novembril toimub Belgias Gentis Enlighti võrgustiku esimene õpetamisteemaline konverents, millel keskendutakse ülikoolis toimuvale vastastikusele õppimisele. Tartu Ülikool pakub viiele üliõpilasele võimalust konverentsil tasuta osaleda.

 

Konverents „Thinking in Billions

8. oktoobril toimub otseülekandena ja PROTO avastustehases konverents Thinking in Billions, kus arutletakse, kuidas riik saab innovatsiooni toetades elavdada majandust ja muuta Eesti maailma juhtivaks innovatsiooniriigiks.

27. september – 1. oktoober

Delta trendipäeval räägitakse ülikoolidest kui tulevikutalentide kasvulavast

30. septembril toimub Tartu Ülikooli Delta keskuses Delta trendipäev 2021 „Tulevikutalendid 400-aastases ülikoolis“. Ingliskeelsel tasuta veebiüritusel jagavad visionäärid ja paljude elualade asjatundjad ideid ja mõtteid, milline võiks välja näha õpe, teadus ja juhtimine tulevikuülikoolis.
Ürituse otseülekannet saab vaadata Facebookist ja Worksupi platvormilt. Ürituse kohta leiab lisainfot Delta keskuse veebilehelt ja Facebookist.

 

Akadeemiline spordiklubi kutsub spordinädala raames NATO testi läbima, TASUTA treeningutele ning jagab loosiauhindu

Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi (TÜASK) kutsub tudengeid trenni tegema kandes ülikooli või ülikooli spordiklubi logoga riideid ning seda fotoga jäädvustama. Postitage foto instagrami ja lisage pildi alla #unitartuspordib ning osalete loosis, mille peaauhinnaks on uhiuued sporditossud, mille saab võitja endale ise välja valida.
Lisaks on spordinädala üheks sündmuseks NATO testi läbimine. TÜASK annab võimaluse NATO testi läbimiseks ka ülikooliperele. 27. ja 29. septembril kell 18.30 ootab Maris Tamm Jooks Jõud Venitus rühmatrenni kõiki NATO testi läbima (selleks ei pea spordiklubi liige olema) ning esimest 30 lõpetajat ootab kingitus EOK ja Spordinädala poolt.
Ja veel, et sportlik nädal kestaks kuni nädala lõpuni, toimub 2. oktoobril Tartu Ülikooli spordihoones avatud treeningute päev üheskoos Les Millsi UNSTOPPABLE ülemaailmse treeningpäevaga. Kell 15.00 toimub BodyAttack treening, 16.15 BodyPump ning 17.30 BodyBalance. Info ja registreerimine
SIIN.

 

Tudengiorganisatsiooni AEGEE-Tartu ehk Euroopa ühiskonna ja kultuuride vastu tundev noorte sõpruskond kutsub infoõhtule

AEGEE-Tartu infoõhtu toimub 29. septembril kell 19 aadressil Ülikooli 7 (DD Hub). Üritus on leitav Facebook'ist ja ohkem infot AEGEE-Tartu kohta aadressilt aegee-tartu.ee

 

Tervise Arengu Instituut kutsub osalema ideekonkursil „Nikotiinist loobuja eneseabirakenduse ideekavand“

Ideekonkursi eesmärk on leida sobiv ideekavand nikotiinist loobuja eneseabirakenduse loomiseks, mis on sobiv Eesti turule ning hõlmab kõiki tubaka- ja nikotiinitooteid. Ideekavand on loovlahenduste kogum tubaka- ja nikotiinitoodetest loobumise eneseabirakenduse motivatsiooni meetodite ja kasutajateekonna kirjeldust ning tehnilise lahenduse kirjeldust. Konkursil osalejalt eeldata pakutud tehnilise lahenduse programmeerimist.
Ideekonkurss on auhinnaline – esimene koht saab preemiaks 12 000, teine ja kolmas koht kumbki 4000 eurot.
Ideekonkursile on võimalik ideid esitada kuni 26. oktoobrini 2021. Ideekonkursil osalemiseks tuleb sisse logida riigihangete registri e-keskkonda ning registreeruda hanke „Nikotiinist loobuja eneseabirakenduse ideekavand“ (viitenumber 239513) juurde. Samalt aadressilt leiab ka pikemad kirjeldused ning nõuded ideekavandile.

 

Tartu Ülikool kutsub üliõpilasi kandideerima maailmakodaniku õppemoodulisse

Tartu Ülikool ootab kõikide bakalaureuseastme õppekavade teise ja kolmanda aasta üliõpilasi kandideerima maailmakodaniku õppemoodulisse, mis annab suurepärased võimalused rahvusvahelistumiseks ning meeskonnatöö õppimiseks.
Õpe toimub 1. märtsist 13. maini 2022 veebi teel, kuid 23.–30. aprillini 2022 õpitakse koos kas Genti, Groningeni või Göttingeni ülikoolis. Mooduli läbimine annab 5 ainepunkti. Kandideerimine kestab 15. oktoobrini.

 

Tartu Ülikooli tudengid ja vilistlased on endiselt Luisa Tõlkebüroo juunioriprogrammi liidrid

Luisa Tõlkebüroo on juba alates 2012. aastast vedanud noortele ja perspektiivikatele tõlkijatele mõeldud juunioriprogrammi. See on maailmas ainulaadne programm, kus saavad osaleda need tõlkehuvilised, kel pole veel kogemust, kuid olemas on entusiasm ja eeldused tõlkijatööks. Juunioriprogrammis osaleja saab tõlkida n-ö päris tekste, mida kliendid tellivad, ning avardada sellega maailmapilti ja arusaama, mis tõlkemaailmas iga päev toimub. 1. oktoobril stardib 12. juuniorikonkurss. Tartu Ülikool on endiselt kõige suurema esindatusega (11 kõrgkooli hulgas). Üle poole programmi läbinuist on leidnud praeguseks tööd Eesti tõlkebüroodes või muudel elualadel, kus tõlkimiskogemus on suureks eeliseks.

20. september – 24. september

Rahvusvaheline üliõpilasspordi päev IDUS

20. septembril tähistatakse kuuendat korda ülemaailmselt Rahvusvahelist Üliõpilasspordi Päeva (IDUS).
Terve päeva jooksul toimuvad Tartu Ülikooli spordihoones erinevad TASUTA treeningud ja kohtumised.
Kell 18–20 toimub Tähtvere spordipargis
ELAMUSLIK TEATEJOOKS, kus rada koosneb nii looduslikest kui ka tehislikest takistustest. Elamuse saab sealt igatahes igaüks! Erinevad sponsorid on tublimatele välja pannud ka häid auhindu.
Kell 16 korraldab Eesti Akadeemiline Spordiliit ülikooli spordihoones
miniYliPall II – IDUS päeva eri.

 

Populaarne e-kursus „Ravimitest maakeeli“ algab taas

E-kursuse kvaliteedimärki kandev farmaatsia instituudi e-kursus „Ravimitest maakeeli“ (MVFA.00.019) annab tänapäeva kirjus infotulvas nii meditsiiniteaduste kui ka teiste valdkondade üliõpilastele, aga ka huvilistele väljastpoolt ülikooli edasi olulisemad tõenduspõhised teadmised ravimite maailma kohta. Avatud on registreerimine kursusele. Tegemist on täielikult veebipõhise kursusega, kus õppematerjali läbimise tempo võib iga õppija vastavalt oma võimalustele ise valida. Arvestada tuleb vaid, et kuue nädala jooksul, 11. novembriks peab kursus läbitud olema.
Kursus on jaotatud kuueks suuremaks teemaks. E-kursusel saab: ülevaate ravimite kujunemisloost; teada, mis on ravim ja kuidas sünnib ravim; teada, mis on ravimite koostises; teada, kuidas saabub ravimi toime ja kuidas saab ravimeid manustada; ülevaate apteegist – mida seal müüakse ja milliseid teenuseid apteegis pakutakse; antakse praktilisi nõuandeid selle kohta, mida ravimite kasutamisel on oluline silmas pidada.

 

Tartu Üliõpilasteater kutsub kõiki värskeid ja kogenud tudengeid sisseastumiskatsetele

28. septembril kell 18 toimub Tartu Üliõpilasmajas Tartu Üliõpilasteatri (TÜT) sisseastumiskatsed. Katsetajatel palume ette valmistada ühe laulu, luuletuse ja proosapala.
Oma liikmetele pakub Tartu Üliõpilasteater mõnusat seltskonda, mängulisi ja tehnilisi stuudioid, kus omandatakse lavamängu põhitõed ning võimalust osaleda TÜTi lavastustes nii lava peal kui ka lava taga. Sel õppeaastal juhivad TÜTi stuudiotööd kolm teatri veterani: Timo Kikas, Enor Niinemägi ja Peeter Piiri. Kindlasti on uutel tulijatel soovi korral ja vanemate teatriliikmete nõuannete najal võimalik välja tuua ka oma stuudiolavastus.

 

MTÜ Vanem Vend, Vanem Õde ootab endaga liituma uusi vabatahtlikke tugiisikuid

Infoõhtu toimub 29. septembril kell 18.30 veebis, eelregistreerimisega. Kirja saab ennast panna siin. Koolitus toimub 23.24. oktoober. Rohkem infot koolitusest ja registreerimisvormi leiab siit.

 

Fotovõistlus „Tartu Ülikool pildis“

Tartu Ülikool kutsub üles osalema fotovõistlusel, mille eesmärk on koguda andekate hobi- ja profifotograafide pilte Tartu Ülikooli hoonetest, üliõpilastest, sündmustest, õppetööst ja kõigest muust, mis on seotud Tartu Ülikooliga. Võistlus kestab 30. septembrini ja kõigi osalejate vahel loositakse välja auhinnad.

 

Tarkus taskus konverents nutiteemadel

Kas digitehnoloogia abil on võimalik paremini ja mitmekülgsemalt õppida? Kas nutikellas jookseb aeg kiiremini kui vanas taskukellas? Kuhu viib olukord, kus kõik internetiavaruste teadmised on meil käeulatuses, jopetaskus, ning mida arvab sellisest arengust teadus? Eesti Naisüliõpilaste Selts tähistab enda 110. aastapäeva konverentsiga „Tarkus taskus“, kus otsitakse vastust just neile ja muudelegi põletavatele nutiküsimustele. Konverentsile on kutsutud valdkonna asjatundjad Tartu Ülikoolist: Andra Siibak, Veronika Kalmus, Maria Murumaa-Mengel, Dmitri Rozgonjuk ja Kariina Laas. Konverents toimub 2. oktoobril kell 12.00–16.30 Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsikeskuses ja ürituse veebiülekanne on avalikult vaadatav Tallinnas LIFT99s (Telliskivi 60a/5). Samuti on võimalik jälgida üritust interneti kaudu.

 

Join free, English-based MOOC “Common Challenges of Competing Regionalisms”

Free, English-based MOOC course "Common Challenges of Competing Regionalisms" (2 ECTS), will begin from October 18th and run until November 28th. You will learn about the dimensions of comparative regionalism in the European and Eurasian context in the light of emergence, transformation, and consolidation of integration processes in the EU and in the former Soviet and Socialist space; what regionalism is, how it can be defined conceptually and theoretically and much more! A key part of the course will imply a comparative assessment of the institutional settings of the EU and EaEU.
Register
here (before October 14th)
Course Trailer:
https://youtu.be/98OIGbbAZV8
Should you need additional information, please contact Anna Beitane at anna.beitane@ut.ee

13. september – 17. september

Esita oma silmapaistev kandidaat teenetemärgiga tunnustamiseks

Rektor kutsub üles esitama 20. septembrini Tartu Ülikooli teenetemärkide kandidaate.
Teenetemärgi kandidaate saab üles seada ülikooli kodulehel oleva elektroonilise vormi kaudu. Laekunud ettepanekud vaatab läbi teenetemärkide komisjon, kes teeb rektorile ja senatile ettepaneku, keda ja millise konkreetse teenetemärgiga tunnustada. Suure medali ja Johan Skytte medaliga tunnustamise otsuse teeb senat oktoobrikuu istungil. Medali, tänutähe ja aumärgiga tunnustamise otsustab rektor vahetult pärast senati istungit.
26. augustil 2021 andis rektor Delta keskuses pidulikult üle 2020. aastal välja antud teenetemärgid ja õppeauhinnad, mida viirusekriis ei võimaldanud toona üle anda. Sündmust saab järelvaadata UTTV-s.

 

ISIC kaart isiksusega tudengitele

Lase oma isiksus valla ISIC-kaardiga!
Eripakkumine! Kuni 31.10.2021 saad ISIC kaardi ilma avamistasuta (tavahind 6,33 €)*
ISICuga:
* saad 3 kaarti ühes: pangakaardi, tudengikaardi ning Tallinna ja Harjumaa ühistranspordi Ühiskaardi;
* tõendad oma tudengistaatust;
* tasud oma ostude eest lihtsalt viipemaksetega;
* kasutad ISIC-kaardi soodustusi üle maailma;
* saad kasutada ka ISICu virtuaalkaarti, millega saad soodustusi ka ilma füüsilist kaarti kaasas kandmata
Telli kaart kohe ja see jõuab sinuni juba viie tööpäeva jooksul.

Tellin kaardi

*Pakkumine kehtib tudengitele, kellel pole viimase kolme kuu jooksul Swedbanki ISIC Mastercard Tudengikaarti olnud. Kaardi kuutasu on 0,32 €.
 

DD Akadeemia arenguprogrammis saab õppida avalikku esinemist, väitlemist, ajajuhtimist ja palju muud kasulikku

Kas Sul on soov elus midagi olulist ära teha, aga tunned, et puudu on oskustest või kaasteelistest? DD Akadeemia on tudengitele õpingute kõrval läbimiseks mõeldud tasuta arenguprogramm. Tegemist on aastase praktilise programmiga, mille käigus õpid avalikku esinemist, väitlemist, ajajuhtimist ja palju muud kasulikku, mis tuleb kasuks nii töös, ettevõtluses kui vabatahtlikus tegevustes. Vaata lisainfot DD Akadeemia kodulehelt ja külasta infoõhtut 14. septembril. Programm on ingliskeelne.

 

Erasmus Student Network Tartu ootab liituma uusi liikmeid

Erasmus Student Network (ESN) Tartu ootab liituma uusi liikmeid, kes on huvitatud välistudengitele ürituste korraldamisest ning sellega unustamatute mälestuste loomisest. Infoõhtu toimub 15. septembril kell 18 aadressil Ülikooli 20–320 (ülikooli kohvik). Rohkem infot ESNi kohta leiab Facebookist, kodulehelt, Instagramist või meili teel tartu@esn.ee

 

Tartu Ülikooli kammerkoor ootab uusi lauljaid kõikidesse häälerühmadesse

Ettelaulmised toimuvad 15. ja 22. septembril kell 16.30–18.00 ülikooli peahoones ruumis 027. Täpsem teave: 527 1105, triin.koch@mail.com (dirigent Triin Koch). Lisainfot leiab ka koori kodulehelt.

 

Ettevalmistustööd järgmiseks TEDxTartu inspiratsioonikonverentsiks on taas alanud

Sellega seoses otsitakse korraldustiimi uusi ja aktiivseid liikmeid! Kui oled positiivse ellusuhtumisega, TED(x)-i fänn ning vähemalt poole oma ajast veedad Tartus, siis polegi tiimi kandideerimiseks vaja rohkemat kui täita vorm. Valdkondade ja tööülesannete kohta saad rohkem lugeda siit.
Kandideerimine kestab 19. septembrini, seega haara võimalusest ja aita heade mõtete linna tuua veelgi rohkem häid mõtteid!

 

Tartu Tudengipäevad kutsuvad festivalile ning kandideerima Ülikooli Kultuuriklubisse!

 

Juba varsti algab taas Tartu Tudengipäevade sügisfestival, mis toimub 20.26. septembrini. Festivali kodulehel saad tutvuda meie vahva programmiga ning registreeruda meie üritustele. Ole kiire, sest saadaval on veel viimased kohad!

Lisaks otsime festivali korraldustiimi uusi liikmeid. Kui soovid liituda Tartu kõige lahedama meeskonnaga, saada meile oma CV ja lühike motivatsioonikiri aadressile personal@studentdays.ee hiljemalt 13. septembriks kell 12.00. Kui sul on meiega liitumise osas küsimusi, võid need samuti saata aadressile personal@studentdays.ee.

 

Rahvusvaheline üliõpilasspordi päev IDUS

20. septembril tähistatakse kuuendat korda ülemaailmselt Rahvusvahelist Üliõpilasspordi Päeva (IDUS).
Terve päeva jooksul toimuvad Tartu Ülikooli spordihoones erinevad TASUTA treeningud ja kohtumised.
Kell 18–20 toimub Tähtvere spordipargis
ELAMUSLIK TEATEJOOKS, kus rada koosneb nii looduslikest kui ka tehislikest takistustest. Elamuse saab sealt igatahes igaüks! Erinevad sponsorid on tublimatele välja pannud ka häid auhindu.
Kell 16 korraldab Eesti Akadeemiline Spordiliit ülikooli spordihoones
miniYliPall II – IDUS päeva eri.

 

Tartu Üliõpilasteater kutsub kõiki värskeid ja kogenud tudengeid sisseastumiskatsetele

28. septembril kell 18 toimub Tartu Üliõpilasmajas Tartu Üliõpilasteatri (TÜT) sisseastumiskatsed. Katsetajatel palume ette valmistada ühe laulu, luuletuse ja proosapala.
Oma liikmetele pakub Tartu Üliõpilasteater mõnusat seltskonda, mängulisi ja tehnilisi stuudioid, kus omandatakse lavamängu põhitõed ning võimalust osaleda TÜTi lavastustes nii lava peal kui ka lava taga. Sel õppeaastal juhivad TÜTi stuudiotööd kolm teatri veterani: Timo Kikas, Enor Niinemägi ja Peeter Piiri. Kindlasti on uutel tulijatel soovi korral ja vanemate teatriliikmete nõuannete najal võimalik välja tuua ka oma stuudiolavastus.

 

Hotellide Dorpat ja Lydia majutuspakkumine sessioonõppes õppijatele

Ööbimine hotellis Dorpat 3*
1-kohaline standard tuba 40* €/tuba/öö
2-kohaline standard tuba 50* €/tuba/öö
Heledates toonides kaasaegsed standard toad paiknevad hotelli viiel korrusel. Standard tubadest avaneb vaade avatud turule või Tasku ostukeskeskusele. Enamik tube on vaipkattega, kolmanda korruse tubades on naturaalne parkett.
Kõikides tubades on konditsioneer ning tasuta WIFI ja kaabliga internetiühendus. Kolmandal korrusel on eraldi toad allergikutele, põrandat katab naturaalne parkett ja lisaks on toas hüpoallergilised padjad.
*Hinnas sisaldub rikkalik buffet-hommikusöök restoranis Dorpat, tasuta parkimine hotelli või Tasku keskuse parklas ja fitness-ruumi kasutamine.
Pakkumine kehtib vabade tubade olemasolul. Broneerides märksõnaga „AVATUD ÜLIKOOL“ e-posti teel: info@dorpat.ee või telefonis: 733 7180
Ööbimine hotellis Lydia 4*
1-kohaline või 2-kohaline klassik tuba – 15% €/tuba kodulehel olevast hinnast
Klassik-tüüpi tubadest avaneb vaade Toomemäele või sisehoovi. Kõik meie Klassik-toad asuvad hoone uues tiivas. Ruumikad vaipkattega toad on varustatud kvaliteetsete ja mugavate allergiavabade vooditega (kaheinimesevoodi või kahe eraldi asuva voodiga).
*Hinnas sisaldub rikkalik buffet-hommikusöök restoranis Hõlm teisel korrusel ning piiramatu spaa-lounge ja fitness-klubi külastamine.
Pakkumine kehtib vabade tubade olemasolul. Broneerides märksõnaga „AVATUD ÜLIKOOL“ e-posti teel: reception@lydia.ee või telefonis: 733 0377

 

Uuring „18–30-aastaste Eesti elanike ravimijäätmete käitlemine ja teadlikkus“

Olete oodatud osalema Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis korraldatavas uuringus „18–30-aastaste Eesti elanike ravimijäätmete käitlemine ja teadlikkus“, mille eesmärgiks on selgitada 18–30-aastaste Eesti elanike teadlikkust ravimijäätmete käitlemisest. Uuring toimub septembris 2021 ja selle vastutav uurija on Inga Ploomipuu. Connect.ee keskkonnas asuva ankeedi täitmiseks kulub orienteeruvalt 5–10 minutit. Uuringu tulemusi töödeldakse ja kasutatakse vaid üldistatud kujul.

6. september – 10. september

Esita oma silmapaistev kandidaat teenetemärgiga tunnustamiseks

Rektor kutsub üles esitama 20. septembrini Tartu Ülikooli teenetemärkide kandidaate.
Teenetemärgi kandidaate saab üles seada ülikooli kodulehel oleva elektroonilise vormi kaudu. Laekunud ettepanekud vaatab läbi teenetemärkide komisjon, kes teeb rektorile ja senatile ettepaneku, keda ja millise konkreetse teenetemärgiga tunnustada. Suure medali ja Johan Skytte medaliga tunnustamise otsuse teeb senat oktoobrikuu istungil. Medali, tänutähe ja aumärgiga tunnustamise otsustab rektor vahetult pärast senati istungit.
26. augustil 2021 andis rektor Delta keskuses pidulikult üle 2020. aastal välja antud teenetemärgid ja õppeauhinnad, mida viirusekriis ei võimaldanud toona üle anda. Sündmust saab
järelvaadata UTTV-s.

 

Ülemiste City Future Forum 2021: Hack4Future Hackathon

Take part in Hack4Futurehackathon (89 of September) at Ülemiste City in Tallinn. This event is a sub-event of Ülemiste City Future Forum 2021.
Please confirm your participationby filling in your information
here
Why you should attend:
- Solve real-life business challenges by Ülemiste City companies and get noticed by potential future employers
- Have the exclusive opportunity to see the live broadcast of Future Forum keynote speaker 
Nicolas Derbin, the CEO of CARIAD Estonia (Volkswagen Group).
- Meet many new international friends and future colleagues
- Get 1 EAP credit
- Winning team will get prize 1000€
- In addition to the hackathon, you can take part in other Future Forum events for free, such as 
Discovering tours, FutureExpo and a conference Closing Event.
 Covid-19 info: 
futureforum.ee/covid-19

 

Võta osa SmileRun jooksusarja 3. etapist

Kutsume Sind osa võtma SmileRun jooksusarja 3.etapist: Tähtvere pargijooksust! Heategevuslik üritus toimub 16.septembril Tähtvere spordipargis või virtuaalselt vabalt valitud rajal ning paigas. Tähtvere spordipargis kulgev 5-kilomeetrine rada pakub osalejale vahelduva maastikuga jooksurada ning kaunist Tartu-äärset loodust. Üritusele on oodatud nii jooksjad kui ka kõndijad. Kõikidest osalustasudest moodustatakse annetus, mis koostöös Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondiga annetatakse laste ning noorte psühholoogiliseks abiks Pepleri ravikodus. Rohkem infot ning registreerimine heategevusjooks.ee.

 

Treeni kolm päeva tasuta!

Spordiklubid Impuls ja Lemongym pakuvad oma sügiskampaania raames TÜ üliõpilastele võimalust käia treeningul piiramatult kolmel järjestikusel päeval. Tasuta treeningupäevade jooksul saab minna nii jõusaali kui ka basseini ja võtta osa rühmatreeningutest.
Soodustuse saamiseks näita spordiklubi administraatorile kinkekaarti nutiseadmest või prinditud kujul. Soodustus kehtib nii Tartu kui ka Tallinna spordiklubis.

Impulsiga liitumine
Kui liituda klubiga Impuls septembris, on paketi Comfort puhul võimalik saada 30% ja paketi FLEX puhul 20% soodustust tervelt kolmeks kuuks. Pakettide hinnad algavad 32 eurost ja liitumine on tasuta.
Lisateave:
https://alias.live/ImpulsTartuUniversity.
Lemoniga liitumine
Kui liitud klubiga septembris ja valid paketi FLEX, saad 20% soodustust ilma kohustusliku aastase lepinguta. Kui valid aastase lepinguga paketi Comfort, pakume ühekuulist 10% soodustust. Kuutasu algab 17,99 eurost ja liituda saab tasuta.
Lisateave:
https://alias.live/LemonTartuUniversity.

 

Postimees Grupp pakub üliõpilastele ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede digitaalsele sisule soodustingimustel

Postimees Grupp pakub kuni 31. detsembrini 2021 Tartu Ülikooli üliõpilastele ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede digitaalsele sisule soodustingimustel. Soodushind 2 eurot kuus üksikisiku kohta kehtib vaid ülikooli e-posti aadressi (eesnimi.perekonnanimi[at]ut.ee) olemasolul.
Tudengid saavad vormistada digitellimuse spetsiaalses digikeskkonnas.

30. august – 3. september

E-õppija käsiraamatus saab ülevaate TÜ e-õppe võimaluste kasutamisest

E-õppijale on koostatud käsiraamat, millega saab tutvuda SIIN. Käsiraamatus on kirjas, milliste e-õppe võimalustega võib kokku puutuda, milliseid seadmeid on e-õppeks vaja ja kust saab abi.
Tutvuge ka IT osakonna ülevaatega „Digivahendid õppetöös“ ja „E-õppe võimalustega“.

 

Kutse osalema kursusele Semioos pöördumatus ajas

2021/2022. õppeaastal asub Tartu Ülikooli väliseesti külalisprofessori kohale Aalborgi Ülikooli kultuuripsühholoogia professor Jaan Valsiner. Ta on maailma üks juhtivamaid kultuuripsühholooge, kes on oma uurimistöös sidunud psühholoogia ja semiootika ning on aidanud tutvustada Eesti teadust maailmas. Kursusel „Semioos pöördumatus ajas“ (FLSE.00.326) keskendub Jaan Valsiner tähendusloome dünaamikale pöördumatus ajas, märgisüsteemides, looduses, kultuuris ja ühiskonnas. Seminarid toimuvad reedeti kell 14–16 inglise keeles. Osalema on oodatud kõik huvilised.
Kursus toimub kahes osas sügis- ja kevadsemestril. Õppeaine esimesele osale registreerumise tähtaeg on 05.09.2021.

 

Vabade kunstide professori Hasso Krulli loengukursus „Tuleviku jumalad: ontoloogiline sõda ja häälestumise kunst“ kutsub mõtestama tulevikuühiskonda

2020/2021. õppeaasta vabade kunstide professor luuletaja, esseist ja tõlkija Hasso Krull on laialdaselt tuntud ja eri valdkondades aktiivne intellektuaal, kelle looming sisaldab rohkesti motiive Eesti ja kaugemategi rahvaste pärimusest ja mütoloogiast. Temalt on ilmunud üle 15 originaalluulekogu, hulganisti esseekogumikke ja lastekirjandust. Krulli teoseid on tõlgitud paljudesse võõrkeeltesse, näiteks soome, inglise, saksa, prantsuse, rootsi ja hollandi keelde, ning teda on tunnustatud mainekate kultuuriauhindadega. Selle kõrval on ta tuntud ka ilukirjanduse ja filosoofilise kirjanduse tõlkijana ning aktiivse kirjanduskriitikuna, samuti on ta kirjutanud ooperilibretosid ja teinud koostööd mitme heliloojaga. Hasso Krull on pikka aega õpetanud Eesti Humanitaarinstituudi kultuuriteooria õppetoolis ning nüüdseks pühendunud tööle vabakutselisena.
Registreerimine loengukursusele „Tuleviku jumalad: ontoloogiline sõda ja häälestumise kunst“ (HVKU.05.037) on juba alanud ja oodatud on kõik huvilised.
Vabade kunstide professori loengud toimuvad kolmapäeviti kell 16.15–18 Jakobi 2 ringauditooriumis. Esimene kohtumine on 8. septembril.

 

Targa heategija lühikursus ootab osalema

Targa heategija lühikursus on 8-nädalane programm, mille eesmärk on aidata mõelda, kuidas oma karjääriga maailma positiivselt mõjutada. Osaleja saab igal nädalal kokku rühmaga kus on 3–4 osalejat ja vestlusjuht. Tasuta kursusel loetakse iseseisvalt materjale ja arutatakse loetut oma rühmaga. Vestlused toimuvad vastavalt oludele Tartus, Tallinnas ja virtuaalselt. Kursus järgib lähenemist, mis on omane efektiivsele altruismile – teaduspõhine ja läbimõeldud, mõneti teistsugune lähenemine hea tegemisele. Kandideeri julgelt SIIN või võta kontakti küsimuste korral: info@efektiivnealtruism.org või läbi sotsiaalmeedia (FB: Efektiivne Altruism).

 

SKY õnne-ülikooli kursus üliõpilastele pakub interaktiivseid grupiprotsesse, joogat ja mindfulness tehnikaid

SKY õnne-ülikooli kursust on pakutud paljudes ülikoolides üle kogu maailma. Vabaainena pakutava kursuse eesmärk on õpetada, kuidas jõuda elus edasi meeleselguse, vastupidavuse, eesmärgikindluse ja inimlike väärtuste arendamise kaudu.
Kursusel pakutakse interaktiivseid grupiprotsesse, joogat ja mindfulness tehnikaid, sh SKY tehnikat – teaduslikult kinnitatud hingamispraktikat, mis suurendab oluliselt inimese heaolu ja rahulikkust ning vähendab ärevust ja stressitaset.
Pärast kursuse edukat läbimist õppijad:
*
oskavad lõdvestada meelt, juhtida paremini negatiivseid emotsioone ja stressi;
* oskavad suurendada loomulikul viisil energiataset ja parandada keskendumisvõimet;
* õpivad nägema vastutust kui arenguvõimalust isiklikuks kasvamiseks;
* oskavad luua autentsemaid suhteid ning tulla paremini toime kriitikaga;
* tõstavad oma agiilsuse taset.
Rohkem infot, sh TÜ tudengite tagasiside kursusele leiad siit.

 

Rotalia Foundation (USA) stipendiumi saab 29 Tartu Ülikooli tudengit

Reedel, 3. septembril 2021 annab Rotalia Foundation (USA) oma pidulikul aktusel Tartus, Rotalia majas (Tähe 3) üle Eesti avalik-õiguslike ülikoolide üliõpilastele 50 eraannetusel põhinevat stipendiumi a´2000 €, millest 29 pälvivad ülikooli üliõpilased.

 

Ülemiste City Future Forum 2021: Hack4Future Hackathon

Take part in Hack4Futurehackathon (89 of September) at Ülemiste City in Tallinn. This event is a sub-event of Ülemiste City Future Forum 2021.
Please confirm your participationby filling in your information
here
Why you should attend:
- Solve real-life business challenges by Ülemiste City companies and get noticed by potential future employers
- Have the exclusive opportunity to see the live broadcast of Future Forum keynote speaker 
Nicolas Derbin, the CEO of CARIAD Estonia (Volkswagen Group).
- Meet many new international friends and future colleagues
- Get 1 EAP credit
- Winning team will get prize 1000€
- In addition to the hackathon, you can take part in other Future Forum events for free, such as 
Discovering tours, FutureExpo and a conference Closing Event.
 Covid-19 info: 
futureforum.ee/covid-19

23. august – 27. august

E-õppija käsiraamatus saab ülevaate TÜ e-õppe võimaluste kasutamisest

E-õppijale on koostatud käsiraamat, millega saab tutvuda SIIN. Käsiraamatus on kirjas, milliste e-õppe võimalustega võib kokku puutuda, milliseid seadmeid on e-õppeks vaja ja kust saab abi.

 

Küsitlus Londoni King's College'i läbiviidava postdoktori uurimistöö jaoks

Head üliõpilased osalege uuringus, milles uuritakse Eesti tudengite vaateid Venemaale ja Eesti rahvusvahelistele suhetele. Selleks palutakse vastata küsimustikule, mis moodustab osa Londoni King's College'is (King's College London) läbiviidavast postdoktori uurimistööst.
Küsitluses uuritakse teie vaateid Venemaale ja teie riigi rahvusvahelistele suhetele.

Küsimustikule saab vastata eesti või vene keeles. Vastamiseks klõpsake ühele järgnevatest linkidest:
https://qualtrics.kcl.ac.uk/jfe/form/SV_3PolkFtUTdYiD8G (eestikeelne)
https://qualtrics.kcl.ac.uk/jfe/form/SV_efEoBd37leBtqWG (venekeelne)

Kõigi uuringus osalejate vahel loositakse välja kolm Partner kinkekaarti väärtuses 50 €.
Kõikide uuringus osalejate vastused jäävad konfidentsiaalseks. Ükski osaleja pole tulemuste kirjelduses ära tuntav. Andmed on anonüümsed ja kasutatakse pseudonüüme.
Pärast kirjalikke küsitlusi viiakse läbi fookusgrupi intervjuud, kus uuritakse küsitluses käsitletud teemasid täpsemalt. Kui soovite fookusgrupi intervjuul osaleda (võimalik, et see toimub internetis) või saada selle kohta lisateavet, palun lisage oma kontaktandmed uuringu lõppu. Kõik fookusgrupi intervjuus osalenud saavad tänutäheks Partner kinkekaardi väärtuses 8 €. Teie osavõtt uuringu jaoks väga oluline. Täname ette!
Küsimuste korral pöörduge Facebookis Kirill Jurkovi poole või saatke kiri kirill.jurkov@gmail.com.

 

SKY õnne-ülikooli kursus üliõpilastele pakub interaktiivseid grupiprotsesse, joogat ja mindfulness tehnikaid

SKY õnne-ülikooli kursust on pakutud paljudes ülikoolides üle kogu maailma. Vabaainena pakutava kursuse eesmärk on õpetada, kuidas jõuda elus edasi meeleselguse, vastupidavuse, eesmärgikindluse ja inimlike väärtuste arendamise kaudu.
Kursusel pakutakse interaktiivseid grupiprotsesse, joogat ja mindfulness tehnikaid, sh SKY tehnikat – teaduslikult kinnitatud hingamispraktikat, mis suurendab oluliselt inimese heaolu ja rahulikkust ning vähendab ärevust ja stressitaset.
Pärast kursuse edukat läbimist õppijad:
*
oskavad lõdvestada meelt, juhtida paremini negatiivseid emotsioone ja stressi;
* oskavad suurendada loomulikul viisil energiataset ja parandada keskendumisvõimet;
* õpivad nägema vastutust kui arenguvõimalust isiklikuks kasvamiseks;
* oskavad luua autentsemaid suhteid ning tulla paremini toime kriitikaga;
* tõstavad oma agiilsuse taset.
Rohkem infot, sh TÜ tudengite tagasiside kursusele leiad siit.