Üliõpilasesinduse uudised

Päevakajalised uudised Tartu Ülikooli üliõpilasesinduselt (TÜÜE), mis koondab pea 150 esindajat. TÜÜE poole võid pöörduda õppekorraldusliku probleemiga, aga ka selleks, et saada õiguslikku nõu või pakkuda välja ideid, kuidas ülikooli paremaks teha.

6. veebruar – 10. veebruar

Eesti Üliõpilaskondade Liidu taskuhääling "Tark Üliõpilane" keskendub sel kevadel Riigikogu valimistele ning uurib, millised võiksid olla tudengite ootused kevadistele Riigikogu valimistele. Kuula episoode Spotify'st või Podcast.ee lehelt ja jää podcasti lainele, et saada teada, kuidas olla tark üliõpilane ka valimistel.

30. jaanuar – 3. veebruar

Seisame roheteemade eest! Euroopa ülikoolide võrgustik ENLIGHT korraldab jaanuaris ja veebruaris kolm kohtumist, kus üliõpilasorganisatsioonid kogu maailmast jagavad oma kogemusi jätkusuutlikkust edendavate projektide läbiviimisel oma kogukonnas või ülikoolilinnakus. Kohtumistele oodatakse kõiki huvilisi, niiet tule ja saa osa ühistest jätkusuutlikkusega seotud aruteludest!

Rohkem infot ja registreerimisvormi leiad Facebooki üritusest.

23. jaanuar – 27. jaanuar

Eelmisel neljapäeval selgusid õppevaldkonna auhindade saajad, kelle hulgas oli ka mitmeid üliõpilasesinduse liikmeid.

Aasta õppeteo auhinna pälvisid esmakursuslaste õppeaine „Tudengi toimetuleku teejuht“ loomine ja õpetamine, akadeemilisest petturlusest hoidumise õppevideote loomine ning abiarstinduse süsteemi loomine ja arendamine. Õppekvaliteedi edendamise auhinna sai loodus- ja täppisteaduste valdkonna matemaatika ja statistika instituut. Loe täpsemalt ülikooli kodulehe uudisest.

19. detsember – 23. detsember

Kogu galerii ballil tehtud piltidest on nüüd meenutamiseks vaadatav järgmisel lingil.

Purde üliõpilaselamu juures (Purde 27) on nüüd avatud toidukapp, kust saab toiduaineid hankida ning kuhu saab neid viia. Loe täpsemalt üliõpilasesinduse Facebooki postitusest.

Tunnustame õppejõude! Nomineeri mõni enda valdkonna silmapaistev õppejõud aasta õppejõu 2022 tiitlile siin hiljemalt 20. detsembriks.

Lõppenud nädalal jagas üliõpilasesindus oma esindajate seas välja TÜÜE tunnustused:

• TÜÜE hinge individuaalse tunnustuse pälvis sotsiaalteaduste valdkonna üliõpilaskogu (SVÜK) esindaja Kristiina Krause;
  • TÜÜE hinge meeskondliku tunnustuse osaliseks sai humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna üliõpilaskogu (HVÜK);
  • TÜÜE semestri teo meeskondliku auhinna pälvis HVÜKi korraldatud valdkonna avapidu Symposium ning SVÜKi stipendium esindajatele;
  • Uuenduste pakkuja meeskondliku tunnustuse pälvis hambaarstiteaduse instituudi üliõpilaskogu küsitlusega õppekava murekohtade kaardistamise kohta ning filosoofia ja semiootika instituudi üliõpilaskogu kursusevanema süsteemiga;
  • Aasta kõige töökama meeskonna auhind läks jagamisele TÜÜE õppekvaliteedi töörühma ja meditsiiniteaduste valdkonna üliõpilaskogu (MVÜK) vahel.

12. detsember – 16. detsember

Üliõpilasesindus kutsub tudengeid tegema küberhügieeni testi, et kontrollida oma infoturbeteadmisi ning panna mõtlema arvuti kasutamisega seotud riskidele.

5. detsember – 9. detsember

Purde üliõpilaselamu juures (Purde 27) on nüüd avatud toidukapp, kuhu saab toitu viia, et tudengitel oleks alternatiivne võimalus söögipoolise hankimiseks.

Tunnustame õppejõude! Nomineeri mõni enda valdkonna silmapaistev õppejõud aasta õppejõu 2022 tiitlile siin.

28. november – 2. detsember

On aeg pühkida tolm tantsukingadelt, sest 1. detsembril toimub üle mitme aasta rahvusülikooli aastapäeva ball! Piletid saadaval Fientast

Rahvusülikooli aastapäev juba sel nädalal! Kasuta võimalust ja võta osa erinevatest aastapäevaga seotud üritustest, lisainfot saad siit.

Tartu Ülikooli tudengitel on nüüd võimalus ülikoolimeiliga saada soodushinnaga Äripäeva digitellimus. Loe lähemalt ja vormista tellimus siit.

21. november – 25. november

Tunnustame õppejõude! Nomineeri mõni enda valdkonna silmapaistev õppejõud aasta õppejõu 2022 tiitlile siin.

14. november – 18. november

7. november – 11. november

Anna tagasisidet tudengisöökla projektile kuni 13. novembrini siin.

24. oktoober – 28. oktoober

Tudengisöökla on nüüd avatud alates kella 13.45-st. Vaata nädalamenüüd siit.

10. oktoober – 14. oktoober

Tudengisöökla avatakse juba sel kolmapäeval!

Lisaks söögisaalis einestamisele on võimalik ka oma karbiga toitu kaasa osta.

Täpsem info tudengisöökla on leitav siit.

26. september – 30. september

Üliõpilasesinduse Instagramis on käimas postituste seeria "Tudengielu häkid", kus tutvustatakse viise, kuidas tudengina raha ja närve säästa. Esimesed "häkid" on postitusena juba üleval, mine vaata järele siit.

19. september – 23. september

Tartu Ülikooli Sihtasutus pakub hulgaliselt erinevaid stipendiume, millest Ants ja Maria Silvere ning Sigfried Panti mälestusfondi stipendiumile saavad taotleda kõik majanduslikku abi vajavad tudengid. Tutvu stipendiumite ja nendele kandideerimise tähtaegadega siin.

5. september – 9. september

OLE ROHKEM. tudengimess toimub juba 7. septembril Tartu raekoja platsil. Tule kohale ja saa teada, millega üliõpilasesindus ning teised tudengiorganisatsioonid igapäevaselt tegelevad!

Rohkem informatsiooni siit