Üliõpilasesinduse uudised

Päevakajalised uudised Tartu Ülikooli üliõpilasesinduselt (TÜÜE), mis koondab pea 150 esindajat. TÜÜE poole võid pöörduda õppekorraldusliku probleemiga, aga ka selleks, et saada õiguslikku nõu või pakkuda välja ideid, kuidas ülikooli paremaks teha.

5. juuni – 9. juuni

Üliõpilaskonna uus juhatus on selgunud! Neljapäeval, 1. mail toimunud üliõpilaskonna volikogu istungil valis volikogu järgmiseks kaheks aastaks üliõpilaskonna uue juhatuse. Loe lähemalt kodulehelt.

ÖÖraamatukogu programm jätkub sel nädalal mitmete üritustega! Loe täpsemalt kodulehe uudisest.

Aita koguda andmeid üliõpilaste kirjutamise kohta! Keeleteaduse magistrant kutsub kõiki TÜ tudengeid vastama küsimustikule, et hinnata, mis on digi- ja nüüd ka tehisintellekti ajastu tulekuga õpetamises, juhendamises, kirjutamises ja selle toetamises muutunud. Küsimustiku leiad siit, sellele vastamine võtab aega 15 minutit.

29. mai – 2. juuni

Üliõpilaskonna juhatuse liikmete kandidaatide debatt toimub teisipäeval, 30. mail! Debatt leiab aset Tiksulas (Ülikooli 17) kell 18.15 ning seda on oodatud kuulama kõik huvilised. Üliõpilaskonna uus juhatus valitakse neljapäeval, 1. juunil toimuval üliõpilaskonna volikogu istungil. Loe lähemalt uudisest.

ÖÖraamatukogu programm jätkub täna EAÜSi tervisenurgaga rahvatervise kohta! Rohkem infot ÖÖraamatukogu tegevuste kohta leiad TÜÜE kodulehe uudisest.

22. mai – 26. mai

ÖÖraamatukogu programm jätkub täna EAÜSi tervisenurgaga! Rohkem infot erinevate ÖÖraamatukogu tegevuste kohta leiad üliõpilasesinduse kodulehe uudisest.

Aita koguda andmeid üliõpilaste kirjutamise kohta! Keeleteaduse magistrant kutsub kõiki TÜ tudengeid vastama küsimustikule, et hinnata, mis on digi- ja nüüd ka tehisintellekti ajastu tulekuga õpetamises, juhendamises, kirjutamises ja selle toetamises muutunud. Küsimustiku leiad siit, sellele vastamine võtab aega 15 minutit.

15. mai – 19. mai

 

ÖÖraamatukogu avaüritus juba täna õhtul! ÖÖraamatukogu kestab seekord 20. sünnipäeva puhul kauem kui kunagi varem ehk kokku viis nädalat. Avaüritus toimub täna, 15. mai õhtul kell 21.00 ülikooli raamatukogu fuajees. Tule kohale, sest lisaks sõnavõttudele pakutakse magusasõpradele ka kringlit! ÖÖraamatukogu programmi kohta saad lisa lugeda TÜÜE kodulehe uudisest.

 

Kandideeri TÜÜE juhatusse! Kuni 24. maini on võimalus kõigil Tartu Ülikooli üliõpilastel kandideerida üliõpilasesinduse juhatuse liikmeks. Loe täpsemalt uudisest.

 

Aita Euroopa Üliõpilaspileti arendusprojekti! Eesti Üliõpilaskondade Liit (EÜL) kutsub seoses Euroopa Üliõpilaspileti arendusprojektiga üles täitma küsimustikku, et mõista tudengite teadmisi ja vajadusi seoses Erasmus+ ja üliõpilaskaardi digitaliseerimise teemadel. Küsimustiku koos lisainfoga leiad siit, selle täitmine võtab vaid kuni 10 minutit.

 

8. mai – 12. mai

Tutvu oma uute üliõpilasesindajatega! Tartu Ülikooli tudengite tahte järgi on selgunud 2023/2024 õppeaasta üliõpilasesindajad. Tutvu nimekirjaga siin. Valituks osutunud üliõpilasesindajate valimiseelseid lubadusi näed siin.

Kandideeri TÜÜE juhatusse! Kuni 24. maini on võimalus kõigil Tartu Ülikooli üliõpilastel kandideerida üliõpilasesinduse juhatuse liikmeks. Loe täpsemalt uudisest.

24. Aprill – 28. Aprill

Vali endale üliõpilasesindajad! 21. aprillist kuni 30. aprillini on kõigil Tartu Ülikooli üliõpilastel võimalik valida, kes seisavad nende õiguste eest ülikooli tasandil järgmisel õppeaastal. Tutvu kandidaatidega ja tee oma valik siin.

17. Aprill – 21. Aprill

Sel reedel algab üliõpilasesindajate valimine! 21. aprillist kuni 30. aprillini on kõigil Tartu Ülikooli üliõpilastel võimalik valida, kes seisavad nende õiguste eest ülikooli tasandil järgmisel aastal. Hoia silmad lahti, sest juba õige pea saad tutvuda kõigi kandidaatidega meie kodulehel.

Cleantechi roheprogramm ootab liituma ambitsioonikaid tudengeid. Programmi raames on ettevõtlikel tudengitel võimalik kätt proovida oma idufirma loomisel, vaja on ainult roheideed. Rohkem infot programmi kohta leiad Facebooki ja Instagrami postitustest.

Vasta tööootuste uuringu küsitlusele ning võida auhindu! Instar viib juba neljateistkümnendat korda läbi Eesti suurimat tudengite tööootuste ja tööandjate atraktiivsuse uuringut selleks, et tööandjad saaksid noortele pakkuda paremaid töötamisvõimalusi. Küsitluse täitmine võtab aega 20 minutit ning kõigi vastanute vahel loositakse välja SPA pakett kahele Pärnus ja viis Instari mentorluspaketti. Küsitluses osalemise kutse meditsiinitudengitele.docx ning kõigile teistele tudengitele.docx.

10. Aprill – 14. Aprill

Liitu TÜÜEga kuni 14. aprillini! Üliõpilasesindajaks kandideerimise pikendusperiood kestab kuni selle reedeni. Esindajana saad mõjutada üliõpilaselu ja õppimist ning tutvuda uute põnevate inimestega. Kandideeri siin ning jälgi meie tegemisi ka sotsiaalmeedias.

Osale Tartu Ülikooli kevadjooksul 19. aprillil! Meeleolukale kevadjooksule antakse start Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi kõrvalt kell 19.00. Viie kilomeetri pikkuse raja äärde jääb muuhulgas mitmeid tartlaste meeliskohti ja vaatamisväärsusi, niiet põhjuseid osalemiseks jagub! Lisainfot ja registreemisvormi leiad siit.

3. aprill – 7. aprill

Ära tiksu niisama, liitu TÜÜE-ga! Kandideeri kuni 9. aprillini esindama enda valdkonda või instituuti, et mõjutada üliõpilaselu ja õppimist ning saada uusi sõpru ja väärt tutvuseid. Loe rohkem ning vaata videost, millega üliõpilasesindajad igapäevaselt tegelevad.

Rahajagamise aktsiooni järelvaade: vaata videost, milline nägi välja 15. märtsi hommik, kui jagasime tudengitele välja enda aastaauhinnaks saadud rahalise preemia.

27. märts – 31. märts

Alates tänasest saab kandideerida üliõpilasesindajaks! Kandideeri kuni 9. aprillini esindama enda valdkonda või instituuti, et mõjutada üliõpilaselu ja õppimist ning saada uusi sõpru ja väärt tutvuseid. Loe rohkem.

Üliõpilasesindus küsitleb: rektorikandidaatide debatt juba täna õhtul. Kuidas näevad rektorikandidaadid ülikooli arenemas ja palju muudki saad teada, kui tuled kuulama rektorikandidaatide diskussiooni kell 18.30 Tartu Ülikooli raamatukogus. Debatti kannab üle ka UTTV. Loe lisa ja esita oma küsimused rektorikandidaatidele siin.

20. märts – 27. märts

Üliõpilasesindajaks kandideerimine algab 27. märtsil! Kandideeri enda valdkonna või instituudi üliõpilasesindajaks, et mõjutada üliõpilaselu ja õppimist ning saada uusi sõpru ja väärt tutvuseid. Loe rohkem.

Üliõpilasesindus küsitleb: rektorikandidaatide debatt toimub 27. märtsil. Debatt toimub Tartu Ülikooli raamatukogus ning algab kell 18.30. Loe lisa ja esita oma küsimused rektorikandidaatidele varakult siin.

Euroopa horisondi projekti raames uuritakse erinevate koolide tudengitelt, milline on kutse- ja kõrgkoolide võimekus ja senised kogemused uute tehnoloogiate rakendamisel õppes. Anna enda panus ning vasta küsimustikule siin. Vastamine võtab aega 20–30 minutit.

13. märts – 17. märts

Üliõpilasesindus jagab tudengitoetust juba sel kolmapäeval! Kuna tudengite riigipoolsed õppetoetused on juba aastaid liiga väiksed, otsustasime enda 2022. aasta ühiskonnateo eest saadud preemia jagada tudengitele toimetulekuks. Loe lähemalt välisveebi uudisest ja Facebooki eventist.

Liitu TÜÜEga alates 27. märtsist! Kandideeri enda valdkonna või instituudi üliõpilasesindajaks, et mõjutada üliõpilaselu ja õppimist ning saada uusi sõpru ja väärt tutvuseid. Loe rohkem.

Tallinna Ülikooli tudengid uurivad, kuidas suurendada tudengite ja ettevõtete vahelist koostööd. Vasta küsimustikule 14. märtsiks siin, et anda oma panus koostöö edendamisesse.

6. märts – 10. märts

Üliõpilasesindus jagab tudengitoetust! Kuna tudengite riigipoolsed õppetoetused on juba aastaid liiga väiksed, otsustasime enda 2022. aasta ühiskonnateo eest saadud preemia jagada tudengitele toimetulekuks. Loe lähemalt Facebooki eventist.

Üliõpilasesinduse ootused uuele rektorile. Loe siit

27. veebruar – 3. märts

 

Üliõpilasesindus sai ülikooli 2022. aasta ühiskonnateo auhinna Eesti kõrghariduse ja teaduse puuduliku rahastamise teadvustamise eest ühiskonnas. Vaata täpsemalt, mida TÜÜE eelmisel aastal ära tegi ning mille eest auhinna sai lühivideost ja meie Facebooki postitusest.

 

Keda valid Sina? Tutvu üliõpilasesinduse tudengipõhise valimiskompassiga ning tee riigikogu valimistel teadlik valik! TÜÜE valimiskompassist leiad meie kõrghariduse rahastamise seisukohad ning nende võrdluse erakondade valimisprogrammide- ja lubadustega. Tutvu valimiskompassiga meie kodulehel.

 

20. veebruar – 24. veebruar

 

Üliõpilasesinduse valimiskompass tudengile on valmis! Võrdlesime TÜÜE kõrghariduse rahastamise seisukohti erakondade valimisprogrammidega ning tegime põhjaliku analüüsi, kes milliseid kõrghariduse ja tudengitega seotud lubadusi eelolevatel riigikogu valimistel jagavad. Tutvu valimiskompassiga meie kodulehel.

 

6. veebruar – 10. veebruar

 

Eesti Üliõpilaskondade Liidu taskuhääling "Tark Üliõpilane" keskendub sel kevadel Riigikogu valimistele ning uurib, millised võiksid olla tudengite ootused kevadistele Riigikogu valimistele. Kuula episoode Spotify'st või Podcast.ee lehelt ja jää podcasti lainele, et saada teada, kuidas olla tark üliõpilane ka valimistel.

 

30. jaanuar – 3. veebruar

 

Seisame roheteemade eest! Euroopa ülikoolide võrgustik ENLIGHT korraldab jaanuaris ja veebruaris kolm kohtumist, kus üliõpilasorganisatsioonid kogu maailmast jagavad oma kogemusi jätkusuutlikkust edendavate projektide läbiviimisel oma kogukonnas või ülikoolilinnakus. Kohtumistele oodatakse kõiki huvilisi, niiet tule ja saa osa ühistest jätkusuutlikkusega seotud aruteludest!

 

Rohkem infot ja registreerimisvormi leiad Facebooki üritusest.  

 

23. jaanuar – 27. jaanuar

 

Eelmisel neljapäeval selgusid õppevaldkonna auhindade saajad, kelle hulgas oli ka mitmeid üliõpilasesinduse liikmeid.

 

Aasta õppeteo auhinna pälvisid esmakursuslaste õppeaine „Tudengi toimetuleku teejuht“ loomine ja õpetamine, akadeemilisest petturlusest hoidumise õppevideote loomine ning abiarstinduse süsteemi loomine ja arendamine. Õppekvaliteedi edendamise auhinna sai loodus- ja täppisteaduste valdkonna matemaatika ja statistika instituut. Loe täpsemalt ülikooli kodulehe uudisest.

 

 

19. detsember – 23. detsember

Kogu galerii ballil tehtud piltidest on nüüd meenutamiseks vaadatav järgmisel lingil.

Purde üliõpilaselamu juures (Purde 27) on nüüd avatud toidukapp, kust saab toiduaineid hankida ning kuhu saab neid viia. Loe täpsemalt üliõpilasesinduse Facebooki postitusest.

Tunnustame õppejõude! Nomineeri mõni enda valdkonna silmapaistev õppejõud aasta õppejõu 2022 tiitlile siin hiljemalt 20. detsembriks.

Lõppenud nädalal jagas üliõpilasesindus oma esindajate seas välja TÜÜE tunnustused:

  • TÜÜE hinge individuaalse tunnustuse pälvis sotsiaalteaduste valdkonna üliõpilaskogu (SVÜK) esindaja Kristiina Krause;
  • TÜÜE hinge meeskondliku tunnustuse osaliseks sai humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna üliõpilaskogu (HVÜK);
  • TÜÜE semestri teo meeskondliku auhinna pälvis HVÜKi korraldatud valdkonna avapidu Symposium ning SVÜKi stipendium esindajatele;
  • Uuenduste pakkuja meeskondliku tunnustuse pälvis hambaarstiteaduse instituudi üliõpilaskogu küsitlusega õppekava murekohtade kaardistamise kohta ning filosoofia ja semiootika instituudi üliõpilaskogu kursusevanema süsteemiga;
  • Aasta kõige töökama meeskonna auhind läks jagamisele TÜÜE õppekvaliteedi töörühma ja meditsiiniteaduste valdkonna üliõpilaskogu (MVÜK) vahel.

12. detsember – 16. detsember

 

Üliõpilasesindus kutsub tudengeid tegema küberhügieeni testi, et kontrollida oma infoturbeteadmisi ning panna mõtlema arvuti kasutamisega seotud riskidele.

 

Tunnustame õppejõude! Nomineeri mõni enda valdkonna silmapaistev õppejõud aasta õppejõu 2022 tiitlile siin hiljemalt 20. detsembriks.

 

5. detsember – 9. detsember

 

Purde üliõpilaselamu juures (Purde 27) on nüüd avatud toidukapp, kuhu saab toitu viia, et tudengitel oleks alternatiivne võimalus söögipoolise hankimiseks.

 

Tunnustame õppejõude! Nomineeri mõni enda valdkonna silmapaistev õppejõud aasta õppejõu 2022 tiitlile siin.

 

28. november – 2. detsember

 

On aeg pühkida tolm tantsukingadelt, sest 1. detsembril toimub üle mitme aasta rahvusülikooli aastapäeva ball! Piletid saadaval Fientast

 

Rahvusülikooli aastapäev juba sel nädalal! Kasuta võimalust ja võta osa erinevatest aastapäevaga seotud üritustest, lisainfot saad siit.

 

Tunnustame õppejõude! Nomineeri mõni enda valdkonna silmapaistev õppejõud aasta õppejõu 2022 tiitlile siin.

 

Tartu Ülikooli tudengitel on nüüd võimalus ülikoolimeiliga saada soodushinnaga Äripäeva digitellimus. Loe lähemalt ja vormista tellimus siit.

 

21. november – 25. november

 

Tunnustame õppejõude! Nomineeri mõni enda valdkonna silmapaistev õppejõud aasta õppejõu 2022 tiitlile siin.

 

14. november – 18. november

Tunnustame õppejõude! Nomineeri mõni enda valdkonna silmapaistev õppejõud aasta õppejõu 2022 tiitlile siin.

7. november – 11. november

Anna tagasisidet tudengisöökla projektile kuni 13. novembrini siin.

24. oktoober – 28. oktoober

 

Tudengisöökla on nüüd avatud alates kella 13.45-st. Vaata nädalamenüüd siit.

 

On aeg pühkida tolm tantsukingadelt, sest 1. detsembril toimub üle mitme aasta rahvusülikooli aastapäeva ball! Piletid saadaval Fientast

 

10. oktoober – 14. oktoober

Tudengisöökla avatakse juba sel kolmapäeval!

Lisaks söögisaalis einestamisele on võimalik ka oma karbiga toitu kaasa osta.

Täpsem info tudengisöökla on leitav siit.

26. september – 30. september

Üliõpilasesinduse Instagramis on käimas postituste seeria "Tudengielu häkid", kus tutvustatakse viise, kuidas tudengina raha ja närve säästa. Esimesed "häkid" on postitusena juba üleval, mine vaata järele siit.

19. september – 23. september

 

Tartu Ülikooli Sihtasutus pakub hulgaliselt erinevaid stipendiume, millest Ants ja Maria Silvere ning Sigfried Panti mälestusfondi stipendiumile saavad taotleda kõik majanduslikku abi vajavad tudengid. Tutvu stipendiumite ja nendele kandideerimise tähtaegadega siin.

 

5. september – 9. september

OLE ROHKEM. tudengimess toimub juba 7. septembril Tartu raekoja platsil. Tule kohale ja saa teada, millega üliõpilasesindus ning teised tudengiorganisatsioonid igapäevaselt tegelevad!

Rohkem informatsiooni siit